Uticaj i promena

Jeste li pokušali?
Počevši od dece, partnera, prijatelja...
Ukoliko smatrate da se nečije karakteristike i postupci kose sa vašim stavovima, kako reagujete? Delite savete, ignorišete ili nešto treće?

Imamo li pravo nekoga da menjamo?
Nemamo pravo da nekoga menjamo, pogotovo ako ima 30, 40+ godina i više.

Svoje roditelje i bliske osobe nikada nisam probala da menjam.

Osećam krivicu što sam, na neki način uticala na mog emotivnog partnera koji je preminuo. Želela sam da počne da čita.. I pročitao je neke od knjiga, po mom izboru. Kasnije je tražio da čita još..
 
Da li mislite da možete uticati na neku osobu, menjati je, oblikovati prema sebi?
Nevezano za vrstu odnosa koju imate s njom.

Jeste li pokušali?
Počevši od dece, partnera, prijatelja...
Ukoliko smatrate da se nečije karakteristike i postupci kose sa vašim stavovima, kako reagujete? Delite savete, ignorišete ili nešto treće?

Imamo li pravo nekoga da menjamo?

(Autorska)Pogledajte prilog 1498075
Lepa tema.
Mozemo uticati na druge kao sto i oni mogu na nas...
Pitanje je kakvi su ti uticaji...
da pokusala sam da na nekoga uticem da ta osoba bude bolja i uspelo mi je u tome
ali ne u potpunosti,,, jer ta osoba je drugacijeg sklopa od mene...
dakle delimican je uspeh ali dovoljan..

Takodje su neki pokusali da na mene uticu negativno ali im to nisam dozvolila jer sam dovoljno svesna
sta je dobro a sta zlo..
Oni koji nisu izgradili svoju licnost na njih se moze kase negativno uticati.
Na one sa jakom licnoscu ne moze..

Ako se neciji postupci i karakteristike kose sa mojim stavovima, jasno kazem svoj stav i to je to.
Obicno oni koji zele da su samo oni u pravu takvi kakvi su ne trepa kada vide da je vas stav razlicit pa same odu...
savete ne delim i ne treba deliti jer smo svi drugaciji i drugacije su nam okolnosti...
Mogu drugima ako pitaju reci sta je psiholoski dobro i ispravno...
I takodje iz duhovnog ugla ( prema Bibliji ) reci kako je ispravno...
Reci istinu i to je to...
Ne nametati niti savestovati..

Nemamo pravo da menjamo ikoga ali imamo pravo reci istinu.
Da li ce je osoba doticna prihvatiti ili nece to je njeno...
 
Da li mislite da možete uticati na neku osobu, menjati je, oblikovati prema sebi?
Nevezano za vrstu odnosa koju imate s njom.

Jeste li pokušali?
Počevši od dece, partnera, prijatelja...
Ukoliko smatrate da se nečije karakteristike i postupci kose sa vašim stavovima, kako reagujete? Delite savete, ignorišete ili nešto treće?

Imamo li pravo nekoga da menjamo?

(Autorska)Pogledajte prilog 1498075
U mojim mlađim danima bilo je toga. Nije to bio poriv da nekoga mijenjam već ako ja mogu da se korigujem za neke stvari, što ne bi mogao i partner? Smatrala sam to kao nekom vrstom prilagođavanja da bi bolje funkcionisali. Kasnije sam shvatila da to jednostavno ne ide i da ako i dolazi do nekih promjena da su na gore. Pozitivna može samo ako to čovjek sam poželi, vjerujem da može poticaj dati i ljubav al barem ja neznam za takav slučaj.

Što se tiče djece skrećem im pažnju kad vidim da nešto kod njih ne valja, da treba to da promjene-zarad njihovog dobra. Nešto usvoje a nečeg se tvrdoglavo drže i dalje. Pričamo, razgovaramo i to mi je bitno. Pa zna i da se dogodi da mi kažu mama sjetila sam se tvojih riječi, bila si upravu. :)
 

Back
Top