Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ikice,:super:,samo napred!
Gde planirate postupak?Koji ti je to postupak?
Neće te odbiti zbog bakterija,ako se nađu...zar su nekog?Ja ne znam za to.
Paralijan,:D trudim se da zamislim kako uspevaš da istovremeno zagrliš svoja 4 anđela?
neka im je srećan polazak u školu! Puno petica,dobrih trenutaka,pametnih stvari i ...naravno-zaljubljivanja u novoj školskoj im želim od srca!:heart::heart::heart::heart:
 
Ikice majstore, bravo nismo ni sumnjali da neces proci!!!
Paralijan samo ti uzivkaj u zvrkovima, jer vam bar daju popust na kupovinu ili bar na knjige?
MaliPariz pratim te i na kutku, kada planiras sledeci postupak? Znam da si pisala da neces skoro
 
Hej ćao devojke, Paralijaaaaaan ti si carica, baš bih ti se pridružila u shopingu! Samo kupuj, ne gledaj na cene, a tata će da finansira!
Mali parz, ovo mi je drugi postupak i radiću u Jevremovoj, jedva čekam, spremna sam ko zapeta puška!
Paralijan, Miličice, Mali pariz, hvala vam na podršci, nego sad tripujem da mi nešto ne nadju kad budem išla u NS na komisiju. Prošli put su mi videli endometriozu, pa me operisali, joooj samo da nije to! Neću više o tome da razmišljam, ovog puta SAMO POZITIVNO!
Gde li nam je Pazarkica, baš nas je zaboravila?!
Miličice, jel se pakuješ polako? Taman će otopliti do 5.9,ovde u Vojvodini je hladno i lije kiše kao u sred jeseni! Odoh na pajkanje!
 
Prošla sam komisiju, ženskeeeee, sledeće nedelje ću na drugostepenu, joooj samo da mi opet ne nadju neku napast kad mi budu radili ultrazvuk! CMOK

Suuper!:klap:

Ja ovih dana prikupljala dokumentaciju za skidanje polipa i poprilicno sam izfrustrirana. Nadam se da ce nesto od te dokumentacije moci biti ponovo iskoristeno za komisiju.
Ma gomilu nalaza sam morala izvaditi.
Histeroskopiju mi rade sa prvom menstruacijom sto ce mozda biti sutra i nadam se brzom oporavku za prikupljanje preostalih papira.
Jedva cekam da prodjem komisiju!
Jedino sam zbunjena svim tim komisijama overama i gde sta. Na zalost ni moj ginekolog ne zna, vec se zajedno konsultujemo sa onog obavestenja na sajtu JZ.
A tek doktor od MM, ona nema pojma sta treba da radi i koji uput da mu da.
Ispade da mi njih savetujemo:zcepanje:
 
Bas tako crna ovčice, sirotani pojma nemaju, niti žele da se informišu, nego mi idemo kod tih istih sirotana i govorimo koji uput da nam napišu! E to je zemlja Srbija!
Važno je da mi ostvarimo svoj cilj, a njih ko šiša! Držim fige!
 
Milice:)upućena si,neću skoro,pisala sam i ovde. Sledeća jesen. sad vraćam svoj život u kojem sam uživala i pre svega ovoga.
Ljubi sina!
Ikice,sa srećom 2.put! Pretpostavljam da je Ljubić glavni i odgovorni...jer on ostade jedan jedini ,alfa i omega?
Crna,sa srećom na histero,polako,sve će biti uredu!:)
Baš je pusto...sad kad opali septembarska klasa?:D
 
Draga Ikice bravo,samo pozitivno i nerazmisljaj previse.Neznam zasto ali ovaj put sam
ubijedjena da ces uspjeti.Jednostavno tako.Ljubim te.


Crna ovcice i tebi puno srece,tako je nazalost sve komplikovano kao da nam nije dovoljno nasih muka.Zelim ti da to sve brzo imas iza sebe.

