Uputstva, predlozi, i pitanja za Kulinarstvo

tako sam i ja, ali opet ostala donja kora malo zdudana
možda sam je mogao duže peći pa tek onda staviti fil i drugu koru
ili da sam duže dinstao jabuke da budu manje vlažne?
Ja kad pravim onu kao američku pitu, od dva tanka sloja prhkog testa i sa jabukama između, to poređam i pečem odjednom. Ali obe kore izbodem viljuškom, a jabuke dinstam sa malo margarina/putera, šećera i cimeta, a na kraju dodam kašiku griza da se ukuva unutra, pa onda sipam i pokrijem drugom korom.
 
Par nedelja kako Nine vise nema na ovim kulinarskim diskusijama i od kako nije postavila ni jedan novi recept. Diskusija "kulinarstvo" je pomalo utihnula..... Pre par dana sam hteo napraviti prilog od jaja i setim se "djavoljih jaja", recepta koji je Nina postavila pre par meseci. Pronasao sam taj recept na trecoj strani kulinarstva. Zasto ovde nema podforuma sa receptima gde bi svi recepti bili premesteni? Na taj nacin ne bi bili na stranicama iza prve, bili bi u jednom podforumu i lako pregledni....
 
U vezi reputacije:
Pošto vidim da se ovde članovi mnogo više bave konkretnim stvarima (što je za pohvalu) nego samim Forumom, nije zgoreg da pojasnim.
Zeleni kvadratići predstavljaju "reputaciju" korisnika, odnosno zbir poena koje korisnik dobija za svoje postove.
Svaki korisnik klikom na simbol vagice može da dodeli reputaciju bilo kom članu za post koji mu se dopao.
Uh... ako nisam objasnila, vi pitajte :hahaha:
o cemu je ovde rec, nigde ne vidim zelene kvadratice (negde vidim crne pege, doduse, ali mislim da nije do foruma) vagica? Kakva vagica? Gde?

Odlicno si ti to objasnila. Samo ja izgleda ne vidim dobro.
 
Kupio sam neke chicken nuggets u Lidlu.
A to su prženi pohovani komadići pilećeg filea. Dakle već spremljeni.
I na uputstvu piše da može da traje do 9.11. dakle još oko 20 dana i to u na temperaturi od 0 do 4 C.

E sad se mislim zar po nekom pravilu već spremljena piletina mora da se pojede u roku od jednog dana, ali zato zamrznuta može mesecima.
I koliko znam temperatura u frižideru je nešto oko 4 C, maximum 8 ili 10.

I sad ne znam da li da zamrzavam tu piletinu ili da ostavim u frižideru?
Verovatno ću zamrznuti danas...

U svakom slučaju nije mi jasno.
 
Moze li se kukuruz kokicar (za kokice) skuvati, kao za salatu?

Obicno u recepte za salate pise da se kukuruz kuva 3-4-5-6-7 minuta, pa se odmah nakon toga prebaca u hladnu vodu? Ali je to za 'obicni' svjezi kukuruz.

Nasao sam na nekom sajtu kao 15-20 minuta kuvanja, ako sam dobro ukapirao da je to za kukuruz kokicar, ako uopste on moze da se kuva.
 
Moze li se kukuruz kokicar (za kokice) skuvati, kao za salatu?

Obicno u recepte za salate pise da se kukuruz kuva 3-4-5-6-7 minuta, pa se odmah nakon toga prebaca u hladnu vodu? Ali je to za 'obicni' svjezi kukuruz.

Nasao sam na nekom sajtu kao 15-20 minuta kuvanja, ako sam dobro ukapirao da je to za kukuruz kokicar, ako uopste on moze da se kuva.
Ма купи паштетице са сиром.
 
Moze li se kukuruz kokicar (za kokice) skuvati, kao za salatu?

Obicno u recepte za salate pise da se kukuruz kuva 3-4-5-6-7 minuta, pa se odmah nakon toga prebaca u hladnu vodu? Ali je to za 'obicni' svjezi kukuruz.

Nasao sam na nekom sajtu kao 15-20 minuta kuvanja, ako sam dobro ukapirao da je to za kukuruz kokicar, ako uopste on moze da se kuva.
nikad cula da se kukuruz kokicar kuva ali to ne znaci da ne moze..mislim sve moze ali to traje dugo
imas da kupis zamrznut kukuruz ili u konzervama za salate ili za sta vec hoces..nemas potrebe da kuvas kokicar
 
za to ti je dovoljna ona manja konzerva vec skuvanmog kukuruza osim ako ne pravis salatu za desetoro gostiju..tada treba veca konzerva :)
Veliki sam fan onih tuna sa salatom (calvo), nesto mi se ne jedu nikakvi sosevi (sa pavlakom, paradajzom...) nego bih 'suvu' pastu sa tunom i povrcem.

Od povrca imam samo kokicar :lol: da ne bih isao do prodavnice, pokusacu ovo.

Ako ne uspije, nema veze, suva pasta sa tunom. :P
 

Back
Top