Укусна сећања

никад нећу да заборавим...
кад сам се породила, дође мени мама у посету и донесе ми слаткише (које иначе обожавам) и 2 веелике јабуке што их послала комшиница која има воћњак)
те две јабуке су ме тако освежиле...ко жедног вода...кажем ја то мами....и кући ме чекала пуна кеса комшинициних јабука
 
никад нећу да заборавим...
кад сам се породила, дође мени мама у посету и донесе ми слаткише (које иначе обожавам) и 2 веелике јабуке што их послала комшиница која има воћњак)
те две јабуке су ме тако освежиле...ко жедног вода...кажем ја то мами....и кући ме чекала пуна кеса комшинициних јабука

jooooooooooooooooooooooooooooj..
moj deda je imao u vocnjaku drvo jabuke, posebne..zvali su je saronka..zuto crvena sa crvenim prugama po duzini(al sam je opisala:roll:)..specificnog ukusa, slatkog ali nekako zilava..nikad nije postajala brasnjava..i miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirisala je..nenormalno..
ni jedna druga jabuka tako ne mirise i nema takav ukus..
to su one organski gajene vocke..moje dete nikad nije htelo da pojede ni jednu..uvek bi ih sa zgrazavanjem pogledala i uzela ajdared..
to mi fali...:aha:
 
Мака (тако сам звала мамину маму) правила ми једном слани сутлијаш. То је било јако лепо, али је она рано умрла, и никад ми нико више то није кувао, а ја се не усуђујем... :sad2:
 
Dok sam isla u OS svaki letnji i zimski raspust provodila sam na selu kod bake i deke...obozavala sam bakinu kuhinju.Uvek sam bila ljuta na mamu kako ona ne zna da kuva kao moja baka (njena mama).
Nedeljom je uvek bila,zna se kokosija supa i to od sveze zaklane koke (izvinjavam se ako sam nekome zagadila temu) sa sve rinflajsom i plnkom-velikom griz knedlom koja se pravi sa kokinim iznutricama.Naravno bilo je tu jos svega i svacega ali ne toliko bitnog.
Baka bi zavrsavala rucak,a deda i ja bi vec sedeli za stolom i cekali...jer sledio je ritual.Prvo smo stavljali kuvanu sargarepu koju smo gnjecili viljuskom pa na to tu plnku i odgore supu koja bi dosla do vrha tanjira.Nije bilo srecnije od mene jer onda sledi nenamerno trkanje sa dedom ko ce pre da pojede :lol: Nakon celog rucka dolazila je na red bakina fenomenalna strudla sa kakaom...jos uvek osecam ukus u ustima :(
Eh kako mi sve to nedostaje...:heart: a i baka i deka :heart:

Nedeljni rucak kod nane, oceve majke:))
Bas kao sto si opisala:))
Vec dvadeset i dve godine kako je umrla, ali mi jako nedostaje.
 
... dupli čizburger u Meku ....
Bile smo klinke i Mek nam je bio vrh da izadjemo .... tada su bili redovi da se uopšte dodje do klope, pa kad uhvatiš slobodno mesto ne puštaš ga satima :) i dupli čiz, onako mirisan i topao sa kačkavaljem koji se topi iz njega i lepi po omotu ... i kečap koji curi .... i krastavčići koji su onako mlitavi i mlaki ..... mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm .... i dan danas samo to jedem kad odem u Mek (prva ljubav zaborava nema).

Bećarac moje pokojne bake .... gust sa puno paprike i paradajiza i jajetom na kraju ..... pa kad pojedemo 2 porcije, a mi ostatak mažemo na parče hleba kao sendviče ..... mljac mljac.
 
jao bre, što se ta strana jela tako ukusno zovu, pre svega slovenska
pa recimo peljmeni
ja sam godinama patila i najviše na svetu htela da probam te peljmene, samo zbog imena
i dan danas nisam sasvim načisto šta je to =)

Руско јело, слично варењикама. :) Као равиоли са месом.
Само се пељмењи држе у џаку, напољу, у Сибиру, па се могу кувати целе зиме.
За оне који не живе у Сибиру - могу се држати и у замрзивачу. ;)
 
ma znam da su kao ravioli
ali sam sigurna, potpuno onako i nepokolebljivo da ne samo da su ipak veoma različiti, već su i neuporedivo bolji od bilo čega na svetu (iako su punjeni mlevenim mesom koje ne volim)
eto zato neću da odem na net, nađem recept i napravim ih, šta ako se razočaram?
 
ma znam da su kao ravioli
ali sam sigurna, potpuno onako i nepokolebljivo da ne samo da su ipak veoma različiti, već su i neuporedivo bolji od bilo čega na svetu (iako su punjeni mlevenim mesom koje ne volim)
eto zato neću da odem na net, nađem recept i napravim ih, šta ako se razočaram?

То треба Рускиња да припреми, онда вреди!
Искрено, не подносим свекрву, али кад она направи та руска јела...увек је боље него кад их направим ја.
И наравно да су бољи од равиола, и стварно су...прсте да полижеш и запамтиш све!
И блињи су лепи, и варењики, и ...волим руску кухињу, заиста!
 



... ovo je bas ukusno secanje... narucim u nekom restoranu u bg salatu od hobotnice a oni mi donesu lignje i kazu "isto ti je to"

Хаха, као кад су мени и другарици у једном кафићу донели слани еспресо, ми се жалиле, а конобар однесе кафе и после неког времена враћа исте те кафе, са реченицом:,,Ми смо сви за шанком пробали, али кафа није слана!'' :dash:
 
Хаха, као кад су мени и другарици у једном кафићу донели слани еспресо, ми се жалиле, а конобар однесе кафе и после неког времена враћа исте те кафе, са реченицом:,,Ми смо сви за шанком пробали, али кафа није слана!'' :dash:

:zcepanje::zcepanje::zcepanje: qq...qq...qq...
Jel verujes da sam procitala mojim ukucanima i svi smo se nasmejali do suza...
 
...mislis posle ce da ti pljunu u to sto donesu... razmisljala sam o tome, zato samo vratim to sto necu i ne narucujem ponovo...a mozda su samo smeteni... prilazi meni letos neka konobarica i obraca se na engleskom, ja lepo narucim na srpskom a ona posle dolazi da naplati opet na engleskom...ali nije pogresila u porudzbini :)
 
Ja se secam pogace na plotni sto je moja baka pravila i njene neprevazidjene sarme.
A uvek se rado setim i kinder lade, koja je obelezila moje detinjstvo....
I neprevazidjene natur snicle s prilozima sto je pravio moj tata, onda ribu koju je spremao i dimljeni kackavalja koji je kupovao samo zbog mene, uz vince....
 
Хаха, као кад су мени и другарици у једном кафићу донели слани еспресо, ми се жалиле, а конобар однесе кафе и после неког времена враћа исте те кафе, са реченицом:,,Ми смо сви за шанком пробали, али кафа није слана!'' :dash:

... jeste tu kafu pile u kotoru... njima je i limunada slana zato sto im je voda iz vodovoda takva... njima ne smeta i bas tako reaguju, valjda navikli :)
 

Back
Top