Paralijan tebi i toj tvojoj maloj bandi puno pozdrava i uzivajte jos ovih par dana dok skola nije pocela a onda u nove ucenicke pobjede.

Skandi,duso poceli ti da radis pa nam se zato nejavljas? Kako si? Ako te neko bude zezao samo reci da ti imas svoje drugarice sa foruma i nemoj da mu mi tamo dolazimo.
Saljem ti puno pozitivne radne energije,to ce ti trebati prvih par dana pa kad se uhodas a ti mi je onda vrati. Pusa.
 
evo i mene :rumenko:..............nisam vas zaboravila,to nikada evo ga septembar pa i evo i mene da navijam za moje najdraze drugarice:zag::zag::zag:

ja sam 2-3 nedelje bila na strogom mirovanju,trebala sam da ostanem u bolnici,i po 100. put se uverila da ovi dr ovde nemaju pojma:whistling:............u jednom danu sam posetila 3 dr ,jedan mi je rekao nakon sto je video bebu na UZ,kojoj se srce odlicno culo ,da cu ipak da je izgubim jer imam braon krvarenje:evil:,i tako jos jedno 2-3 dr koji pojma nemaju,i onda sasvim slucajno sam naisla na jednu doktorku koja je radila na uneverzitetu u Briselu ,i sada radi na ovdasnjoj klinici za VTO,umalo nisam pala na kolena samo da me primi,jer sam bila iscrpljena i psihicki i fizicki,i samo sam htela da znam na cemu sam.............od nje sam izasla kao preporodjena,na UZ beba roni,umesto 12 nedelja i 3 dana koliko je tada bilo,na merenju je bila za 13 nedelja i 1 dan,uglavnom zena je ostala otvorenih usta,kada sam joj ispricala kakve sam dijagnoze dobila:manikir:.................

onda se moj dr vratio sa odmora,i onda kod njega fajt,covek hoce da radi prvo tripl test ,pa ako test bude ukazivao i na najmanju mogucnost da nesto nije uredu onda da radimo amnio.............ja ne verujem tripl testu jer on ostavlja veliku mogucnost za gresku,tacnost je 83 procenta...............i tako se otvorio razgovor ,i on meni kaze,nije problem ni amnio ,problem je rezultat,treba da se dobro pripremis na ishod-ako sve bude uredu ,hvala bogu,medjutim sta ako ne bude???sta ako dobijes rezultat da nosis "drugaciju"bebu???sta onda???dali bi se odlucila da rodis takvu bebu???jesi li svesna sta sve to nosi???koliko bi ti jos snage trebalo za to???Ili bi pak se odlucila za abortus???jos uvek nije kasno ,ali pitanje je kako bi ti to prezivela???i postoji veliki znak pitanja dali bi ti ostala pri zdravom razumu,da ubijes ono za sta si se godinama borila,i prosla sto bi retko koja zena izdrzala????.......................

od tog dana mislim da mi je na ledjima stavio najtezi teret u mom zivotu,izdrzala sam sve ,ali ovo.............uh ,strasno sam nervozna ,nepodnosim nikog,muza i brata ni na slici ne mogu da vidim.........ove babe kazu nosis musko:eek:,ma sada je potpuno ne bitno sta je,samo da je normalno..........moram dobro da se pripremim ,15.09 imam zakazan tripl test a za amnio ne znam,do juce sam bila ubedjena da ne bih nakon svega bila u stanju da zadrzim "drugaciju" bebu,jednostavno ne bih mogla nakon svega da pronadjem snage za to ,dete se voli kakvo god da je ,medjutim taj pritisak i bol ,a narocito pristup ljudi da takvo dete manje vredi od "normalne" dece ,to bi me ubilo..........ajde izdrzala bih ja to,nego kakav je zivot takvog deteta???mogla bih ja sve da podnesem,ali ne bih mogla da podnesem da ono nema normalan zivot,to bi me ubilo,mada ipak kada sam sinoc osetila kako se pokrece,mislim da ne bih mogla da odradim abortus.............u ovom trenutku samo mogu da se molim bogu da je sve uredu:worth::worth:

