Uspeli su da zalude ljude kao nikada do sad - Pokemon GO!

na neki način ovo je loše po psihologiju društva
a opet možda i dobro...

sad se sećam da sam igrao neku pc igricu sa nekim sličnim žućkastim bićem.
postoje razni nivoi lavirinta kroz koje to neko žuto stvorenje skuplja neke dijamante ili šta već
to je bilo zarazno.
Boulderdash_C64-2.png

Boulder Dash, imam ga i na game boy-u i na nintendu :D
a može da se pika i na PC-ju preko WinVice C64/128 emulatora, još ako nabaviš USB Competition Pro sreći nema kraja :D
jeste, bio je veliki bum u svoje vreme i imao je hiljade imitacija... jedna od uspešnijih je Rockford... pa onda Supaplex (zvuči poznato?)

inače da znaš
ako si paljevina tipa "šta oči vide" onda je SONY prava stvar za tebe
ako si gejmer koji voli da obara rezultate i osvaja nivoe - SEGA bez razmišljanja
a ako si druželjubiv i voliš da mozgaš onda NINTENDO

filozofija nintendo igrica je poseban fenomen, tim pre što je nintendo od početka bio gejmerska kuća
digitalne naprave je počeo osamdesetih doduše a pre toga čitav vek je pravio klasične ili unikatne društvene igre

ostali su se samo preorijentisali na home (Sega, Atari) ili ubacili na kvarno (Sony)
 
Poslednja izmena:
o_15-pcs-pokemon-gba-game-for-dsl-gba-wholesale-joblot-56d5.jpg


ovo su kolekcionarski kertridži za Game Boy Advance
pravi nintendovac će takodje reći - pa ovde su samo 4 kertridža originali
a ostalo neki hakeraj odnosno naslovi koji ne postoje u serijalu

Treća generacija mi je najsimpatičnija - što zbog veličine konzole što zbog same igrivosti
ipak ovi novi Pokemoni (nintendo DS/3DS) smaraju i sa pričom i sa efektima i megabajtima ... ali eto... imamo i njih :D
 
Prirodna selekcija izvršava svoje.

razmišljajući o prošlosti i maštajući o budućnosti
tako divna sadašnjost prolazi pored mene

Desanka Maksimović


UŽIVAJ U SVOM VEKU

- - - - - - - - - -


siromaštvo je bolest
recimo kad Crnogorac proda sve što ima pa kupi besan auto u kom živi i spava da pokaže kako ima, dok ne zastari model...
Bolest je doći u Beograd po svaku cenu...

Igrati Pokemone je relax :D

- - - - - - - - - -

Dokaz da su ljudi idioti. Beskrajno sam zadovoljan što nikada neću da kupujem telefone od 700 evra i da budem još jedan zombi u nizu. :ok:

ako ti je plata 1500 evra ili jača onda sačekaj 5G generaciju
a ako ti je 150 evra a imaš mobilni od 700 onda si bolestan

- - - - - - - - - -

će izginu ljudi po putu, bem ti sunce, sa ovom retard igricom
a što?
gajiš kućne ljubimce bez obaveze da izlaziš po kiši, vetru, snegu...
ne ostavljaš izmet kod suprotnu zgradu, ne slušaš bolesne kučkarse egoistične priče...

retardi imaju kerove a pametniji mačke papagaje hrčke i akvarijum
Najpametniji naravno gaje Poekmone, em nema puno brge a i ad crkne ili navataš novog ili restartuješ igru...

- - - - - - - - - -

Ma kuoio sam andrid zbog velikog ekran i velikih slova,za poruke da mogu da procitam.I nije losa kamera da slikam unuke,kad ih stignem.

jel da da je lepše plaćati provajderu za telefon a decu i unuke slikavat uz ono aj igraj i pravi sebe budalom što je jeftinije nego kupiti mu sladoled ili igračku?

kad pomenuh sladoled jao jao... :D
tako jedna mama slikala ćerkicu sa sladoledom
pa se dete primilo
pa sladoled u jednu ruku, pa u drugu, pa nogica ispred pa iza...
ali onda kao drži jezik na vrhu sladoleda pa da je mama slika...
e sad... keva uložila protest :rotf:
 
Poslednja izmena:
Umesto da se jure devojke, traze se pokemoni.

e zato je nintendo mislio na druženje
recimo ja igram Pemon Fire Red a ona igra Pokemon Leaf Green
pa napunimo Pokedex pa se sretnemo pa se konektujemo pa čendžiramo data... :heart:

- - - - - - - - - -

Ovo je ultimativni dokaz da 90 posto čovečanstva čine idioti i da ga treba uništiti.

