Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo ja sam nedavno radila FET (frozen embryo transfer) i to mi je treći FET do sada... ako te nešto zanima slobodno pitaj.
to sa dve gv i betom 0 deluje nemoguće, jesi pitala nekog dr? kad si vadila betu a kad si radila uzv? ne znam možeš li da postaviš link, ja se ionako slabo razumem u te uzv sličice :confused:
 
joj kraljice:worth::worth:,jedino sto ja brinem je to ,da je moj muz radio test na zaledjivanje embriona,medjutim rezultat je da kad se njegovi igraci razlede ,mrtvi su:roll:.pa se i ne nadam previse........a hoces mi malo pojasniti kako to ide,koji se lekovi koriste ,i uopste kako se to radi........ovo je prvi put da ima uoste embriona da se zalede i nemam iskustva sa tim

prokrvarila sam 12. dan ,nakon ET,medjutim kod dr na ultrazvuku su se videle dve malene mrvice,i tog dana je beta bila 0,a dr reakcija je bila najblazeno receno ovakva:eek::eek:,jer je bio ubedjen da sam trudna............evo linka da se uveris

http://img8.imageshack.us/img8/5092/006hhr.jpg

nadam se da je ispravan:roll:
 
Nenades,

Meni je beta 14. dan od transfera bila 1300 ali je ipak jedna beba. Izgleda da rezultati variraju, tako da na osnovu bete ne mozemo biti sigurni koliko je beba, ali u svakom slucaju, to sto je beta visoka, kako je meni dr rekao, je odlican znak da se radi o jakoj trudnoci.
Sto se tice vitamina, i ja kao i Nada uzimam kombinaciju vitamina za trudnice koji sadrze i folnu kiselinu, do 8. nedelje svaki dan a zatim svaki drugi dan. Do 8. nedelje sam uzimala i 200mg vitamina c dnevno. Sve je ovo bilo po prepruci dr.

Sve najbolje!

ej oprosti tatjana,ovde ulecem kao padobranac........ali ja sam naprosto fascinirana kada nekom uspe ivf:lol:,jeli hoces ukratko da objasnis o cemu se radi,kako gde i z kog je pokusaja uspelo,sta je problem...........jednom recju rezime:D........a zelim ti lepu i skolsku trudnocu:worth:
 
joj sva sam se naježila!!! kao prvo, nikad dosad nisam videla kako izgledaju gv, a tek to s betom 0 :eek: šta kaže dr? jesi li ponovila betu? možda su ti se jako brzo primili pa uginuli, joj baš mi je žao...
što se FET tiče, pošto si ti jaaaako mlada neće biti problema oko pripreme. odeš oko 8. dana ciklusa na 1. uzv, posle toga još par puta na uzv da dr prati folikul do ovulacije. kad se ovulacija dogodi, 2 ili 3 dana kasnije (zavisi koliko je star embrion pre zaleđivanja 2, 3, 4 ili 5 dana) uradi se transfer. Od lekova koristi se estrofem pre transfera, za debljanje endometrijuma, a onda se koristi utrogestan vaginalno, neki dr daju utrogestan i par dana pre transfera. S obzirom na tvoje godine i verovatno dobar endometrijum i redovne ovulacije, sva je prilika da ćeš imati par uzv i koristiti samo utrogestan vaginalno. ne sekiraj se unapred za embrion, umeju to da budu veliki borci :)
 
joj B.B hvala ti od srca...........da vadila sam betu 12. 14 i 16 dan od transfera ,ali nazalost je bila 0........i njegovo je objasnjenje da su se verovatno primili pa uginuli,da su MRTVI i nemaju nikakav kontakt sa uterusom......mislim da sam tada mogla umreti:dash:

e ja odlicno reagujem na terapiju,na zadnjoj punkciji sam imala 22 js:roll:,a endometrijum je nakon 5 dana stimulacije bio 1 cm:roll:

ocajna sam ,ne znam sta da radim.niti gde da idem:roll:,.........sada sam se nadala vise nego ikada ,jer znam da su strucnjaci broj 1,ali niko ne moze da garantuje

ali tebi hvala puno:cmok:
 
ej B B ,imam jos jedno pitanje:whistling:

prvi dan ciklusa je bio 20.04,znaci da bi ovulacija bila negde 04.05,a tog dana imam zakazane konsultacije kod dr u vezi transfera tog smrzlica:roll:,mislis da je u teoriji moguce i izvodljivo da se uradi transfer ,bez obzira sto nije pratio ovulaciju,,i nisam koristila estrofem.....ako je moguce,a on ne bude hteo,ima da ga pretisnem da pristane:hahaha:
 
neće moći Pazarka... embrion mora mnogo ranije da se odmrzne, odmrzavanje se naručuje oko 3 dana ranije, embrion se onda posmatra je li preživeo, da li se deli i da li ga uopšte vraćati u matericu, u slučaju da je nekvalitetan posle odmrzavanja. Znači - strpljenje! Nikome se ne može uraditi FET bez praćenja debljine endometrijuma, ovulacija još i nije toliko važna, i bez prethodne pripreme....
e da, imaš na forumu serbian cafe/diskusije/neplodnost neke teme i iskutva o azoo, pokrenula ih je utva1973, pa možeš i to pročitati, tu su cure sa problemima sličnim tvojim i koliko vidim pominju Brisel...pogledaj
 
