Užas u Nišu: Silovao devojku u liftu

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.520
Niška policija po nalogu Višeg javnog tužilaštva uhapsila je S.J. (32) iz Aleksinca zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo silovanje.
- Sumnja se da je sinoć u liftu jedne zgrade u centru Niša silovao dvadesetčetvorogodišnju devojku, a zatim pobegao. Policija ga je ubrzo pronašla i uhapsila. Određeno mu je zadržavanje do 48 sati nakon ćega će sa krivičnom prijavom biti priveden nadležnom tužilaštvu - saopštila je PU Niš.
link
 
Ovo nema ni odbranu ni olakšavajuće okolnosti, za silovanje mora da odgovara po zakonu, a za štetu koju je naneo javnom redu posebna otežavajuća kazna....Zakoni ne služe samo kažnjavanju nego i kao prevencija.....a sudjenje bi moralo biti javno i na televiziji....i svako nesumnjivo silovanje treba da bude javno, svaki izvršilac da bude javno prikazan, da ne može više da se pojavi u Srbiji a da ljudi ne znaju da je kriminalac....naravno žrtve tereba da budu zaštićene od javnosti....
 
Puno ime i prezime i slika sta vise stavljaju inicijale svakom psihopati koji napravi prekrsaj, pa makar bio i maloletan zlocinac...

Sta sad kao mozda nije vas kriv ili kao mozda neko laze pa stavljaju inicijale?

Kad ovakve psihopate budu jasno prestavljeni u javnost verujem da ce sledecem psihopati malo mozak da proradi pre nego sto pokusa nesto slicno kad vidi kako je neko obelezen do kraja zivota jasno i glasno i plus osudjen na robiju a posle nje na milost gradjana da ga neko ne odrobija ili da se ne nadje u nekoj reci...

Toliko nas ima malo a toliko imamo psihopata da moze Holivud da snima filmove po istinitom događaju vise nego sto cela amerika moze da ponudi...
 
Dok je osumnjičen mora da ima privatnost, čim dodje na sud postoji privatnost za nedužne i svedoke, za javnog tužioca, sudiju i okrivljene nema privatnosti....ne mora obavezno da se prenose sudjenja, ali bar lokalne televizije treba da prenose, ako im je u interesu i može samo istraga u toku da opravda nejavno sudjenje, jer advokati nisu javnost, jer su deo pravosudja....
 
Dok je osumnjičen mora da ima privatnost, čim dodje na sud postoji privatnost za nedužne i svedoke, za javnog tužioca, sudiju i okrivljene nema privatnosti....ne mora obavezno da se prenose sudjenja, ali bar lokalne televizije treba da prenose, ako im je u interesu i može samo istraga u toku da opravda nejavno sudjenje, jer advokati nisu javnost, jer su deo pravosudja....
Na to sam aludirao sto si opisao i ja sam za takve prekrsaje kad su ocigledno jasne da se odmah objavi puno ime i prezime i slika.
 
Malo bih ja lakše sa tim "kastriraj i ne misli". Stroge kazne za dokazano silovanje se podrazumevaju.... jedina problematična situacija je u tome što nije svaka prijava za silovanje osnovana, a kazne su žestoke. Ako je krivično delo dokazano bez ikakve sumnje, onda problema nema. Ali često je situacija "shady".

Zamislite da vam neka devojka namesti nepostojeće silovanje (što se relativno često dešava u sudskoj praksi), i da vas kastriraju bez ikakvog razloga. Onda nema popravke.

(to mi je pričao inače jedan sudija, da su mu suđenja za silovanje uvek bila noćna mora, jer je bilo svačega, tu jedna strana uvek laže, a svedoka obično nema)
 
Niška policija po nalogu Višeg javnog tužilaštva uhapsila je S.J. (32) iz Aleksinca zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo silovanje.
- Sumnja se da je sinoć u liftu jedne zgrade u centru Niša silovao dvadesetčetvorogodišnju devojku, a zatim pobegao. Policija ga je ubrzo pronašla i uhapsila. Određeno mu je zadržavanje do 48 sati nakon ćega će sa krivičnom prijavom biti priveden nadležnom tužilaštvu - saopštila je PU Niš.
link
Kad pročitah UŽAS pomislih , svirepo ubistvo, obezglavljivanje u najmanju ruku ?

