Ускоро забрана пушења у јавним просторијама

Verovatno te truju, verovatno te ne truju, šta ti nije jasno?

I još uvek bih volela da mi objasniš ono za poluprečnike, može i na PP ako ti nije teško..... iz osnovne je, verovatno.

Zašto namećeš lični stav (za koji možda veruješ, a možda ne veruješ?) kao argument. Ako nemaš argument, ne pokreći raspravu.
Pametnom je dovoljno jednom reći, ili napisati.
Mala napomena, za vas koji "pušite po slavama". Pravi vernici ne slave 2, 3, 5 ili 8 dana slavu. I ne zovu "ekipu" u goste. Zna se ko dolazi na slavu i zna se kako se slava slavi. Ostgalo je pomodarstvo i nepoštovanje vere.
A verujem da u zakonu neće ništa da piše o zabrani pušenja na slavama, rođendanima, Novim godinama i sl. osim ako nisu organizovani na javnom mestu.
Što se tičenja toga da li bi neko nekome zabranio pušenje... zbog toga se i uvodi zakon, da ne bi neko svojevoljno pričao šta se sme a šta ne sme.
Video sam kako su pušači preko noći promenili ponašanje zbog novog zakona, tako da slično očekujem i kod nas.
@kami83 - u pravu si. To sam ranije objašnjavao, Na sreću, smanjenjem broja pušača, štiti se svačije zdravlje. I to ne verovatno, već naučno dokazano.
 
Zašto namećeš lični stav (za koji možda veruješ, a možda ne veruješ?) kao argument. Ako nemaš argument, ne pokreći raspravu.
Pametnom je dovoljno jednom reći, ili napisati.
Pa u pravu si, zato i ponavljam :mrgreen:

PS definiši argument. I gde sam ja uopšte upotrebila tu reč? Jok, tvoj ću stav da zastupam. A ne namećem ti ništa..... mislim, osim ako planiraš da te vodim u neku laboratoriju malo na ispiranje mozga :)
Mala napomena, za vas koji "pušite po slavama". Pravi vernici ne slave 2, 3, 5 ili 8 dana slavu. I ne zovu "ekipu" u goste. Zna se ko dolazi na slavu i zna se kako se slava slavi. Ostgalo je pomodarstvo i nepoštovanje vere.
Ja sam ateista. Ipak, hvala na nezatraženoj lekciji, bolje ti ide nego matematika.
Video sam kako su pušači preko noći promenili ponašanje zbog novog zakona, tako da slično očekujem i kod nas.
Egoizam.
 
Ljudi, nemojte toliko da se nervirate. Sama sustina ovakvih zakona je da smanje broj pusaca, a ne da stite zdravlje pasivnih pusaca. Ne terajte me da budem direktan :)
Suština ovog zakona je da imamo o čemu da pričamo i da se ušlihtamo zemljama ekonomski i vojno jačim od nas.

Ipak, svakako mi se više sviđa ova rečenica od onih koje predstavljaju beskrajno kukumavčenje nad sudbom zlom i traženje nepostojećih motiva za dokazivanje žrtve koja ne postoji.
 
Reefer:
Mala napomena, za vas koji "pušite po slavama". Pravi vernici ne slave 2, 3, 5 ili 8 dana slavu. I ne zovu "ekipu" u goste. Zna se ko dolazi na slavu i zna se kako se slava slavi. Ostgalo je pomodarstvo i nepoštovanje vere.

Kako li mi ovo promace? :think:
Dakle prvo vidi balvan u oku svom, pa tek onda trunje u oku brata svoga. :D

A ko to dolazi na slavu osim prijatelja blizih i daljih, rodbine takodje blize i dalje? A koliko ja znam rodbina nije "ekipa", a valjda si prerastao te godine da ti prijatelji budu "ekipa", prijatelji su prijatelji i rodbina je rodbina, kakvi god da su makar bili i pusaci.
Mozda kod tebe dolaze samo oni koji ce ti biti na korist?
 
@Lexa - pošto si pokazala zavidnu količinu netolerancije, neznanja i nepoštovanja, smatram da smo završili raspravu na ovoj temi.
@Zozonce - veoma bled pokušaj izvrtanja napisanog. I možda ti samo nagađaš, a možda i ne pišeš o temi?
Ne znam da li ste primetili, ali uskoro će zakon koji ograničava pušenje na određenim mestima.

Ono tvoje da "ekipa" ne dolazi na slavu je vrlo neuspeo pokusaj spustanja, jer kao sto rekoh i prijatelji i rodbina mogu biti pusaci. Zato se i pitam ko to tebi dolazi na slavu?
Podseti se balvana i trunja:lol:
edit ko si ti da sudis o drugima i njihovom nacinu slavljenja slave, presudjuje samo Bog ili si i to zaboravio :D
 
Poslednja izmena:
Zašto neki moraju da kontriraju, čak i kad su svesni da to rade bez ikakvog osnova?
Ne bih da skrećemo sa teme, ali ko ne poznaje običaje i osnove hrišćanske pravoslavne vere, neka svrati do crkve i o tome se raspita. Samo bih napomenuo da treba odvojiti proslavljanje svetitelja od gozbe i veselja.
Onaj ko veruje u Boga, iskreno će kazati da samo Bog može da sudi. A kritika nije presuda.
Inače, tema je zakon o zabrani pušenja u javnim prostorijama, ako se ne varam.
 
