Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
gaga.aca@beotel.net:
Da li neko zna zašto žene masovno odlaze u Sloveniju na vantelesnu oplodnju Čula sam da je tamo procenat uspešnosti mnogo veći,a i da je hormonska terapij "prepolovljena"??Zna li neko nešto približnije?
ja licno sam cula da tamo jeste diosta najveci postotak uspjesnosti vantjelesne oplodnje.cak i ja kontam da idem tamo,upravo zato:ljudi imaju najbolje rezultate...pozdrav
 
Joj, svuda isti problemi!!!!
Ima li neko taj famozni formular??? Zna li iko sta na njemu pise, kakve podatke traze i sta je sve potrebno dostaviti im od rezultata????
Ja sam se prijavila u Betaniju, ali nemam pojima na sta... Mislim, prijavila sam se za vantelesnu, ali ne znam da li je i to isto to kao sto rade u Visegradskoj i Narodnom Frontu??? Da li se i tamo vantelesna radi besplatno????
Meni su samo rekli da zakazujem razgovor, da ponesem sve rezultate koje imam do sada, i da muz uradi svez spermogram... I naravno rekli su mi da moram da imam uput.
Da li je uput potreban i za Visegradsku i narodni Front???
 
gaga.aca@beotel.net:
Draga KAKANJKA23 da li možeš nabaviti adresu,telefon ili e mail za Sloveniju? Ukoliko neko još nešto zna o njima pišite,molim Vas! Pozdrav
eto,vidim dali su ti tel.i mail adresu.dr.vlaisavljevic kazu da je definitivno najbolji.samo se strasno dugo ceka,po godinu dana.ali,valjda vrijedi.samo pojma nemam koliko sta kosta.tek sam i ja u svemu ovome,tek se raspitujem.ako sta sanas,pisi.
 
gaga.aca@beotel.net:
Draga KAKANJKA23 da li možeš nabaviti adresu,telefon ili e mail za Sloveniju? Ukoliko neko još nešto zna o njima pišite,molim Vas! Pozdrav

Cao,
vidim da trazis adresu za Sloveniju, ja imama sledeci e-mail
ivf-mb.com
tu ces naci i brojeve telefona, ali sam cula de se prilikom prijavljivanja ceka i godinu dana od prijave.
Srecno,
 
zlidza:
Necete mi verovati, napokon sam dobila pismo os Visegradske. Imam 3 radna dana da dostavim svu dokumentaciju i sa suprugom da se javim na salter. Idem u ponedeljak!

Super, srecno. Tacno je da sam ja iz Nisa i najzad sam dobila broj sedamsto i nesto, rekli su mi da otrpilike se interesujem iduce godine u ovo vreme. A ti se javi da nas obavestis kako stvari stoje i sta sve traze od rezultata i uopste kako je sve organizovano.
 
Pisem vam iz Mostara jako sam ocajna sto se susrecem sa ovakvom situacijom, naime moj muz ima oligoasthenozoospermiju , moj nalaz papa test je uredan.Kod supruga prvi nalaz je bio oligospermija pa asthenoozospermija a treci oligoasthenoozospermija , sta se to desava pa varira.UNAPRIJED ZAHVALNA MOSTARKA
 
U procesu lečenja neplodnosti sledeca ispitivanja se trebaju sprovesti
1. Analiza sperme partnera
2. Testovi ovulacije
3. Histerosalpingografija (rentgensko snimanje materične duplje i jajovoda)
4. Hormonski profil menstrualnog ciklusa
5. Postkoitalni test (PCT)
6. Laparoskopija i histeroskopija (uvođenje optičkih instrumenata u trbušnu duplju ili u materičnu duplju kako bi se pod kontrolom oka stekao uvid u stanje jajovoda, jajnika, materice, male karlice i materične duplje)

Rukovodeći se pravilom da u dijagnostici idemo od jednostavnih ka komplikovanim, od neinvazivnih ka invazivnim dijagnostičkim postupcima, prvi pregled koji se predlaže je uvek mikroskopska,a po potrebi i biohemijska, analiza ejakulata partnera.

ANALIZA SPERME

I pored činjenice da jajna ćelija može biti oplođena samo sa jednim spermatozoidom i da je oplodnja sa dva ili više spermatozida nespojiva sa životom, potreban je veliki broj spermatozoida u ejakulatu da bi se taj cilj postigao. Od ukupnog broja vitalnih i morfološki ispravnih spermatozoida koji se u vreme ejakulacije nađu u ejakulatu, samo 1% će uspeti da pređe u kanal grlića materice, a mnogo manje će dospeti u jajovode.
U analizi ejakulata posebnu pažnju obraćamo na: količinu ejakulata, broj spermatozoida u 1 ml ejakulata, procenat progresivno pokretnih spermatozoida, procenat morfološki normalnih oblika spermatozoida.
Kriterijumi fertilne sperme bi bili sledeći:

1. 2,5-5 ml ejakulata
2. 20 -60 miliona spermatozoida u l ml ekajkulata
3. 50% i više progresivno pokretnih spermatozoida
4. 60% i više morfološki normalnih oblika spermatozoida

Ukoliko postoji napred navedeni nalaz pregleda ejakulata, označavamo ga kao NORMOZOOSPERMIA i takvog muškarca možemo isključiti kao mogućeg uzročnika bračne neplodnosti usredsređujući dalje pažnju na ženu.

