Uticaj i promena

Zelena milja

Iskusan
Poruka
5.499
Da li mislite da možete uticati na neku osobu, menjati je, oblikovati prema sebi?
Nevezano za vrstu odnosa koju imate s njom.

Jeste li pokušali?
Počevši od dece, partnera, prijatelja...
Ukoliko smatrate da se nečije karakteristike i postupci kose sa vašim stavovima, kako reagujete? Delite savete, ignorišete ili nešto treće?

Imamo li pravo nekoga da menjamo?

(Autorska)
lepota-sunca.jpg
 
Da li mislite da možete uticati na neku osobu, menjati je, oblikovati prema sebi?
Nevezano za vrstu odnosa koju imate s njom.

Jeste li pokušali?
Počevši od dece, partnera, prijatelja...
Ukoliko smatrate da se nečije karakteristike i postupci kose sa vašim stavovima, kako reagujete? Delite savete, ignorišete ili nešto treće?

Imamo li pravo nekoga da menjamo?

(Autorska)Pogledajte prilog 1498075

Да ли 'чела .. лебтир.. кобилри мења цвет...?

Просто .. Не

Одлети до некога другога цвета који јој/му одговара .....

Што 'с не мења 'чела .. лебтир .. кобилри ... да се прилагоди цвету ?! Да своје потребе тако задовољи ....
 
Niti na to imamo pravo, niti nam je to moguće. Neko može na kratko
promeniti ponašanje, da bi nam udovoljio, pa će se pre ili kasnije
vratiti na staro.

Suštinske promene dolaze iznutra. Pa te recimo ljubav u nekom
odnosu može inpirisati na takvu promenu. Ali nije te ta osoba promenila
nego ljubav.

Шта је то 'љубав ' ?
 
Najuzvišenije osećanje, koje ima moć da transformiše.

Има безброј примера где баш та 'љубав ' је почетак изузетно деструктивних евената .

Можете ли прецизније дефинисати као догађај .. пројакет .. тај осећај ... без епитета ...

Нпр.

Заједнички подухват који толерише сопствене губитке у циљу заједничког рада и постизања циља .... ?!
 
Има безброј примера где баш та 'љубав ' је почетак изузетно деструктивних евената .
Da, baš neobično. Kao čudo neko.. :lol: Pa i svetlost tranformiše mrak.

U praktičnom smislu, ljubav je neuslovljeno davanje.

To o čemu ti pričaš nije ljubav nego sviđanje, vezanost, posesivnost,
ljubomora...
 
Naravno, ne kažem da treba otići u krajnost na koju nisi spreman.
Žena tučena u nekom odnosu ima pravo da ode, a ne da se nada
čudu da će on da se promeni. Neko ko ima kockara u porodici
ima pravo da se zaštiti.
Ali se sa manjim stvarima može vežbati. Samo budeš tu i daješ
najbolje od sebe, bez očekivanja, pa šta bude..
 
Nažalost, skoro da je izumrlo. Zato i živimo u ovakvom svetu.
Čak i roditelji deci daju da bi nešto dobili.

Ali postoji. :zaljubljena: Da ne postoji, ne bi nas ni bilo.

Мислим да долази до психофилозофске конфузије у поистовећивању

'безусловнога'давања ... односно 'љубави ... са ' последицом/узроком која/ји нема узрока/последицу '

Принцип каузалности као и ентропије је неоспоран .

Стога љубав 'пер се ' ... акка 'безусловно давање ' не постоји .

Naravno, ne kažem da treba otići u krajnost na koju nisi spreman.
Žena tučena u nekom odnosu ima pravo da ode, a ne da se nada
čudu da će on da se promeni. Neko ko ima kockara u porodici
ima pravo da se zaštiti.
Ali se sa manjim stvarima može vežbati. Samo budeš tu i daješ
najbolje od sebe, bez očekivanja, pa šta bude..

Мени то личи на коцкање са коцкама са велим бројама страница ... и великим бројама покушаја .... и потпуно непознату функцију веровтноће исхода

Значи 'љубав' је 'повољан исход ' у 'коцки'?
 
Мислим да долази до психофилозофске конфузије у поистовећивању

'безусловнога'давања ... односно 'љубави ... са ' последицом/узроком која/ји нема узрока/последицу '

Принцип каузалности као и ентропије је неоспоран .

Стога љубав 'пер се ' ... акка 'безусловно давање ' не постоји .



Мени то личи на коцкање са коцкама са велим бројама страница ... и великим бројама покушаја .... и веровтноћу исхода

Значи 'љубав' је 'повољан исход ' у 'коцки'?
Liči ti, zato što razmišljaš o ishodu. Rekoh - bez očekivanja.
 
Liči ti, zato što razmišljaš o ishodu. Rekoh - bez očekivanja.

Не размишљам ...