Zašto neki moraju da kontriraju, čak i kad su svesni da to rade bez ikakvog osnova?
Ne bih da skrećemo sa teme, ali ko ne poznaje običaje i osnove hrišćanske pravoslavne vere, neka svrati do crkve i o tome se raspita. Samo bih napomenuo da treba odvojiti proslavljanje svetitelja od gozbe i veselja.
Onaj ko veruje u Boga, iskreno će kazati da samo Bog može da sudi. A kritika nije presuda.
Inače, tema je zakon o zabrani pušenja u javnim prostorijama, ako se ne varam.

Ti nemas nikakvog osnova da neciju rodbinu i prijatelje nazivas "ekipom". Na osnovu cega mozes da tvrdis da su neciji prijatelji "ekipa"? I otkud ti znas kako ko sa foruma slavi slavu?
Ono boldovano si sam pobio, bas zato sto si pomenuo "ekipu", to vec nije kritika to je ruganje i osuda. Obican pokusaj spustanja drugoga i pokusaj uzdizanja sebe.
Inace ja sam ateista i ne slavim slavu.:lol: :lol: Mene ne vredjas, vredjas druge ljude koji veruju u boga i slave slavu, bilo da su pusaci ili nepusaci.
edit na ovu temu se vracam iskljucivo zato sto cekam tvoj odgovor u vezi poluprecnika :ceka:
A sto se tice zakona i to cekam da vidim kako ce sve biit regulisano i da li ce biti regulisano:ceka:
 
Poslednja izmena:
@Lexa - pošto si pokazala zavidnu količinu netolerancije, neznanja i nepoštovanja, smatram da smo završili raspravu na ovoj temi.
Misliš, pošto si se izblamir'o s onim lukom? Pošto od onda nešto ne odgovaraš baš, a i to što odgovaraš je ono, reč na reč bez ikakvog značaja to jest, demagogija? I to loša...
 
Zozonce ti ovo baš doživljavaš lično?
Šta fali nazivu "ekipa" kad te toliko potreslo?
Kad sam ja spomenuo bilo koga sa foruma i pričao o njegovoj slavi? Ako se ne varam, vas nekoliko je pisalo posprdno o slavi i nekakvom šefu.
I opet bih te zamolio da malo ozbiljnije pišeš i ne izvrćeš moje reči. Sve što sam napisao se vidi jasno i ja stojim iza toga. Nema potrebe da ti pišeš kako ja vređam nekoga iz grupe kojoj sama ne pripadaš. Nemoj drugima da namećeš svoj stav.
Ako imaš šta da dodaš vezano za temu, izvoli. Ako nemaš, već bi malo da se svađaš... ne znam šta da ti napišem. Ja u tome ne bih da učestvujem.
 
Zozonce ti ovo baš doživljavaš lično?
Šta fali nazivu "ekipa" kad te toliko potreslo?
Kad sam ja spomenuo bilo koga sa foruma i pričao o njegovoj slavi? Ako se ne varam, vas nekoliko je pisalo posprdno o slavi i nekakvom šefu.
I opet bih te zamolio da malo ozbiljnije pišeš i ne izvrćeš moje reči. Sve što sam napisao se vidi jasno i ja stojim iza toga. Nema potrebe da ti pišeš kako ja vređam nekoga iz grupe kojoj sama ne pripadaš. Nemoj drugima da namećeš svoj stav.
Ako imaš šta da dodaš vezano za temu, izvoli. Ako nemaš, već bi malo da se svađaš... ne znam šta da ti napišem. Ja u tome ne bih da učestvujem.


Sto rece Lexa obicna demagogija :roll: Pisala sam ozbiljno na pocetku teme, ali odavno mi je poznato da ne vredi raspravljati sa onim ko nece da cuje i vidi.

Niti sam bilo gde izvrtala tvoje reci, vec sam kulturno ukazala na to da na slavu dolaze prijatelji i rodbina, a ne "ekipa". Iz kontexta je jasno da je cilj bio spustanje i ruganje drugima i njihovim slavama. Mene to ne pogadja, ali mi je nekako ruzno da tudje prijatelje i rodbinu nazivas "ekipom" koja dolazi na slavu, a navodno si vernik. To je osnovna razlika zasto ja mogu, a zasto ti ne bi trebalo da pises posprdno o slavam drugih ljudi. Mene ne vezuju nikakve obaveze pisane u Bibliji, niti bilo koje pravilo iz Biblije.

Ne razlikujes raspravu od svadje. :lol: Procitaj definicije, obavesti se.
 

Back
Top