Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jao,svaka vam cast,mislila sam da uradim amino i ja ali necu bolje.. nek je Kosta ziv i zdrav i hvala Bogu kad je uspjelo ..

Svako ima pravo da odluci sam za amnio,meni je instikt govorio da ne radim da je sve ok,ali sta mi bi da uradim ni sama neznam.Drugi put sam radila dabl test koji je bio OK,i isla sam kod prof.Mikovica iz fronta na ekspertski UZ da mi potvrdi isto.Mali procenat zena ,oko0,5% dobije neku komp.posle amnio,kako mi je sve islo kilavo po tom pitanju i ne cudi me sto mi se to desilo.Kod mene je verovatno najveci problem materica koja je puna mioma i jednostavno sklona je kontakcijama.I u drugoj trudnoci posle hematoma sa kojim sam se borila do 4 meseca od kraja sestog su mi se ponovo javile kontakcije pa sam zaglavila u bolnici,i tamo se ostala do kraja trudnoce.
I da naglasim zahvalnost celom odeljenju patologije trudnoce u frontu,a najvise dr Nikoli Cerovicu koji me je drzao toliko dugo u bolnici.Da sam ostala kuci ili u bolnici u mom mestu ponovo bih imala spontani...

Mi zene nismo svesne sta mozemo da izdrzimo....
 
Drage moje, dobila sam rezultate iz Konzilijuma i kažu ovako : REZULTA GENTSKE ANLIZE GENA ZA TROMBOFILJE
Analiza:
Iz venske rvi zolvan jeDNK iurađena jeanliza gena zkoagulacion faktor V(Leidn V), metilnterahidroflat
reduktazu (MTHFR) iPAI-1 (Plazminogen Aktivator Inhibtor-1) gen. Analiza jeizvršena sekvenciranjem na
ApliedBiosytems GenticAnalyser-u 310 BigDye Terminatorm V3.1
Nalz: · U anlizranom uzorku nađena je HETROZIGOTNA MUTACIJA u genu za metilnterahidroflat reduktazu (MTHFR,
C67T). · U genu zakoagulacion faktor V(Leidn V) mutacija nije nađena. · U anlizranom uzorku nađen je4G/4 GENOTIP koji utiče na povećanu ekspresiju PAI gena odnosno povećava nivoe
plazminogen aktivator inhbitora-1. Ovaj genotip dovdi o povećanog rizka znastnak trombofilije.

Ima li neka od vas iskustva sa ovim? Da li to sve upućuje na heparin?
 
Nedo, ja sam radila kod prof. Radunovića 2006. god. To mi je bio treći pokušaj a kod njega prvi put i uspelo mi je. Ranije gore sam pisala da sam rodila dve devojčice. Do profesora sam stigla po preporuci prijatelja, koji su kod njega radili i uspelo im je, a bio im je šesti pokušaj a kod njega prvi, ali nakon osam nedelja beba je otišla. Ako te nešto posebno zanima pitaj. Prošlo je nekoliko godina, veljda ću se setiti.
Zaboravih da napišem, ja nisam imala konsultacije kod njega, nego kod neke doktorice koja radi kod njega. Sa profesorom se prvi put srela kada mi je radio aspiraciju, mislim da se tako zove, već sam i zaboravila. Da li radiš privatno na Novom Beogradu?
 
Pozdrav drage moje !

Citam vas redovno ali sam se tek sad usudila da pisem! Interesuje me da li neko ima iskustva sa dobacijom sperme u ceskoj, i dr. Lazarovskom ? U iscekivanju sam termina! Nju mi je preporucio dr. Stojkovic! Kod nas je problem Azoo i klinegelterov sindrom! Kod mene je sve u najboljem redu ! Malo se plasim ishoda i kako ce sve da prodje!
 
Pozdrav drage moje !

Citam vas redovno ali sam se tek sad usudila da pisem! Interesuje me da li neko ima iskustva sa dobacijom sperme u ceskoj, i dr. Lazarovskom ? U iscekivanju sam termina! Nju mi je preporucio dr. Stojkovic! Kod nas je problem Azoo i klinegelterov sindrom! Kod mene je sve u najboljem redu ! Malo se plasim ishoda i kako ce sve da prodje!