Узрок је увек праћен последицом

То двоје је целина и једно без другога не иду .

'љубав' као безусловно давање је вероватна само у једном тривијалном постојању ..

са контрапартом еквилибријума који је неселективно узимање
 
Au...o ovome se može pisati i pisati.
Počevši od roditelja koji treba da pruže bezuslovnu ljubav, oni svesno ili nesvesno pokušavaju (i uspevaju vrlo često) da svoju decu "kroje" , da počnem primerom da detetu otimaju bojicu iz leve ruke i premeštaju u desnu pa sve do pritiska koju školu će da upiše...

U ljubavi, hoću reći vezi, često viđamo kako žene "preprave" svom dečku frizuru ("Ljubavi, lepše bi ti stajalo ovako") čak i stil oblačenja, doduše nekad su i u pravu :) dok su muškarci tu meni malo nejasni, više idu na "prepravku" psihološkog tipa nego fizičkog izgleda, u smislu da svojoj devojci/ ženi malo po malo sugerišu da osobe iz njenog okruženja nisu za nju, da vrše negativan uticaj, sve dok žena ne prekine kontakt sa osobama koje se njemu ne sviđaju.
E posle toga obično počinje i sa "skrati kosu", "zakopčaj se", "ta suknja ti je previše kratka/ farmerke suviše tesne" i slično.

Ali sve ovo nije ljubav. Ne znam šta je, nema naziv ali ljubav se tako olako koristi, k'o u američkim filmovima "idi baci đubre, volim te", debilizzam. Neki ljudi stvarno misle da su voljeni ako su kontrolisani. Toliko im ta ljubav treba da se samoobmanjuju. Video sam mnogo porodica, majki, očeva, video sam mnogo parova ali ljubav skoro nigde.


Da se vratim na temu, pre
Ne sviđa se ni meni mnogo toga kod moje žene, naročito haljine ali ni njoj se ne sviđa mnogo toga kod mene ali nikad nismo ni pokušavali da se međusobno "prepravljamo". Uzmi ili ostavi princip i drago mi je što sam je našao jer smo isti. Volim je baš zbog toga što me ostavlja na miru. To je muškarcima mnogo bitnija osobina kod žena nego što se misli. To, i smisao za humor. Ako se to poklopi, mogu biti zajedno ever after.
Najuzvišenije osećanje, koje ima moć da transformiše.
E, zbog ovoga nisam hteo da pišem. Ovo je tačno ali će 0,1% njih da shvati.

Ljubav, čista, bezuslovna, prirodno budi želju u nama da budemo bolji ljudi.

Gde ima bezuslovne ljubavi? Skoro nigde, ljudi "ljubav" tumače onako površno kao što sam ja napisao u svom postu, a napisao sam tako kako sam napisao jer sam se prilagodio pdf. Na religiji bih to totalno drugačije.
 
Не размишљам ...

Узрок је увек праћен последицом

То двоје је целина и једно без другога не иду .

'љубав' као безусловно давање је вероватна само у једном тривијалном постојању ..

са контрапартом еквилибријума који је неселективно узимање
Ako kažem da ne razmišljaš o posledici, nisam rekla da posledice nema,
več samo da nemaš očekivanja. Spreman si da prihvatiš bilo kakvu
posledicu.
 
Au...o ovome se može pisati i pisati.
Počevši od roditelja koji treba da pruže bezuslovnu ljubav, oni svesno ili nesvesno pokušavaju (i uspevaju vrlo često) da svoju decu "kroje" , da počnem primerom da detetu otimaju bojicu iz leve ruke i premeštaju u desnu pa sve do pritiska koju školu će da upiše...
Sećam se kada sam kao klinka, pitala moju babu, koja ima tri sina,
koga najviše voli. Jedan je alkholičar problematičan bio, drugi filozof
u nekom svom svetu i sebičan potpuno, treći uz nju na prvom mestu
dokle god je živa bila. Znači prvo ona pa žena i deca.
A ona odgovara ''Volim ih podjednako''. :huh:
Njihova ljubav prema njoj je različita bila, ali to nije njenu ljubav
uslovilo.

A što se muško ženskih veza tiče..
Mi se obično vezujemo za ono što u nekom odnosu dobijamo, ne
čak ni za osobu. Kad više ne dobijamo to što nam se sviđa, promenimo
osobu. Kao.. jedni drugima smo ljubavni ljudski resursi.. :lol:
 
Да ли 'чела .. лебтир.. кобилри мења цвет...?

Просто .. Не

Одлети до некога другога цвета који јој/му одговара .....

Што 'с не мења 'чела .. лебтир .. кобилри ... да се прилагоди цвету ?! Да своје потребе тако задовољи ....
Jel tebi riknula tastatura ili ti se tresu ruke dok kucas?
 