za sada je sve uredu,nema vise braonkastog,na zadnjem pregledu kod ginekologa ,beba je bila super ,imacu jednu dugacku bebicu,najverovatnije decaka,ali nije sto posto siguran ,moguce je da je bila pupcana vrpca ,a ne treca noga do kolena kraca:lol:

izvinite sto sam vas izgnjavila,ali morala sam malo,cisto da vam ne bih nedostajala :zper:
a beba je verovatno na mamu,nemirna je ,dr kaze da ce biti lige prvaka ,danas sam usla u 16 .nedelju ,znaci da sam je osetila sa punih 15 nedelja

ljubim vas sve:cmok2:
 
ja samo da vas sve pozdravim :heart: citam vas radovno i svim novim i starim drugaricama zelim da sto pre dodju do svog cilja da sto pre ispunite svoje snove i da sto pre postanete mame :heart::heart: ja sam bas u frci ovih dana,spremam moje andjele za skolu :lol: za sad sam kupila 8 pari patika 8 bluzica i 4 trenerke a treba im jos :dash::rotf::rotf: uzivam u sopingu za njih sve je tako slatko i lepo :heart:
puuuuunooooo vas sve :cmok::cmok2: i borite se,jednom mora da uspe a kad uspe onda ce te da budete najsrecnije na svetu :super:
:bye:

hvala ti sto postojis,ljubim te punoooooooo:cmok2::cmok2::cmok2:,i da ti jos jednom kazem kako ti se divim,ja sa jednim do kraja ima da izludim,a sa jos 3. auuuuuuuuuuu:zper:

sinoc nakon sto sam se iskljucila sa FB,odma je poceo da vrca mozda mu je dosadilo da se zalim :lol::cmok2:
 
Ja idem u ponedeljak u Visegradsku da predam kopije,tako su mi rekli.I da potpisemo suprug i ja,dalje cemo da vidimo.Ikice,idemo u nove pobede:super::super:.Nije nas valjda Pazarka tako brzo zaboravila,javi nam se Pazarkice:heart:.Milicica nam je najodanija,ona nas ne zaboravlja:heart:Javljam vam se sledece nedelje:zag:


nisam vas zaboravila,to nikada:cmok2::cmok2::cmok2:............samo izgleda da nosim bebu moje naravi,cisto se igra sa mnom:lol::heart::heart::heart:...nema veze izdrzacu ja sve ,ali kada se rodi:manikir:

ljubimo vas sve puno,i sada cekamo septembarsku klasu,da navijamo:cmok2::cmok2::cmok2:
 
E samo kad je sve o.k. Vidim da te nema ni ovde ni na trudnoci, bas sam se zabrinula!
Moje je misljenje, mada mi ga niko nije trazio, da ako je amniocinteza izmisljena, onda je treba i koristiti. Ako u porodici nema genetskih problema, a ti nisi stara, nema razloga da nije sve u redu. Samo opusteno!
 
Prošla sam komisiju, ženskeeeee, sledeće nedelje ću na drugostepenu, joooj samo da mi opet ne nadju neku napast kad mi budu radili ultrazvuk! CMOK


Super, čekam te u Jevremovoj!
Ja za koji minut odoh na ultrazvuk, i već od danas krećem sa stimulacijom. Jedva čekam!

Pazarka, ne daj se! Drži ti njih čvrsto, a ne da oni tebi govore šta je i kako je!!

Paralijan, svaka čast! Ti si super mama! Pozdrav tvojoj dečici!
 