Drage moje,
ja sam iz prve ostala trudna u Becu, u Austriji. 7 godina smo muz i ja u ovoj prici i 5 inseminacija i 2 vantelesne i bezbrojne pripreme koje su kad-tad "propale" iz razno-raznih razloga.Sve je to radjeno u Beogradu.

Videla sam da neko preporucuje Prag. Super! Moje austrijsko iskustvo je fenomenalno! Prvo sto imamo super doktora koji (ako treba) provede s tobom i sat vremena odgovarajuci na tvoja pitanja i objasnjavajuci ti sta i kako. Rezultati iz Bg-a vaze, a cena je kao i kod privatnika u Bg. Sa lekovima i injekcijama do 3500 evra. Zavisi od precedura i pripreme. U ordinaciji radi i nasa zena (Branka) koja bi bila sa vama za vreme svih pregleda da vam prevodi sa nemackog, ali mi sa doktorom komuniciramo na engleskom. Pola stvari koje su nam rekli u Bg nisu tacne!!! Mojim prijateljima, koji su dosli ovde na prvi razgovor i pregled, u Bg je receno da su im rezultati katastrofalni, da ne moze ovo ili ono.... a ovde doktor kaze, nista toliko zabrinjavajuce.

BITNA STVAR!!! Ne znam da li su vam vasi doktori trazili da sa hormonima radite i TSH. Normalan je od 1 do 5. Medjutim, ako je rezultat veci od 2 - NE MOZETE OSTATI U DRUGOM STANJU!!! To nama niko nije rekao. Za to se piju tabletice i nivo TSH se drzi ispod 2 tokom cele trudnoce. Nikakav problem. Pitanje je zasto ti to niko ne kaze.

Eto, izvinite na opsirnosti, ali mislim da je to vazna informacija. Ja sam sada usla u 18. nedelju, nosim decaka i na svim pregledima su rezultati perfektni.

Svima od srca zelim puno uspeha u svakom pokusaju i NE GUBITE NADU!!! :)))
 
Drage moje,
ja sam iz prve ostala trudna u Becu, u Austriji. 7 godina smo muz i ja u ovoj prici i 5 inseminacija i 2 vantelesne i bezbrojne pripreme koje su kad-tad "propale" iz razno-raznih razloga.Sve je to radjeno u Beogradu.

Videla sam da neko preporucuje Prag. Super! Moje austrijsko iskustvo je fenomenalno! Prvo sto imamo super doktora koji (ako treba) provede s tobom i sat vremena odgovarajuci na tvoja pitanja i objasnjavajuci ti sta i kako. Rezultati iz Bg-a vaze, a cena je kao i kod privatnika u Bg. Sa lekovima i injekcijama do 3500 evra. Zavisi od precedura i pripreme. U ordinaciji radi i nasa zena (Branka) koja bi bila sa vama za vreme svih pregleda da vam prevodi sa nemackog, ali mi sa doktorom komuniciramo na engleskom. Pola stvari koje su nam rekli u Bg nisu tacne!!! Mojim prijateljima, koji su dosli ovde na prvi razgovor i pregled, u Bg je receno da su im rezultati katastrofalni, da ne moze ovo ili ono.... a ovde doktor kaze, nista toliko zabrinjavajuce.

BITNA STVAR!!! Ne znam da li su vam vasi doktori trazili da sa hormonima radite i TSH. Normalan je od 1 do 5. Medjutim, ako je rezultat veci od 2 - NE MOZETE OSTATI U DRUGOM STANJU!!! To nama niko nije rekao. Za to se piju tabletice i nivo TSH se drzi ispod 2 tokom cele trudnoce. Nikakav problem. Pitanje je zasto ti to niko ne kaze.

Eto, izvinite na opsirnosti, ali mislim da je to vazna informacija. Ja sam sada usla u 18. nedelju, nosim decaka i na svim pregledima su rezultati perfektni.