Ja sam radila kod dr Sonje dva puta vantelesnu,jednom ceo postupak,a jednom kriotransfer i imam Kostu od sest meseci.Iskrena da budem smatram da su svi oni korektni, poslovni istrucni ljudi .Ovo kad kazem mislim na sve njih koji se bave tim poslom.Ja sam bila i kod Goce Ivanovic 4 puta i kod nje sam ostala trudna posle kriotransfera ali sam imala spontani u petom mesecu ,tako da nemogu ni za nju da kazem nista lose,potudila se zena ali ja nisam imala srece.Ako imate vec takav problem ne gubite vreme sa nasi dr jer kod nas jos nikakve donacije nisu dozvoljene nego pravac Prag.Ako ti bilo kakva informacija treba slobodno pitaj,vrlo dobro znam koja je to muka.
 
Draga Vesna, molim Vas za neke korisne informacije. Nova sam u ovoj prici i nemam osnovne informacije. Koja tacno klinika u Pragu je u pitanju? A interesuje me jos mnogo toga, uslovi, organizacija sa prikupljanjem neophodnih rezultata i odlaskom, cene i ostalo ...? Ako moze volela bih da uspostavimo kontakt privatnom prepiskom na anarakic@gmail.com
ako ne, onda na ovom forumu. Hvala, hvala :)))
 
Zdravo dame,samo da vas pozdravim i ispricam neku svoju pricu...isla sam na vto kod goce ivanovic,danas mi je peti dan posle et,vadim krv na petak trinaesti,nadam se da ce meni biti srecan...ovo mi je druga vantelesna,prvu sam isto radila kod ivanovica,beta krenula tada da raste ali zbog nekog hidrosalpingsa je otisao plod,to sam sredila,sada ocekujem pozitivne rezultate ...
 
Iza sebe imam neuspjeli ICSI i sad trebam raditi FET,pa mi svaki odgovor i iskustvo znači...Hvala puno svima :D
Cao Angel 1983 :bye: Ja sam u istoj situaciji kao ti. Uglavnom, koliko sam ja citala i raspitivala se, ima dosta slucajeva da je FET bio dobitni :) Jedino cega se ja bojim jeste da embrion ne prezivi odmrzavanje :sad2: Pri kraju sam skupljanja dodatnih analiza pa bih negdje u martu trebala na FET.
 
mr2014 meni ništa nije trebalo od dokumentacije za FET.Trebam ga sutra raditi :)

- - - - - - - - - -

Danas ih odmrzavaju,nadam se da će biti ok :(

Nadam se da ste prezivili odmrzavanje,ja sam ubedjena a i nauka to polako dokazuje u mnogo vecu uspesnost sa odmznutim embrionima.Tri puta sam imala krio transfer,prvi put mi je beta bila pozitivna 9 dan pa je na zalos pala 11 dana,drugi put beta 550 i trudnoca se na zalost zavrsila spontanim u petom mesecu ja tvrdim da je imala veze sa amnio.Treca sreca je bilo moje najvece zlato Kosta koji sada ima 6 i po meseci.
Opusteno i u uzivaj ... Drzim ti fige...
 
vesna mostarka,hvala puno,vidjećemo sutra tj.već danas jer je novi dan :D.Bravo za tvog anđela malog :) ,nadam se da ću i ja imati uskoro jednog :( .Amiosintezu ne planiram raditi jer je to u dosta slučajeva pogubno za plod,a i nemam potrebe za tim :) .