Heij pozdrav svima ja sam nova al vas vec duuuugo pratim i sa vama sam i ja prolazim kroz sve ove probleme vec dvije godine:( zanima me imal neka od vas iskustva sa postupkom VTO u Mariboru cekam vas odgovor sa nestrpljenjem :bye:
 
Cao svima!I ja danas bila kod mog ginekologa nema covek pojma,a taman sam poverovala da zna sta radi.Hoce covek da mi leci trecu grupu sekreta.Ajoj.Nemadoh snage da mu kazem sta treba i kako pa se psihicki spremam za iduci petak.Mada mozda bolje i da ne zurim,jer sam vec odradila u junu vantelesnu,pa ni ovi iz Visegradske mi ne bi radili pre 6 meseci.Svaki put mi dignu pritisak.Ikice cestitam.Pozdrav za sve ostale!:heart:
 
Cao svima evo i ja da se javim ovde posto neznam sta vec da radim.Mi smo bili na komisiji i nismo prosli komisiju.Dr kaze da se tesa ne dozvoljava u nacionalnom programu pa je prepolucila da suprugov urolog ispise da prima merional ili menopur injekcije 2x2 nedeljno i tako mesec dana i ako se na kontrolnom spermogramu pokaze da ima makar i jedan spermatozoid postupak ce nam biti dozvoljen.A ostali nalazi su nam uredni i moji i njegovi.Stvarno neznam sta ce se desiti ijako stalno razmisljam o tome posto je pre 6 meseci nadjen jedan ali morfoloski nepravilan spermatozoid pa me zanima dali ove injekcije mogu da pomognu.Puno vas sve pozdravljam
 
Ooo Pazarkice, bice to sve uredu, stvarno si blesava o cemu ti razmisljas, beba je uredu i nema ni jedan sindrom, ja msilim da je krajnje vreme da se opustis.
Padar ti vec krecesm drzimo fige da prva bocka ne boli.
Ljubac za sve.
 
hvala ti sto postojis,ljubim te punoooooooo:cmok2::cmok2::cmok2:,i da ti jos jednom kazem kako ti se divim,ja sa jednim do kraja ima da izludim,a sa jos 3. auuuuuuuuuuu:zper:

sinoc nakon sto sam se iskljucila sa FB,odma je poceo da vrca mozda mu je dosadilo da se zalim :lol::cmok2:

:heart:pazarkice moja,videla sam na fb. da si napisala da je beba mrdnula i ja sam bas pomislila da je to bili bas posle naseg "caskanja" :zper: bas mi je drago i moooooliiiiim te na razmisljaj o tim stvarima koje ti je dr. ispricao," sta bi bilo kad bi bilo":mrgreen: ti sad treba da verujes a sigurna sam da je tako,da je sa bebom sve u redu -napreduje kako treba,promrdala je kad treba....sve govori da je to jedna slatka nemirna zdrava beba!!!!!!!!!!!!!!!!!:super: znam da ti je tesko,ali i ovu borbu moras da izdrzis i naravno da pobedis!!!!:cmok::cmok2:
 
Draga Ikice bravo,samo pozitivno i nerazmisljaj previse.Neznam zasto ali ovaj put sam
ubijedjena da ces uspjeti.Jednostavno tako.Ljubim te.


Crna ovcice i tebi puno srece,tako je nazalost sve komplikovano kao da nam nije dovoljno nasih muka.Zelim ti da to sve brzo imas iza sebe.

Paralijan tebi i toj tvojoj maloj bandi puno pozdrava i uzivajte jos ovih par dana dok skola nije pocela a onda u nove ucenicke pobjede.

Skandi,duso poceli ti da radis pa nam se zato nejavljas? Kako si? Ako te neko bude zezao samo reci da ti imas svoje drugarice sa foruma i nemoj da mu mi tamo dolazimo.
Saljem ti puno pozitivne radne energije,to ce ti trebati prvih par dana pa kad se uhodas a ti mi je onda vrati. Pusa.
Draga moja,nisam ja vas ja zaboravila,samo sam bila u guzvi ovih dana !!!! Hvala ti na pozitivnoj energiji i te kako mi je bila potrebna ovih dana!!! A tebi i svim drugaricama u septembarskoj grupi saljemo duplooooo vise energije(jer nas je dvoje) !!!! Svim sadasnjim i buducim mamama velika pusa :cmok2: :heart: :heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top