U definiciji "abnormalnosti" nalaza sperme govorimo ukoliko rezultati odstupaju od napred navedenih kriterijuma pa može biti u pitanju:

1. Hipospermia ( kada je ukupna količina ejakulata manja od 1,5 ml )
2. Hiperspermia ( kada je ukupna količina ejakulata veća od 5,5 ml )
3. Oligozoospermia ( kada je broj spermatozoida manji od 20 mil. u 1 ml ejakulata)
4. Astenozoospermia ( kada je broj progresivno pokretnih spermatozoida manji od 40%)
5. Teratozoospermia (kada postoji ukupno više od 40% morfološki abnormalnih spermatozoida u ejakulatu)
6. Necrozoospermia (kada su spermatozoidi u ejakulatu nepokretni "mrtvi")
7. Azoospermia ili Aspermia ( odsustvo spermatozoida u ejakulatu)
8. Pospermia (ukoliko se nađe veliki broj leukocita u ejakulatu)
Sve napred navedeno može biti uzrok neplodnosti muškarca.
 
1998. ispila kompletnu terapiju. 100% uspeva, bar su rekli tako a nekim cudom ja jos nemam dece!
Sve sam probala nista mi nije uspelo ali to neznaci da nece nikom. Zao mi je sto nas obmanjuju na taj nacin. Ja sam se raspitala i cela terapija njegova moze da se kupi u biljnij apoteci sa mnogo manje para. Ako te zanima ispisacu ti pa probaj sama da pijes!
 
zlidza:
1998. ispila kompletnu terapiju. 100% uspeva, bar su rekli tako a nekim cudom ja jos nemam dece!
Sve sam probala nista mi nije uspelo ali to neznaci da nece nikom. Zao mi je sto nas obmanjuju na taj nacin. Ja sam se raspitala i cela terapija njegova moze da se kupi u biljnij apoteci sa mnogo manje para. Ako te zanima ispisacu ti pa probaj sama da pijes!

Bas me zanima njegova terapija napisi mi molim te.
I napisi mi kad si se javila u Visegradsku sta su ti sve trazili od rezultata i da li sve mora da bude u redu? Pitam zbog one moje subepitelne bulozne promene na grlicu materice, sta god to znacilo.
 
Draga moja zlidza terapiju pijemo vec 2 mjeseca, s tim sto smo dodali i vitamine,minerale i piskavicu.Kompletnuu terapiju smo kupili u apoteci.Inace moj muz ima oligoasthenozoospermiju, po vasem misljenju da li mogu da ostanem prirodnim putem u drugom stanju.Da napomenem zivim u Mostaru gdje nema bas srucne osobe za parove sa ovim problemom.Ako mozes napisi mi tu terapiju pa da je usporedim sa ovom nasom.Hvala unaprijed vi ste mi jedina nada.
 
Ako bi mi neko mogao protumaciti nalaz spermograma jako bi vam bila zahvalna.
Broj progresivno pokretnih spermija: 8,5
Broj linearno pokretnih spermija:8,5
Broj pokretnih spermija u mjestu:2,0
Broj nepokretnih spermija:8,5
Ukupna koncentracija:18,0
Pokretljivost:47%
Stupanj kinetike:2
 
Mislim da je ovo pitanje ve' postavljeno ali nisam primetila konkretan odgovor.
Dakle, koje su posledice za zene koje su prosle kroz pripremnu terapiju za vantelesno oplodjenje?
Pri tom ne mislim na period uzimanja terapija, vec za nekih godinu, dve, deset?
 