Uhvatili ga vrlo brzo, što implicira da ga je devojka POZNAVALA i da mu je znala ime i prezime ?

Jer logično, uz pomoć fotorobota teško da bi ga brzo uhvatili?

A da je stvarno pravi silovatelj, pripretio bi joj nožem ili pištoljem, teško da bi skupila hrabrosti da ga prijavi policiji ?

Ali, užas je UŽAS, kojekude, dešava se kažu, al ređe! :kafa:
 
Malo bih ja lakše sa tim "kastriraj i ne misli". Stroge kazne za dokazano silovanje se podrazumevaju.... jedina problematična situacija je u tome što nije svaka prijava za silovanje osnovana, a kazne su žestoke. Ako je krivično delo dokazano bez ikakve sumnje, onda problema nema. Ali često je situacija "shady".

Zamislite da vam neka devojka namesti nepostojeće silovanje (što se relativno često dešava u sudskoj praksi), i da vas kastriraju bez ikakvog razloga. Onda nema popravke.

(to mi je pričao inače jedan sudija, da su mu suđenja za silovanje uvek bila noćna mora, jer je bilo svačega, tu jedna strana uvek laže, a svedoka obično nema)
Obicno ako prodje vise godina, silovanje ce malo morgen da dokazu, ako dodje do silovanja to se odmah prijavljuje i samo tako moze da se utvrdi da li je stvarno bilo, nikako drugacije sve ostalo je laz.
 
Malo bih ja lakše sa tim "kastriraj i ne misli". Stroge kazne za dokazano silovanje se podrazumevaju.... jedina problematična situacija je u tome što nije svaka prijava za silovanje osnovana, a kazne su žestoke. Ako je krivično delo dokazano bez ikakve sumnje, onda problema nema. Ali često je situacija "shady".

Zamislite da vam neka devojka namesti nepostojeće silovanje (što se relativno često dešava u sudskoj praksi), i da vas kastriraju bez ikakvog razloga. Onda nema popravke.

(to mi je pričao inače jedan sudija, da su mu suđenja za silovanje uvek bila noćna mora, jer je bilo svačega, tu jedna strana uvek laže, a svedoka obično nema)
Ovaj je već garant bio poznat po tome, čim je tako brzo uhvaćen, samo da li policija hoće da se pohvali koji im je put da ga hapse zbog toga.
 
Kad pročitah UŽAS pomislih , svirepo ubistvo, obezglavljivanje u najmanju ruku ?

Uhvatili ga vrlo brzo, što implicira da ga je devojka POZNAVALA i da mu je znala ime i prezime ?

Jer logično, uz pomoć fotorobota teško da bi ga brzo uhvatili?

A da je stvarno pravi silovatelj, pripretio bi joj nožem ili pištoljem, teško da bi skupila hrabrosti da ga prijavi policiji ?

Ali, užas je UŽAS, kojekude, dešava se kažu, al ređe! :kafa:
Nije obavezno da ga je ona poznavala, pre će biti da je on poznat policiji od ranije, samo se sad verovatno izbegava postavljanje pitanja kako to da je na slobodi a ne na prinudnom lečenju.
 
Nije obavezno da ga je ona poznavala, pre će biti da je on poznat policiji od ranije, samo se sad verovatno izbegava postavljanje pitanja kako to da je na slobodi a ne na prinudnom lečenju.
Niš nije mali gradić, i nema samo jednog registrovanog silovarelja.

Devojka je znala o kome se radi i gde ga policija može naći tako brzo.

Što otvara neka druga pitanja.? :kafa:
 

Back
Top