Укусна сећања

Једне давне зиме путовали смо ''Пушкином'' у Совјетски Савез. Ко то није окусио не зна шта значи синтагма ''руски воз''.:mrgreen::lol:

Провели смо тамо две недеље (у Кијеву и Лењинграду) у обиласцима и ноћним проводима, и враћали се истим возом од Кијева до Новог Сада. Преморени, гладни...решили смо да одемо до вагон-ресторана да клопамо. Али, то баш није био лак подвиг: требало је пробити се кроз 18 вагона до вагон-ресторана! И кад смо стигли тамо - он затворен! :eek: Пише - ради само у времену ручка: од 1 до 3! :roll: Па онда кроз 18 вагона назад....:confused:

Око 1 сат, воз је стао и чекао пролаз на некој станици близу Лавова. Да се не бисмо опет пробијали кроз прљаве вагоне, искочили смо из вагона и трчали поред воза, поред свих 18 вагона по дубоком снегу (преко колена дубине)! :D
Али - хоћеш! Код њих се и у вагон-ресторану чекало у редовима! :confused:
Чекали смо једно пола сата да се ослободи сто и умирали од глади, а онда отворили јеловник и наручили СВЕ - од почетка до краја!!! :lol: (А и није био неки велики избор! :lol:) Јадни Руси су нас забезекнуто гледали....
Претходних дана у Русији из сваки оброк јели смо кавијар, пили ''Совјетское шампанское'', јели усољене рибе, неке разне врсте украсно желираног поврћа, егзотичне сиреве...али тај обични прости брошч у вагон-ресторану био ми је најукусније јело у целој Русији. :D
Да ли због глади, умора, трчања по снегу.....не знам. :)
 
...ja sam uvek mrzela dzigericu a stalno me terali da jedem...kad vidim da se to sprema zbrisem i ne mogu da me nadju ceo dan... a najvise sam volela sladoled, cokoladu, paradaiz i tresnje... pre nego sam operisala krajnike nisu hteli da mi kupuju sladoled ali sam ga tad najvise jela - idem sa nekim u prodavnicu i zalepim se za onaj frizider sa sladoledom, kao mnogo volim tu da stojim pa se sazale...ili idemo gradom i ja stalno zapitkujem sta radi onaj bata, pa sta radi ona seka...naravno jedu sladoled a ja kao tuzno "a ja ne mogu"...i opet se sazale pa mi kupe... posle operacije su mi kupovali sladoled na kilo, ogadio mi se...mislili su da ce tako da mi ogade i cokoladu ali im nije uspelo
 
Ја сам гурман, имам много ,,укусних сећања''. Али морам да испричам једну блесаву причу:

Родила ми се сестра кад сам имала 3 године.
Мама јој кувала слатку водицу, и давала јој на кашичицу.
Једном мени дала да пробам.
Тај дивни, необични укус, памтила сам годинама...:heart:
И као студенткињу, једном, ухватила ме туга за мојима и за кућом, па скувах себи слатку воду и кашичицом пробам!
Одвратно! :eek:
Кад сам деци касније давала слатку воду, осећала сам тај грозни укус у устима... :sad2:
 
Posto sam vec napisala da sam cesto bila na selu,zimi su uvek bile zabijacke ili ti svinjokolji.Prvo kod dede pa onda kod jednog pa drugog ujaka.
Sve je bilo super i mi deca smo najvise uzivali na tim skupovima ali mi je najvise u secanju ostalo pecenje usiju :lol:
Deda bi odsekao usi svinjama,a mi bi sa stapovima cekali svi u redu,posolili bi ih i pekli na zaru...nesto najlepse na svetu :D
 
Posto sam vec napisala da sam cesto bila na selu,zimi su uvek bile zabijacke ili ti svinjokolji.Prvo kod dede pa onda kod jednog pa drugog ujaka.
Sve je bilo super i mi deca smo najvise uzivali na tim skupovima ali mi je najvise u secanju ostalo pecenje usiju :lol:
Deda bi odsekao usi svinjama,a mi bi sa stapovima cekali svi u redu,posolili bi ih i pekli na zaru...nesto najlepse na svetu :D

:super::super::super: И реп...:)
 
Ма, прокувана вода са мало шећера!
Цукер васер! :mrgreen:
:lol: Кад сам се ја породила, тад је била препорука да беба ваљда првих шест месеци само треба да сиса. :eek: Нисам се тога придржавала, али за ту водицу нисам чула.

Него, кад смо код бака и дека...
Још осећам укус бакине лепиње, домаћег кајмака и парадајза из баште. :heart:
 
Posto sam vec napisala da sam cesto bila na selu,zimi su uvek bile zabijacke ili ti svinjokolji.Prvo kod dede pa onda kod jednog pa drugog ujaka.
Sve je bilo super i mi deca smo najvise uzivali na tim skupovima ali mi je najvise u secanju ostalo pecenje usiju :lol:
Deda bi odsekao usi svinjama,a mi bi sa stapovima cekali svi u redu,posolili bi ih i pekli na zaru...nesto najlepse na svetu :D

Uf, ne mogu da verujem da ti to i sada prija :D
 
Posto sam vec napisala da sam cesto bila na selu,zimi su uvek bile zabijacke ili ti svinjokolji.Prvo kod dede pa onda kod jednog pa drugog ujaka.
Sve je bilo super i mi deca smo najvise uzivali na tim skupovima ali mi je najvise u secanju ostalo pecenje usiju :lol:
Deda bi odsekao usi svinjama,a mi bi sa stapovima cekali svi u redu,posolili bi ih i pekli na zaru...nesto najlepse na svetu :D

...a ja nisam htela jaja da jedem jer sam mislila da su unutra pilici koji mogu da se izlegu :(
 
Lenja pita s jabukama.....bakina narandžasto-smeđa kuhinja, ogroman stočić sa miljeom, sedim, pijuckam čaj, ćućorim sa bakom i čekam da se pita ispeče......(nema je više, moje bake....nedostaje mi....:()
Mitrovdan, hladno, u slavskoj prostoriji gosti, u uglu peć-bubnjara, na njoj se greje rakija a mi deca trčimo od sobe sa gostima do kuhinje, povremeno liznemo malo slatkaste rakije ili ćapimo suvo meso iz tanjira i u trk.....
Dunje na ormanu....njihov miris u hladnim zimskim noćima.......
Jesen.....na šporetu pod tremom, u ogromnoj šerpi krčka se ajvar.....I dan danas volim jesen zbog mirisa pečenih paprika i kuvanog paradajza....

