Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa u klinici gde sam ja radila mi rekose apsolutno nista,a moja drugarica je dobila savet da se normalno ponasa kao tako je bolje zbog cirkulacije,a i ne valja da se metabolizam kao usporeva.Sad ja znam da ce oni reci kao odmarajte,ali ja ne znam koga da slusam a ne bi volela sebi da prebacujem tipa sto si kuvala,ili obrnuto sto nisi kuvala.Svi imaju razlicite teze,kako znati sta je pravo.Mojoj drugarici je uspelo sva sreca,ali ne bih bas da rizikujem kao ona i da normalno radim.Ma ne znam vise ni da li razumete sta hocu da vas pitam?
 
Melania ja prva tri dana nisam nista radila jedva sam se i tusirala, a sve zbog bolova u stomaku koje sam imala od punkcije, stomak mi je bio naduven i natecen kao sad u petom mesecu, nisam mogla da hodam, utisak kao da ce mi sve poispadati do zeluca, i pored dobre volje nisam se mogla ispraviti dok hodam, tek oko sedmnog dana mi je bilo bolje, a sve to zbog hiperstimulacije, Tek kad sam uradila betu ta nadutost je pocela da me popusta. Jedno sedam dana nakon et bila mi je sestra u poseti i rekoh da je ispratim do kraja ulice, htela sam da se onesvestim od vrtoglavice i bolova u stomaku, mm je dotrcao i uneo me u kucu. Znaci, ja sam krenula da se ponasam normalno tek kad sam uradila betu, do tad nisam bila ni za kriv k...c, mnogo mi je lose bilo! Da su mi rekli da setam ili sl, ja ne bi mogla, bas sam nekako tesko podnela te dve nedelje bolovanja i lezanja.
 
Melania ja mislim da stvari treba da radis po svom nahodjenju, ako imas gomilu sudova za pranje a mrzi te da ih peres, batali ih i sl. Sto se tice dizanja teskih stvari, ja ipak to ne bi radila. Ja sam mislila da posle Et treba bas voditi racuna, kad se setim kako nas je taksista istruckao od Visegradske pa do Visnjicke banje, mislila sam da je gotovo, sto ja kazem dzaba ste krecili, ali ipak nije bilo tako. Ja sam bas odmarala prva cetri dana, bili smo u Bgd a onda su moji dosli kolima po mene da me vrate kuci, prezivela sam truckavu voznju od 300km, a moj cale vozi ko Fandjo.
 
e drage moje, evo i mene! Mm je shvatio ozbiljno instrukcije sestre kad su nas otpuštali, tako da je moja soba sad kao da u noj živi neka starica koja ne može ni da hoda, ni ništa drugo da radi, sve nadohvat ruke, jednom rečju haos! :lol:
a inače, rekla je sestra da ni slučajno za ove dve nedelje ne idemo na forume, zamislite! Ja kažem gde da izneverim onolike drugare koji čekaju izveštaj i navijaju za mene, tj.nas! Ali m savesni m je to čuo i sad mi isključuje komp!:zcepanje: Kaže sinoć, javiću im ja...

Znači, tako je to bilo... 4 embriona, 2 imaju više od 8 ćelija, tako reče embriolog... more than eight, to nam je i pokazao na monitoru, a 2 su od po 6 ćelija... malecki...
ništa, sad ležim i spaaavam, javiću se kasnije, evo ga!:zcepanje:
 
Hvala vam devojke na savetima,videcu jos kako cu!Znam da se necu forsirati,pokusacu da mirujem bar tri dana a onda ce mi se mozda samo kazati kako cu.To sto doktori imaju razlicite stavove me prilicno nervira:dash:Pozdrav za sve moje trudilice,nadam se uskoro da cemo promeniti status u trudnice:hahaha:
 
Milice, jesi ti baš baš ležala, i ako da, koliko dugo, ili si leškarila, malo šetala?
Prva cetri dana nisma mogla da ustanem iz kreveta od bolova, zbog hiperstimulacije, jedva sam ustajala iz kreveta do Wc, taj cetvri dan su moji dosli po nas u Bgd, pa smo krenuli kuci, istruckala sam se kolima tri sata do kuce. Stomak mi je bio naduven, natecen, bolan, strasno! tek posle sedmog dana krenula sam da funkcionisem normalno, od sedmnog dana pa do bete sam se normalno ponasala, ribala sam kupatilo, sredjivala, usisavala... a i posle bete isto sam se ponasala, samo sam i dalje bila natecena tek pred kraj drugog meseca mi je stomak spalsnuo. jajnici su mi bili uvecani 8cm, inace su mi oko 3.5cm bili.
 
