Ulica Srdjana Aleksica

Srdjan je pravi i istinski heroj, i mislim da se moze naci ovakvih primjera na sve tri strane.


Ako ste se vec uhvatili Cace i Kazana (mada ne vidim cemu to na ovoj temi), onda trebate znati da je taj sa grupom svojih takodje pobio i Bosnjake koji su krenuli da ga hapse i procesuiraju radi onoga sto je radio. Taj dio vam vasi mediji izgleda nisu rekli.

Celo,Caco & Juka- FAMMOUS ALIJA`S BOYS:think::think:
 
Ovako castan i posten mladic i ne asocira na "junacine" sa zamrzivacima na ledjima.......ono.......peta licka zamrzivacka, i cetvrta krajiska traktorska............:roll:

Oni koji su ga ubili su upravo ti likovi , koje pre uvek mozes da zamislis sa polovnom ves masinom na ledjima nego kalasnjikovim........a i kada su nosili oruzje, cesto su se onako pijani ubijali medjusobno

On i jeste castan ali to nema nikakve veze sa ovim drugima.........a i ne znamo pojedinacno ko su ti.......u svakom ratu ima takvih........
 
Zapadni susjede, sve pohvale za otvaranje ovakve teme.

Mislim da je bilo i previše tema o tome koliko smo zla jedni drugima nanosili, i koje koliki nečovek bio. I stvarno je bilo potrebno da se otvori tema i o ovakvim veličinama. O čoveku koji nije mogao da gleda kako neko strada samo zato što nije njegove vere.
Trebalo je hrabrosti za to.

Iskoristiću ovu priliku da i ja pohvalim jednog čoveka koji je spasavao pripadnike "neprijateljske" nacije.
Dario Kordić, Hrvat, komandant HVO-a u srednjoj Bosni.
Tamo je planirana velika klanica nad Srbima, koji su bili u manjini. On je uložio sav svoj autoritet i nadljudsku snagu da spreči taj pokolj, i uspeo je u tome. Pretio je da će streljati cele jedinice, čiji pripadnici počine zločin nad srpskim stanovništvom. Omogućio je Srbima koji su želeli da napuste to područje prevoz autobusima, hranu i piće za usput, i oružanu pratnju do Stupa na Ilidži, gde je bila linija razdvajanja.
Kasnije je poslat u Hag zbog navodnih zločina nad muslimanima, u šta ja ne verujem. Ako nije dao da se kolju Srbi, zašto bi dao da se kolju muslimani? Nema logike. Moje je mišljenje da su ga Hrvati "prodali" Hagu kao nepodobnog, i tako platili toj holandskoj aždaji "danak u krvi".
 
Vidis kako si automatski povezao RTS sa lazima, bravo. Napredujes.


Spomenuo ti je covjek i Josipa Reihl-Kira, nacelnika osjecke policije pred rat. Definitivno ima pozitivnih primjera na sve tri strane, samo se o njima ne govori.

Lakse je plasirati samo lose vijesti, da mrzimo jedni druge. Zalosno.



Nazvati ulicu u Zemunu po ovom pismejkeru iz predratnog Osjeka,

ili trg Josipa Rajhl-Kira :think:

...a, sta je na kraju bilo s njim?
 
O Novom Sadu sam inace cuo dosta toga pozitivnog, evo jos jedne takve stvari. Odluceno je da Srdjan Aleksic dobije svoju ulicu, sto je za svaku pohvalu.

Za one koji ne znaju, perspektivnog plivaca i glumca Srdjana Aleksica iz Trebinja pretukli su 1993. pripadnici Vojske RS-a dok je pokusavao da zastiti svog prijatelja Bosnjaka Alena Glavovica od njihovog maltretiranja i batina. Pretucen i izmrcvaren, Srdjan je pao u komu i umro 6 dana poslije.

Alen, koji Srdjanu duguje zivot, zivi u Svedskoj i svake godine obidje Srdjanov grob i njegovog oca. Odnedavno i jedna ulica u Sarajevu nosi Srdjanovo ime.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sr%C4%91an_Aleksi%C4%87

srdjanaleksic.jpg

Лепа вест!
 
Ovaj decko je zasluzio da mu se ime pominje sa prefiksom "srpski junak"....:worth::worth::worth:....e, to je srpski heroj........a ne ona stoka pijana , koja je masakrirala, krala frizidere, televizore i traktore, a sve u ime "svakolikog srBstva"..............

Kada procitas ovako nesto, onda si ponosan sto si srbin, i tuzan sto takve momke stavljaju u isti kos sa Ratkom fckn Mladicem.........mass ubicom i baba pobeguljom........:evil:

Da je Srbija imala vise ovakvih , a manje "onakvih " junaka.......ceo svet bi stao iza nje.....:ok:


Bravo dada..nemam sta dodati,ni oduzeti......:worth::worth::klap::klap::klap:
 
Ako ikako mognem, pokrenucu kod nacelnika grada u kojem zivim inicijativu da jedna ulica nosi Srdjanovo ime.


Inace, treba naci ovakve svijetle primjere na sve tri strane (a ima ih) i malo ih vise naglasavati za dobro svih, a ne samo one lose stvari koje su se desile.


Samo da se nadovezem na ovo, inicijativa je pokrenuta kako sam i obecao.

Sad je dalje na nacelniku i na opstinskom vijecu da li ce se to i usvojiti.
 

Back
Top