Nadam se da necu nista izostaviti! Ujutro pre svega kasicica maticnog mleca pomesanog sa poleno, kasnije u toku jutra caj od zalfije sa pola kasicice meda, pije se polako gutljaj po gutljaj. U popodnevnim casovima caj od crvenog zdravca nadodavati nista u njega. Uvece caj maticnjak zasladjen sa pola kasicice meda, casa vode sa dve kasicice meda i dve kasicice jabukovog sirceta i pred spavanje ponovo ona mesavina maticnog mleca i polena. Ujuto i uvece se pije i propolis na kocki secera, mislim da je bilo 15-20 kapi. To je sto se tice pijenja a sad ispiranje. Uzeti irigator, moze i onaj kruskasi, prve dve nedelje svako vece ispiranje jedno vece kantarijon caj a drugo caj od hrastove kore. U 1 litar vode 2 supene kasike caja da odstoji pola sata, procediti i ohladiti da bude mlako i ispirati se. Posle te dve nedelje ispirati se 2 puta nedeljno isto naizmenicno. i sve se koristi 3-4 meseca pa sta vam bog da!
Sto se tice rezultata nista ti oni netraze samo uzmu i spakuju u koverat. Nije ni pogledala. Znaci sve papire koje imas a dokazuju sterilitet. mislim da sam vec pisala sta sam poslala a ako treba ponovo cu, nije problem.
 
terapiju sam napisala a sto se tice dijagnoze i moj muz ima istu dijagnozu i kad smo isli na vantelesnu nisu mogli da rade obucnu nego i vestacko oplodjenje. Znaci kad bi ih stavili direktno u epruvetu sa jajnom celijom nebi je oplodili ili male su sanse da ce se oploditi. Ja toliko znam o tome a sto se tice nas dvoje bas smo se nasli oboje imamo konstatovan sterilitet. Nadam se da ces ostati prirodnim putem ali samo nemoj predugo da cekas, godine se jako bitne! Da li je kod tebe sve u redu, jesu li ti radili HSG!
 
Hvala na iscrpnim informacijama.
Terapija je identicna i mi je kupujemo u apoteci na preporuku prijatelja koji su nam dali spisak i nacin upotrebe.
Nije mi jasno kako su vama rekli da ukoliko je dijagnoza oligoastenospermija nece uspjet vjestacka oplodnja, kada na nekim zvanicnim sajtovima o zdravlju spominju kako je cak inseminacija kao prvi nivo podpomognute oplodnje uspjesan. ok, mi jos ne znamo sta je sa tim HSG kod supruge, ali po nalazima papa testa i pregledu ginekologa, izgleda da je sve ok, jer su joj razliciti dr. rekli da i kad se pazi da ne zatrudni bude na oprezu, kao zbog niskog polozaja materice.
Jos jednom hvala na informacijama i podrsci. nadamo se da cemo uspjeti sa generalnom slikom zdravlja...... mladi smo jos, 28 i 26.....
supruga i suprug, zajedno.
pozdrav
 
zlidza:
Nadam se da necu nista izostaviti! Ujutro pre svega kasicica maticnog mleca pomesanog sa poleno, kasnije u toku jutra caj od zalfije sa pola kasicice meda, pije se polako gutljaj po gutljaj. U popodnevnim casovima caj od crvenog zdravca nadodavati nista u njega. Uvece caj maticnjak zasladjen sa pola kasicice meda, casa vode sa dve kasicice meda i dve kasicice jabukovog sirceta i pred spavanje ponovo ona mesavina maticnog mleca i polena. Ujuto i uvece se pije i propolis na kocki secera, mislim da je bilo 15-20 kapi. To je sto se tice pijenja a sad ispiranje. Uzeti irigator, moze i onaj kruskasi, prve dve nedelje svako vece ispiranje jedno vece kantarijon caj a drugo caj od hrastove kore. U 1 litar vode 2 supene kasike caja da odstoji pola sata, procediti i ohladiti da bude mlako i ispirati se. Posle te dve nedelje ispirati se 2 puta nedeljno isto naizmenicno. i sve se koristi 3-4 meseca pa sta vam bog da!
Sto se tice rezultata nista ti oni netraze samo uzmu i spakuju u koverat. Nije ni pogledala. Znaci sve papire koje imas a dokazuju sterilitet. mislim da sam vec pisala sta sam poslala a ako treba ponovo cu, nije problem.

Hvala za terapiju! Ja imam problema sa jajovodima. Kod muza je sve u redu. Meni su radili HSG, laporoskopiju, koja je na kraju presla u klasicnu operaciju jajovoda,radili su mi i neku plastiku na jajovodima i navodno posle toga je sve trebalo da bude u redu, posle toga ponovo HSG koji nije bas najblje uspeo jer mi nisu dobro ubrizgali kontrastnu tecnost, posle toga histeroskopiju, persuflaciju i pripremu za IV gde su mi svi rezultati bili dobri osim te subepitelne bulozne promene na grlicu, sto i ne znam sta znaci. Inace imam 35 god, suprug 37.
 
Pa ja sam sve isto odradila do kontrolnog HSG-a na kom pise ako za sest meseci ne ostanem u drugom stanju preporucuje sa vantelesna. A SAD NOVOST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POZVALI ME IZ VISEGRADSKE I U UTORAK 21.11.2006. IDEM NA DOGOVOR SA LEKAROM! DETALJE CU VAM JAVITI!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top