Imam za vas jedno pitanje,imam previse vremena za razmisljanje pa gledam da se maksimalno opteretim:hahaha:Da li poznajete nekog kome je uspela inseminacija?Ja sam ih radila tri i nije urodilo plodom.Na poslednjem pregledu endokrinolog mi je rekla da ja nisam za VTO,vec za inseminaciju.Znate da idem na vto sa eskimima,ali ne mogu da ne mislim na to sto je rekla i da mi je mala sansa da sad upali.A sto se tice inseminacije zanimljivo mi je da u stvari ona bas nikome ne uspeva,bar niko koga ja znam a znam puno ljudi.To je po meni bacanje para i zamajavanje,i ne razumem da vam to doktor predlozi posle 6 godina steriliteta.Posle 6 godina ona ce meni vama je potrebna stimulacija ovulacije,pa kad je nisam ubila:zper:Pa sta bi mi rekla za 10 godina:rotf::rotf::rotf:
 
ja radosno sedam za komp, mislim nakupilo se porukaaa da se načitam natenane, kad ono posle one moje poslednje maltene još dve samo!! Da se nije nešto blokiralo... ako se ovaj što sad kuckam pojavi, znači da ste se masovno preselili na neki drugi forum, aaaaaaa, pa naći ću vas ja! :lol:

Milice i Melanija, ja nisam nikad radila inseminaciju, ali ja bukvalno ni za kog nisam čula da mu je uspelo! A baš čudno, meni to zvuči još 100 puta više logičnije da će da upali od vto, i kako da kažem, prirodnije mi deluje pa zato valjda to mislim...

inače, ja sam dobro što i vama želim:lol: Prebacujem se s boka na bok, malo šećnem do kupatila, i to je uglavnom to od aktivnosti... Milice, ono što kažeš da ti je stomak bio naduven i da te boleo, i mene isto! naduven kao kad treba da dobijem i grčeve imam. Mislim da je to od ovolikog ležanja i nerada, ozbiljno. Ništa drugo ne primećujem, ništa me ne rita iznutra, da li je to normalno?!:lol: zezam se malko, više ne znam šta ću od dosade...

Pazarka, poslednji put si rekla da ideš kod manikira i frizera i od tada ti se gubi svaki trag, da nisi još tamo..:lol: Izvini, nadam se da se ne ljutiš, znam da si pre rekla da oko 1. počinješ sam postupak, pa zato pitam... srećno, šta god da se dešava!

Zsuki, baš sam pomislila da si i ti dovde došla...

a što se mentalnog stanja tiče, ja sam opuštena da opuštenija ne mogu biti... nisam nešto naročito ni srećna i euforična (bila sam onog prvog dana), a ni zabrinuta, kao da sam došla kući sa neke operacije i sad je ovo odmaranje dok ne zaraste rana... mada ne garantujem da se do kraja neću uspandrcati.

a sad malo vi:lol:
:zag:
 
Jao Snezo nisi mi jasna sto ustajes!!!Drago mi je da si se javila jer kao sto vidis svima falis i svi cekamo sa tobom rezultate.Mislim da ti nije bas pametno da sedis i kuckas,ja sam cula sedenje striktno ne1Vrati se lepo u krevet i uzivaj zeno,za par meseci ces nam kukati jao kolika sam ne mogu ni da ustanem.Bez sve sale budi ti nama dobro,mi te cekamo ali odma idi u krevet,uzmi neku dobru knjigu i uzivaj:bye::bye::bye:
 
Ma IUI nije nikako uspesan! On se radi kad zena nema nikakvih problema a ni kad muzkarac nema nikakvih problema, Jer ako imas zacepljene jajovode, dzaba, ako muskarac ima los spermogram dzaba. Nije to Snezo od lezanja, ipak je od hormona. Kad planiras da radis betu?
 
Pa koja je svrha onda od inseminacije,ja sam krenula od jutos sa dve tablete estrofem a za tri dana cu uzimati po tri.Onda sledi na kraju utrogestan koji mene ne znam zasto uspavljuje:hahaha:Dobro ce mi doci malo cvrstog spavanja:zper:Sad nasa Sneza uziva!!!:bye:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top