Civilizacija je nastala od majmuna a zbog majmuna i propada

e sad gde ti sebe stavljaš u toj eugenici ja nemam pojma
tako sam imao jednog kolegu koji je "vršio selekciju" nad nadjenim štencima
pa je odredjivao koji treba da živi a koji ne

i kaže - vidiš da je ovo štene jače a ona tri kilava?
i ubije ih... šta ćeš.. da ga prijaviš ne može... lutalice... da ga biješ ne može fajter čovek, ima ledja preko stranke...

načitao se nekih levih knjiga

i sve bi bilo lepo da jednog dana taj kolega nije pao i slomio nogu
kad se vratio na radno mesto, ja uzeo štanglu i krenem ka njemu:
ti si invalid ne treba da živiš, vidiš da ne možeš da trčiš i skačeš

odmah je zaboravio "učenjačke" knjige i pozvao se na "humanost"

neki put čopor opstane zahvaljujući agresivnim primercima a neki put zahvaljujući mirnijim primercima koji ne srljaju
ni nauka ne može da odredi ko je u pravu

- - - - - - - - - -

SAMO TEŠKA BUDALA MOŽE DA PRISTANE DA PRIMA PLATU PREKO BANKOVNOG RAČUNA
em mu banka nije našla posao, em mu oduzima od plate na "korišćenje bankomata" i pajanje računa od prašine...
 
Poslednja izmena:
Recimo Pokemoni mi trebaju ali mi 4G internet ne treba, pa sam se vratio na 3G
da me niko ne pravi budalom oko zaokruživanja protoka sa stranicama u fisknim veličinama
iebo brzinu, nisam na olimpijadi, kaliranje mi 25% za jedno te isto...
a ovaj 3G menjam za 5G čim postane dostupan, za sada se testira u Engleskoj u vojne svrhe

ceo svet šizi oko 4G zajebancije... samo treba biti pametan pa odbiti šta ne treba i ne hvaliti se da ga imate...
 
Ovo je ultimativni dokaz da 90 posto čovečanstva čine idioti i da ga treba uništiti.

Ne, malo je drugacije. Ovo sto si ti napisao je dokaz, i to ultimativni, da 90% covecanstva cine fasisti i da ga treba unistiti.

- - - - - - - - - -

Koliko glup moraš da budeš pa da te udari auto zbog ovog sranja... zamisli odeš u grob zbog pokemona, ako je tako i zaslužio si da umreš[/QUOTE]

Leci se . I ti si zasluzio najnoviju farmakoterapiju, koja je stigla konacno i u nasu Srbiju, kao i Pokemoni. Jer greota je da hodas ulicama bolestan.
 
@Rasejani Prorok - igrica koju sam spominjao je Hopmon.
(te ms-dosovske igrice sam retko konzumirao, jer komp u to doba nisam imao, i u video arkadne klubove retko zalazio).
Mislim da sam prešao sve nivoe pa mi je zato Hopmon ostao u pamćenju. :)


7632795.3.jpg


Od sličnih novijih dečijih 3D arkadnih igrica u pozitivnom pamćenju su mi Chromadrome i Axy snake,
Svakako sve ove ostale igrice za odrsije pucačine, sportske, gta itd, mi više prijaju. Porbao sam i imao instalirano u kompu bar 500 raznih igrica i 1000 programa). Jedno vreme sam ih narezivao na diskove i pokšavao da dilujem.
To je bio period do uvođenja Adsl negde 2007. Kad dial-up internet nisam koristio za socijalizaciju, forume, političke teme i vesti itd, već skidao igrice i programe.
Sad nabavkom android telefona počeo sam opet sa igricama isto jedno vreme da se zanimam, Taj tač skrin je privlačno delovao. Međutim, opet potom sam ušao u neko stanje svesti gde mi igrice izgledaju kao glupost za decu i gubljenje vremena, a ne neka psihoterapija. Sad opet najavljuju neke revolucije sa pokemonima i virtualnim stvarnostima. Alternativni izlazak iz realnog života. Pa nadam da će i skoro neke od normalnijih igrica prilagođenijim odraslim, pretvoriti u stvarnost. Jer pokemone nisam igrao, te mi ono što sam odgledao na jutjubu deluje dosadno i konfuzno, izuzev te poente jurnjave tih bića po raznim realnim lokacijama.
Uglavnom bolest zavisnosti i treba lečiti vezanjem i dresiranjem ljudi, da oni ne bi dresirali i trenirali pokemone.
 

Back
Top