Usamljenost

Dobro, recimo.
Ali šta je za tebe usamljenost? Opiši svojim rečima, molim te bez definicija i fraza.
Osecanje, negativno osecanje, kao kada osecas potrebu za necim/nekim a toga nema, i ne osecas se lepo.
Tako je i usamljenost osecanje koje nastaje kada imas potrebu za drustvom ali nemas drustvo. Ali ne samo kada je akutno, vec kada je hronicno.
 
E se to maže na lebac?
Pa kad nemam s kim da pričam odem u kafanu i slatko me udave pričom....čemu kafana inače služi?
A bajs Georgie, pa sedneš ono troje se odmah skupe da odmore...ljudi su socijalna bića, ako ih ne izbegavaš...
 
Nego ko je kriv? Kako neko drugi moze biti kriv za to?
Uvijek je bilo "ničim izazvano neprihvaćenih"
Možemo mi tu kenjati do sutra kako smo uvijek dobri, obazrivi itd. ali svi mi smo imali od najranijeg djetinjstva nekoga ko je "stršio" u društvu, u školi. Nekoga ko nije mogao pratiti naš ritam, najčešće zbog finansija ili nesređene-nesrećne situacije kod kuće. Ko se od nas može javiti i reći da je nekome promijenio život?
Koga je od nas ikada bilo DOVOLJNO briga za manje srećne drugare?
 
Može. Sudbina, manjak sredstava ili sreće da se makne iz sredine u kojoj je nemoguće da nađe društvo, ostanak kod kuće da se možda brine o bolesnim roditeljima.

Cim napises "sudbina", odmah skidas odgovornost sa sebe.

A to "nemoguce naci drustvo" je isto malo prejako reci. Ne znam, mozda sam ja previse drustven, ali bukvalno gde god sam bio duze od 3 dana, nasao sam neko drustvo.
 
Cim napises "sudbina", odmah skidas odgovornost sa sebe.

A to "nemoguce naci drustvo" je isto malo prejako reci. Ne znam, mozda sam ja previse drustven, ali bukvalno gde god sam bio duze od 3 dana, nasao sam neko drustvo.
Jer si takva osoba, ja sam isto komunikativna, sklapam i prebrzo poznanstva koja prerastu u prijateljstva, ali nismo svi isti.
 
Kad sam dosao u Nemacku prvi put, dosao sam u jedno malo mesto na severu. Nikog nisam poznavao, a jezik mi je bio na traljavom A1 nivou - znaci taman toliko da umem da kupim leba i pitam za pravac :D

A posle 7 dana sam imao s kim da odem na kafu i na pivo.

A kad sam otisao na Novi Zeland, za 24h sam postao pripadnik lokalnog plemena 😂😂😂

Znaci sve se moze. Sve je do nas.
 
Kad sam dosao u Nemacku prvi put, dosao sam u jedno malo mesto na severu. Nikog nisam poznavao, a jezik mi je bio na traljavom A1 nivou - znaci taman toliko da umem da kupim leba i pitam za pravac :D

A posle 7 dana sam imao s kim da odem na kafu i na pivo.

A kad sam otisao na Novi Zeland, za 24h sam postao pripadnik lokalnog plemena 😂😂😂

Znaci sve se moze. Sve je do nas.
Sve možeš ti koji si ektrovertan i društven, kako je lepo živeti tako, meni je lako znači svima je.
 
Kad sam dosao u Nemacku prvi put, dosao sam u jedno malo mesto na severu. Nikog nisam poznavao, a jezik mi je bio na traljavom A1 nivou - znaci taman toliko da umem da kupim leba i pitam za pravac :D

A posle 7 dana sam imao s kim da odem na kafu i na pivo.

A kad sam otisao na Novi Zeland, za 24h sam postao pripadnik lokalnog plemena 😂😂😂

Znaci sve se moze. Sve je do nas.
Sve mi je jasno, ali da ebe rak raka, nije mi jasno odakle ti vrijeme, tako društvenom i rado prihvaćenom, sa gomilom prijatelja na cijeloj planeti, oženjenom ocu malenog djeteta, da budeš na forumu 18 sati na dan :D
Ja sam isto jako puno vremena tu, ali ja bar priznam da jedva čekam završiti posao i da dođem kućici u svoju samoćicu :D
 
Ima puno usamljenih ljudi i "krivim" drustvo za to pre svega.
Ljudske veze su su postale povrsne a ljudi otudjeni. Veliki je jaz I medju ljudima zbog para. Mnogi nemaju da doprinesu okupljanjima, slavljima. Kao zive zivot normalno a utuceni su zato sto jedva prezivljavaju.
U Americi, bas je nedavno pisano negde o tome u jednoj ulici 70% su bile porodice sa decom... Sada je 60% samaca.
Kvazi internet veze I veze na noc zamenjuju bliskost u ljubavim odnosima, itd...
 
Sve mi je jasno, ali da ebe rak raka, nije mi jasno odakle ti vrijeme, tako društvenom i rado prihvaćenom, sa gomilom prijatelja na cijeloj planeti, oženjenom ocu malenog djeteta, da budeš na forumu 18 sati na dan :D
Ja sam isto jako puno vremena tu, ali ja bar priznam da jedva čekam završiti posao i da dođem kućici u svoju samoćicu :D
Rekao sam vec, ovo mi je intermezzo i zavisnik sam od distrakcije (zaista postoji to stanje u psihologiji, nisam ga ja izmislio :D ). Nisam ja non-stop ovde, nikada se ne ulogujem sa namerom da budem bas ovde, nego mi je ovo otvoreno kad sam na komp-u i radim nesto paralelno. Recimo, cekam da se kod kompajlira, da se nesto uploaduje, da se neki slozeni algoritam izvrsi, da ovo, da ono....
Ili kad se dete lepo zaigra u parku, a ja sedim na klupi pa virnem ovde da vidim sta ima.
Jedino ne mogu da vozim i kuckam istovremeno :D
 

Back
Top