Sećam se kada sam kao klinka, pitala moju babu, koja ima tri sina,
koga najviše voli. Jedan je alkholičar problematičan bio, drugi filozof
u nekom svom svetu i sebičan potpuno, treći uz nju na prvom mestu
dokle god je živa bila. Znači prvo ona pa žena i deca.
A ona odgovara ''Volim ih podjednako''. :huh:
Njihova ljubav prema njoj je različita bila, ali to nije njenu ljubav
uslovilo.
Odličan primer...i bravo za baku, kakvo ispravno ljudsko biće. :heart:
 
Sećam se kada sam kao klinka, pitala moju babu, koja ima tri sina,
koga najviše voli. Jedan je alkholičar problematičan bio, drugi filozof
u nekom svom svetu i sebičan potpuno, treći uz nju na prvom mestu
dokle god je živa bila. Znači prvo ona pa žena i deca.
A ona odgovara ''Volim ih podjednako''. :huh:
Njihova ljubav prema njoj je različita bila, ali to nije njenu ljubav
uslovilo.

A što se muško ženskih veza tiče..
Mi se obično vezujemo za ono što u nekom odnosu dobijamo, ne
čak ni za osobu. Kad više ne dobijamo to što nam se sviđa, promenimo
osobu. Kao.. jedni drugima smo ljubavni ljudski resursi.. :lol:

Јесте ... Волела је једнога алкохоличара ...филозофа .. без обзира на последице по друге ...

То није љубав .... Само жеља за очувањем ..опстанком .. различитих њених креација ...

У њима појединачно она је само уствари себе волела

Самилост сажаљење емпатију ... према онима .. који су са 'пијанцем'.. 'филозофом'

Све те осећаје из жуто црвенога дела спектра имала ли је ? Тешко .

Она се везала у петљуу родитељско дечијем односу .... Сва тројица су у суштини инфатилни

Мислиш да су сами од себе синови завршили где су ... а да 'љубав' најчина није имала удела
 
Poslednja izmena:
Au...o ovome se može pisati i pisati.
Počevši od roditelja koji treba da pruže bezuslovnu ljubav, oni svesno ili nesvesno pokušavaju (i uspevaju vrlo često) da svoju decu "kroje" , da počnem primerom da detetu otimaju bojicu iz leve ruke i premeštaju u desnu pa sve do pritiska koju školu će da upiše...

U ljubavi, hoću reći vezi, često viđamo kako žene "preprave" svom dečku frizuru ("Ljubavi, lepše bi ti stajalo ovako") čak i stil oblačenja, doduše nekad su i u pravu :) dok su muškarci tu meni malo nejasni, više idu na "prepravku" psihološkog tipa nego fizičkog izgleda, u smislu da svojoj devojci/ ženi malo po malo sugerišu da osobe iz njenog okruženja nisu za nju, da vrše negativan uticaj, sve dok žena ne prekine kontakt sa osobama koje se njemu ne sviđaju.
E posle toga obično počinje i sa "skrati kosu", "zakopčaj se", "ta suknja ti je previše kratka/ farmerke suviše tesne" i slično.

Ali sve ovo nije ljubav. Ne znam šta je, nema naziv ali ljubav se tako olako koristi, k'o u američkim filmovima "idi baci đubre, volim te", debilizzam. Neki ljudi stvarno misle da su voljeni ako su kontrolisani. Toliko im ta ljubav treba da se samoobmanjuju. Video sam mnogo porodica, majki, očeva, video sam mnogo parova ali ljubav skoro nigde.


Da se vratim na temu, pre
Ne sviđa se ni meni mnogo toga kod moje žene, naročito haljine ali ni njoj se ne sviđa mnogo toga kod mene ali nikad nismo ni pokušavali da se međusobno "prepravljamo". Uzmi ili ostavi princip i drago mi je što sam je našao jer smo isti. Volim je baš zbog toga što me ostavlja na miru. To je muškarcima mnogo bitnija osobina kod žena nego što se misli. To, i smisao za humor. Ako se to poklopi, mogu biti zajedno ever after.

E, zbog ovoga nisam hteo da pišem. Ovo je tačno ali će 0,1% njih da shvati.

Ljubav, čista, bezuslovna, prirodno budi želju u nama da budemo bolji ljudi.

Gde ima bezuslovne ljubavi? Skoro nigde, ljudi "ljubav" tumače onako površno kao što sam ja napisao u svom postu, a napisao sam tako kako sam napisao jer sam se prilagodio pdf. Na religiji bih to totalno drugačije.

Зашто/Како да будемо 'бољи' ..Шта/Чему је то 'боље'

Алкохоличар је остао алкохоличар ... Филозоф ј еостао филозоф ..Можда је трећи син више требао деци и жени .. него најци....

Љубав онаква каква стварно јесте једино је Балашевић нахватао и сматрам да уопшт еније онаква каква је ви сви перцепирате
 
Poslednja izmena:

Back
Top