Miris prvog snega......prvi poljubac....pečeno kestenje,čaj sa rumom, i onaj koji me ljubio u promrzli nosić....
 
ko sto rekoh nisi nikakva drugarica,vidis da je pola foruma na dijeti i otvaras ovu temu:evil:

kad je mladji brat bio beba secam se da su mu pravili kasicu od breskve,meda i plazme i taj miris plazme i breskve jos mi je u nozdrvama kad se setim

kad smo mm i ja poceli da se zabavljamo i jednom kazem kako mi se jede rostilj,kaze on donecu ja s auto komande ima jedno mesto mesara i rostilj pa izaberes meso koje hoces i oni ti ispeku a ti se pobrini za ostalo
ja napravila salatu,kupila vino i spremila mlade krompirice
i onda smo se najeli i napili
i ja sam rekla sebi "ovo je covek za mene" :rumenko:
 
Uvijek sam išla sa mamom i tatom na njihovu godišnjicu braka u restoran.
Zadnji put kad smo išli, naručila sam neku meksičku pizzu sa ananasom i tunjevinom.
Iduće godine tata je umro. :(
Nekako mi to uvijek izmami suze kad vidim u meniju.

I najspecijalnije jelo koje me diglo iz mrtvih je čorba od povrća u restoranu Zdrava voda u Jablanici, kad sam se vraćala s mora i bilo mi muka,povraćala... I mama mi naruči tu čorbu... Ne mogu opisati koliko je ljekovita. :)))))
 
ko sto rekoh nisi nikakva drugarica,vidis da je pola foruma na dijeti i otvaras ovu temu:evil:

kad je mladji brat bio beba secam se da su mu pravili kasicu od breskve,meda i plazme i taj miris plazme i breskve jos mi je u nozdrvama kad se setim

kad smo mm i ja poceli da se zabavljamo i jednom kazem kako mi se jede rostilj,kaze on donecu ja s auto komande ima jedno mesto mesara i rostilj pa izaberes meso koje hoces i oni ti ispeku a ti se pobrini za ostalo
ja napravila salatu,kupila vino i spremila mlade krompirice
i onda smo se najeli i napili
i ja sam rekla sebi "ovo je covek za mene" :rumenko:

...sad sam se setila kako je moj tata spremao grdobu na rostilju, to je ogromna riba i on pozvao neke goste, stavio grdobu na rostilj a ona se sva istopila (nije znao da se ta riba kuva)...gosti cekaju a on gleda u grdobu i tuzno kaze "sad je duplo manje grdna"... gosti naravno ostali gladni - jeli salatu i brali grozdje :)
 
Кад јурцамо боси по цео дан Умеленце, по јамурама, Бањи и Русанди...а баба одсече велико дебело парче циповке, онако рупичасто...па намаже машћом и поспе сољу и алевом паприком....али онако дречаво црвеном алевом паприком....па ми седимо на клупи пред кућом...а из јендека мирише камилица и гуске гачу по сокаку...:heart:
 
Кад јурцамо боси по цео дан Умеленце, по јамурама, Бањи и Русанди...а баба одсече велико дебело парче циповке, онако рупичасто...па намаже машћом и поспе сољу и алевом паприком....али онако дречаво црвеном алевом паприком....па ми седимо на клупи пред кућом...а из јендека мирише камилица и гуске гачу по сокаку...:heart:

e a neki izulice jednom dečku blago metalno insuficijentnom umesto tucane parike stavljali ciglu..
odrazilo se to na njega. opako
vozi par nekih mercedesa i džipova i trguje na veliko aditivima za hranu...

šta li bi tek bilo da nije jeo tucanu ciglu no samo mašću?
 
Кад јурцамо боси по цео дан Умеленце, по јамурама, Бањи и Русанди...а баба одсече велико дебело парче циповке, онако рупичасто...па намаже машћом и поспе сољу и алевом паприком....али онако дречаво црвеном алевом паприком....па ми седимо на клупи пред кућом...а из јендека мирише камилица и гуске гачу по сокаку...:heart:

Мене за те гуске вежу укусна сећања...Мислим, кад престану да гачу по сокаку, па кад их баба извади из рерне..:)
( Мислим да јој се једном омакла и гуска у рерни, осим машће и леба... :confused:)
 
sećam se i kad sam jednom na brzinu sa tanjira zgrabila nešto što sam mislila da je pohovana tikvica-aali avaj u ustima osetila sunđer, pljunula naravno i kad sam saznala da je to pohovano škembe (šta li trebalo mojoj majci da se bavi tim gadotama) vratila se u WC da se dopovraćam
 
Мене за те гуске вежу укусна сећања...Мислим, кад престану да гачу по сокаку, па кад их баба извади из рерне..:)
( Мислим да јој се једном омакла и гуска у рерни, осим машће и леба... :confused:)

kako samo možeš da se pre podne igraš sa guskom a popdne te gleda iz rerne:sad2:
 

Back
Top