Umete li?

Primećujem da ono što se nekada zvalo psihičko zlostavljanje danas dođe kao dobar dan.
Recimo kada dete hoćete da zlostavljate samo prekinete komunikaciju.
Ono se oseća popišano i nevoljeno. To je jedino što ste ga naučili.


to sa roditeljima je uzdržavanje od afekcije, tj uskraćivanje afekcije detetu

horor. prečica da napraviš perfekcionistu, istraumiranu odraslu osobu koja misli da će momenta kad napravi grešku izgubiti ljubav
 
samo nestaneš, uz prekid svake komunikacije

desilo mi se pre nego što je bilo moderno, bilo je prilično traumatično, ne možeš da zaokružiš priču, sve ostane obavijeno izmaglicom

sad ne bi imalo šanse da me povredi.
koga nema bez njega se može
pa da, ali to čini da se ljudi zatvaraju.. jer očekuju sve to da im se može desiti.

Brzo se prelazi sa osobe na osobu.. ako nećeš ti, onda će on/ona.
Slabost je vezati se.
Sve veća usamljenost itd..
znam da serem sve što se zna, ali ipak :D
 
pa da, ali to čini da se ljudi zatvaraju.. jer očekuju sve to da im se može desiti.

Brzo se prelazi sa osobe na osobu.. ako nećeš ti, onda će on/ona.
Slabost je vezati se.
Sve veća usamljenost itd..
znam da serem sve što se zna, ali ipak :D


ne zatvaram se uopšte, naprotiv, ulazim skroz u odnos, bez zadrške. ali ako se desi taj neki nagli ispad, isto tako naglo umem i da presečem. to mi je relativno skoro stečena osobina, ponosna sam na nju 😊
 
ali ljudi vi ne razumete. osoba bukvalno sutra može nestati, promeniti identitet i odseliti se za Portugal, mene bi naprosto bolelo uvo za nju istog sekunda

mislim da osoba koja to uradi automatski gubi privilegiju da te boli uvo. ne dajte im to zadovoljstvo
Nemoguće je toliko promeniti svoja osećanja, tako brzo?
 
nisam rekla da osećanja ispare odmah, to je nemoguće. ali bilo kakve vezivanje osećaja sopstvene vrednosti, zasluge, voljivosti prestaje odmah, tj uopšte ne nastaje. ghosting govori samo o osobi koja je ghostovala, i ni o čemu više.
Pa jasno da se neću osećati manje vredno, ali sigurno razočarano..
Bolje reći, ljutiću se na sebe što nisam predvidela da sam bliska sa tako slabom i bezobraznom osobom.
 
Ja sam za suočavanje. Istina boli,al korektnije je dati na znanje da se ljubav ugasila nego poigravati se sa nečijim emocijama.

Nažalost vidim da je nestajanje sa radara postalo sve učestalije. Koriste ljudi internet kao sredstvo da bi izbjegli dramu. Zbunjena osoba kojoj nije jasno šta to bi šalje brdo poruka u želji da dođe do odgovora, ponižava se a da često toga nije ni svjesna.

Ne razumije svako da je i ćutanje odgovor.
 

Back
Top