Svima od srca zelim puno uspeha u svakom pokusaju i NE GUBITE NADU!!! :)))

ej bubice ........prvo veliki pozdrav........a kao drugo molila bih te za broj tel ordinacije u kojoj si radila VTO,moze i na pp.....a kao trece ,dali je to zaista tacno za TSH????
Jer je meni tsh iznad 8,ali pijem tablete za regulisanje ,to mi se pojavilo prosle godine nakon 4 oplodnje ,kaze dr da je verovatno posledica hormona ,jer sam jako rano pocela sa istim............
 
Web adresa klinike je adebar.co.at ali je najbolje kada procitate (ima i na hrvatskom) sve sto vas zanima da nazovete Branku Izivkic, ona je i meni bila kontakt osoba. Sve ce vam objasniti i reci.

Zaboravila sam juce da vam kazem i da ovde postoje specijalni mikroskopi (kojih jos nema ni u Bg, ni u Zg niti u Mariboru ili Ljubljani) koji toliko uvecavaju jc da se moze videti gde ulazi igla u jajnu celiju, jer (sledi laicko objasnjenje) ukoliko vrh igle povredi i malu kuglicu koja je nosilac DNK, a ona se nalazi tik pored jezgra jc, doci ce do prvobitne deobe celije (dakle, reci ce vam da je oplodnja uspela), ali nece doci do trudnoce kada vam te jajne celije vrate u matericu. Nasi jos uvek rade to naslepo, jer ovaj aparat mnogo kosta, pa ako uspe super, ako ne .... ajmo na novo. Ali mi nije jasno da ga bar Klinicki centar ili neka glavna klinika za vantelesnu nisu nabavili. Ja sam bila zapanjena kada sam to saznala. Da li je moguce da svi nasi profesori i specijaliste nisu za to culi ili ... ne zelim da nagadjam. Drage moje, toliko za sada od mene, ako vam treba jos nesto - pisite, rado cu vam odgovoriti na sve sto budem znala i mogla. Sa srecom..........
 
ej bubice ........prvo veliki pozdrav........a kao drugo molila bih te za broj tel ordinacije u kojoj si radila VTO,moze i na pp.....a kao trece ,dali je to zaista tacno za TSH????
Jer je meni tsh iznad 8,ali pijem tablete za regulisanje ,to mi se pojavilo prosle godine nakon 4 oplodnje ,kaze dr da je verovatno posledica hormona ,jer sam jako rano pocela sa istim............

Draga pazarka, zaista ne znam sta da ti kazem, prvo proveri koliki ti je sada TSH, a na sajtu koji sam vam poslala imate i Brankin telefon, pa mozes da je pozoves i pitas za misljenje doktora Schutza. Samo znam da je rekao da TSH treba da bude ispod 2. Puno srece i ne odustaj!!! :super:
 
ej bubice ,meni samo izbacuje na nemackom,jeli moze link?????ili jos bolje broj gospodje BRANKE.............ajde pliz ,zaista sam ocajna ,neznam gde ni sta bih sada...........bas mi je hitno
hvala unapred:hvala::D

ah ,da objavim jos da cu ici ovaj mesec na tranfer ovog smrzlica...........B.B iako mi je prvi dan ciklusa bio 20.04,ovulacije jos nema,kao po obicaju posle tretmana VTO imam dug ciklus od 45 dana:roll:,ali samo taj mesec .onda je sve ok,nisam zakasnila moci ce jos ovaj mesec,pa ako ne uspe idemo dalje :D,mozda u bec,beograd prag,ali uglavnom ne predajem se
 
Draga pazarko,

Brankin broj je +43-676-369-53-01. Link je ta adresa koju sam poslala, pogledaj na engleskom. Sada sam tek videla da vise nema hrvatskog prevoda. Ne znam zasto. Javi se slobodno Branki i ona ce ti sve objasniti. Puno pozdrava i zelim ti srecu sa "smrzlicem". :)))
 
Draga pazarko,

Brankin broj je +43-676-369-53-01. Link je ta adresa koju sam poslala, pogledaj na engleskom. Sada sam tek videla da vise nema hrvatskog prevoda. Ne znam zasto. Javi se slobodno Branki i ona ce ti sve objasniti. Puno pozdrava i zelim ti srecu sa "smrzlicem". :)))

jaoj hvala ti od srca:cmok2:,sutra je zovem,informativno,........hoceli mi priznati ove rezultate odavde ???tj iz brisela i iz luksemburga ????????
jos jednom ti hvala:D,
 
Cao zelela bi da vas pitam da li neko moze da mi odgovori koliko se ceka kog vas pozovu iz ministarstva da vas obaveste da krecete sa terapijom ?Posto smo i ja i supsug prosli sve analize i sve komisije,sada samo cekamo da nas pozovu !Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top