- - - - - - - - - -

vesna mostarka Kako si se ponašala poslije krio transfera?Jesi li ležala ili normalno sve radila?Imala si jednu IVF i tri krio?Hvala unaprijed :)
 
Hvala mr2014 :) .Hoću,mada se ovaj put ne nadam kao prošli.Tad je bilo 100% uspjeh pa ništa :( .Kako to mr2014 napreduješ

I meni su nade manje, ali se ipak nadam :) Ja sutra nosim nalaze hematologu (trombofilije i koagulaciju) pa ćemo vidjeti da li će mi uključiti terapijuili ne. Juče sam dobila nalaz hormona štitne žlijezde i TSH se spustio do neke prihvatljive vrijednosti, ali još jedan nalaz mora biti sličan ovome da bih mogla na transfer. Dakle, ako Bog da i sve bude u redu, za mjesec dana se javljam u Maribor pa da mi kažu kad startam :)
I ja sam bila ubijeđena da će mi prvi put biti uspješan ali ništa. Valjda smo sve takve prvi put..... Uglavnom, najgore smo prošle, prvo razočarenje je najgore, a nada ipak ostaje :)
 
Upravo tako :) .Sa srećom,pa da uskoro trba počne rasti :* .Ja ništa od nalaza nisam radila,tj.nisu mi tražili..Ma da,prvi put te ubijede 100%,tako je mene moja dr.bar :( .

- - - - - - - - - -

Zna li koja od vas cura,smije li se poslije transfera protiv bolova(glavobolja,zubobolja...)popiti Paracetamol tbl.,obzirom da jedino njega mogu popiti trudnice,dojilje i bebe?
 
Hvala mr2014 :) .Hoću,mada se ovaj put ne nadam kao prošli.Tad je bilo 100% uspjeh pa ništa :( .Kako to mr2014 napreduješ

I meni su nade manje, ali se ipak nadam :) Ja sutra nosim nalaze hematologu (trombofilije i koagulaciju) pa ćemo vidjeti da li će mi uključiti terapijuili ne. Juče sam dobila nalaz hormona štitne žlijezde i TSH se spustio do neke prihvatljive vrijednosti, ali još jedan nalaz mora biti sličan ovome da bih mogla na transfer. Dakle, ako Bog da i sve bude u redu, za mjesec dana se javljam u Maribor pa da mi kažu kad startam :)
I ja sam bila ubijeđena da će mi prvi put biti uspješan ali ništa. Valjda smo sve takve prvi put..... Uglavnom, najgore smo prošle, prvo razočarenje je najgore, a nada ipak ostaje :)

Samo da javim rezultate posjete hematologu- zbog urodjene trombofilije treba da pijem svaki dan po jedan Aspirin100 i C vitamin, a uključiće mi i Heparin, ali kada doktor iz Maribora kaze da treba (prije transfera, na dan transfera ili nakon potvrdjene trudnoce)- znaci bockanje svaki dan. Nije mi ni to tesko, samo da uspije :) Ima li ovdje jos koja dama da je na heparinu? :bye:
 
vesna mostarka,hvala puno,vidjećemo sutra tj.već danas jer je novi dan :D.Bravo za tvog anđela malog :) ,nadam se da ću i ja imati uskoro jednog :( .Amiosintezu ne planiram raditi jer je to u dosta slučajeva pogubno za plod,a i nemam potrebe za tim :) .

- - - - - - - - - -

vesna mostarka Kako si se ponašala poslije krio transfera?Jesi li ležala ili normalno sve radila?Imala si jednu IVF i tri krio?Hvala unaprijed :)

Draga Angel1983,drago mi je da su tvoje tackice prezivele,vrlo dobro znam kako ti je sada.Koliko god se trudimo da ne mislimo to je jace od nas.Ja sam kroz sve to prolazila sest puta,od toga tri krio.Posle transfera sam kako koji put nekada lezala nekada posle sedam dana isla na posao i ubedjena sam da to lezanje nema nikakve veze sa tim.Zadnji pu kad sam ostala trudna posle dva dana smo putovali iz Praga do kuce 1000km kolima pa sama zakljuci koliko je to striktno mirovanje glupost.U Pragu i kazu da se ponasas relativno normalno,bez dizanja tereta,uzdrzavanja od odnosa,kupanja (misle na lezanje)u toploj vodi...sve stvari koje ti ionako ne bi ni radila,izbegavati guzve zbog prehlade...a relativno normalan zivot ce di pomoci za mentalni mir koji je sada od presudnog znacaja

Iskreno navijam za tebe i tvoje tackice
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top