Uzivajmo u zivotnim mudrostima i lepim recima Duska Radovica..

Pogledajte, svako od nas nosi neku zakrpu... Svakome se primeti gde je šav – nekome na licu, nekome u očima, nekome u glasu! Svi smo mi krpljeni i sastavljani – iz mnogo delova. Mi više volimo život, nego život nas. U tome je stvar! E, a ako ga tako volimo, onda nije red da ga ogovaramo i da mu nalazimo mane.
Jel' tako?"
 
kv6Ysks.png


- - - - - - - - - -

bOtUP0Y.png


- - - - - - - - - -

jjXgRGy.png
 
Da znam, zaista, zašto vam ne bih rekao?

Niko od mene ne bi bio srećniji da znam...
ali ne znam.

Mogao bih vam skrpiti nekakav odgovor,
ali ne verujem da ćete biti zadovoljni.

Ne vidim zbog čega bi bilo važno
- šta ja mislim o tome.

Ja o tom pitanju nemam izgrađen stav.
Još se kolebam.

Ja znam, ali sigurno ne toliko
koliko vama treba.

Ne bih hteo da vas razočaram.
Vi to ne zaslužujete.
 
Samo nešto da se razumemo: svakom muškarcu spremaju se razni mamci.S tim da budemo nacisto!I nisu samo oni krivi, nego su krive žene.Mi smo krive.Mi bacamo razne mamace a muškarci se onda hvataju.
Recimo šlicevi!Ja mislim da su razni šlicevi na suknjama strašni mamci za jednog muškarca.Ili recimo, neki preterani dekolte ili mnogo tesne suknje.Sve to skrece pažnju muža sa svoje kuce, svoje žene.I onda se posle cudimo - odakle su karte u džepu?Tako lepo, namame se....
Mi ih namamimo.Ja namamim, recimo tvog coveka, ti namamiš mog i gotova posla.
Najbolje je kad svaka žena mami svog muža
Ali, mnoge žene to zapostavljaju.One misle: muž mi je, šta ima još da se mamimo?I tu se, normalno, najviše prevare.
Jer ako ti neceš da ga mamiš, ima ko hoce.
Je l' tako?
Gde god pogledaš, na sve strane mamci.
 
Moj ceo život je iz nekih zakrpa... Sve nešto na sitno, na kratko i pomalo. To nije ono... ali, šta mogu... neki život ipak jeste. Godine prođu i svaka žena skrpi neki život... Ima tu svačega... Al' ima, bogami, i lepih komada!
Malo je života bez šavova i zakrpa... Ne može! Čovek je proklet! On bi hteo i dugo da živi i da mu bude lepo. E, a to je malo teže. Ne može! Može dugo, ali iz parčića.
 
Da znam, zaista, zašto vam ne bih rekao?

Niko od mene ne bi bio srećniji da znam...
ali ne znam.

Mogao bih vam skrpiti nekakav odgovor,
ali ne verujem da ćete biti zadovoljni.

Ne vidim zbog čega bi bilo važno
- šta ja mislim o tome.

Ja o tom pitanju nemam izgrađen stav.
Još se kolebam.

Ja znam, ali sigurno ne toliko
koliko vama treba.

Ne bih hteo da vas razočaram.
Vi to ne zaslužujete.

Dusko Radovic
 

Back
Top