Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo izveštaja sa sajma u Beogradu. Sajam traje do subote 20.09. Od poznatijih izlagača (za nas) bili su Eurowilt, Barvallo, Eterika... Kod Eurowilta mogle su se naći neke stvarčice koje inače ne možete kupiti u slobodnoj prodaji ali na žalost rasprodale su se uglavnom sve u prepodnevnim časovima. Tamo je takva gužva da ne možeš prići štandu. Bili su recimo neki novi sekači kojih je u pakovanju bilo poprilično (uglavnom za razne listiće) i cena je bila oko 30-40 eura. Postojale su 3 različite vrste sekača. Na akciji su bili reljefni silikonski otiskivači čija je cena bila upola manja. Gum Pasta je 2 eura za pakovanje od 250g. Od ostalih stvarčica ne znam šta su sve imali jer su sve rasprodali. Barvallo je imao neke astronomske cifre. Ne znam da li ja nisam razumela prodavačicu ali na primer sedefi i šljokice u onim najmanjim kutijicama su koštali oko 360 din. Ja njihov sedef kupujem za nekih 180 din. Sve u svemu nisu imali skoro ništa na štandu. Gospođa iz Eterike je jedno tako drago i pozitivno biće da sam se kod nje zadržala najduže. Našla sam čuvene icing boje čija je cena oko 88 din po bočici. Bila sam u pravu kad sam rekla da ih nisam nikad ranije videla. Kod nas se mogu kupiti samo kesice i one klasične tečne boje i arome. Imaju učvršćivače za šlag a prodaju i neke boje koje su na uljnoj bazi i ne razlivaju se i ne prenose na šlag. Mislim da su njihova pakovanja nešto veća. Najviše izlagača se bavilo prodajom industrijskih mašina i prateće opreme, a pored njih bilo je i puno izlagača ambalaže. Najbolju ponudu su imali ja mislim (po izgledu:)) Turci ali oni su samo tražili distributera za Srbiju. Italijani su takođe imali fin program i rekli su mi da će se njihovi proizvodi prodavati preko Desserta iz Čačka koji će dobiti zastupništvo. Pa toliko o tome, ako neko ima volju i želju ima i vremena do dođe do Beograda i pogleda na licu mesta. :bye:
 
joj tiruriru bas me je to zanimalo .Vec dugo se pricalo o tom sajmu.Kada sam letos narucivala kod bobe i rade samo su o tome pricali i bome su se bas pripremili.O cenama nesmem ni da komentarisem.Verujem da je bilo zanimljivih stvari.Zao mi je sto nemogu da dodjem ali sledeci put ko zna mozda ukradem malo od godisnjeg i doperjam u septembru.LJUBAC
 
dakle... veća sam ovo napisala ali nikako da se pojavi tu gore! trebam pomoć! dijete mi u nedjelju ima rođendan i željela bih napraviti tortu u obliku NODDY-a. muči me to što ne znam kako da napravim taj posve gornji dio, dakle noddy-a a da izgleda stvarno! svaki savjet je dobro došao!! hvala vam!!
 
Zdravo Saro. Ako mogu da ti pomognem biće mi drago. Našla sam na brzinu na internetu neku sliku torte u obliku Noddy-a (ponavljam da slika nije moja) ali može ti poslužiti. Napravi tortu u željenom obliku a glavicu Noddy-a možeš praviti po ovom uzorku. Presvuci tortu fondanom, nekim okruglim predmetom (recimo manjom šerpom) označi mesto gde će biti glava na torti, to mesto "ispupči" recimo plazma keks tortom ili fondanom a potom se nadalje igraj praveći mu okice, usta, kapu itd. Oboji fondan u potrebne boje i držeći ga u najlon kesi uzimaj potrebnu boju, razvuci oklagijom i seckaj oblike. Ako nisi radila do sad takva ukrašavanja mislim da će ti ovo biti najlakši način. Po želji i ako imaš strpljenja možeš mu napraviti i telo na isti način.
 
Poslednja izmena:

Hotlink for forums (1)
Evo i čika sundjer Boba u mojoj izvedbi. Tiruriru tebi hvala za informacije sa sajma, i reci mi molim te gde nabavljaš taj sedef po 180 din, pošto ga ja u Požarevcu plaćam po 500 din. i postoji li neka zamena za one silikonske reljefe koji nisu jeftini a nekoliko ne znači ništa
 
Nema na čemu. Sedef je kao što sam rekla u onim malim kutijicima u kojima se inače pakuje ono malo sitno poljsko cveće. Nemam ovde pri ruci da bih videla koliko grama sadrži. Kupujem ih u radnji koja se bavi prodajom svega i svačega vezanog za ugostiteljstvo (od cvetnih aranžmana, slatke pavlake, voćnih topinga, šlaga, pa do boja). Od ukrasa i boja uglavnom drže program Barvalla. Ako te zanima mogu ti poslati njihov broj telefona ili ti mogu poslati pošiljku City expresom. Ne znam čije sedefe koristiš ali mislim da su malo skupi. Ja sam kupovala u Eurowiltu sedefe od 15g po ceni od 5 eura. Što se tiče silikonskih modli stvarno ne znam ni za kakvu zamenu, ali mislim da je Zlatna koka skoro objašnjavala kako se od latexa prave modlice. Prelistaj par stranica unazad ili je pitaj. Latex se može kupiti po ceni od nekih 1200din za (slagaću te) možda 2-3kg. Od tog možeš mnoooogo toga napraviti. Ja još nisam uspela da nađem vremena ali ću obavezno isprobati.
Da ne zaboravim, odličan ti je Sunđer Bob :)
 
Tiruriru bas ti hvala za sajam! Ako stignem idem sutra jedva cekam valjdan cu naci nesto po nizoj ceni:???:Teta Tanja torta je super bravo :klap:
Jelenaa evo recept za SNIKERS TORTU
Umutiti 4 belanceta sa150g secera,dodati 150g. mlevenog kikirikija i 2 kasike brasna.Ispeci 3 puta ovako kore.(koristim blansiran pecen kikiriki).FIL:12 zumanaca,200g. secera u prahu skuvati na pari sa 100g bele i 100g. crne milka cokolade.Kada se ohladi sjediniti sa 250g umucenog margarina ili maslaca! Na kraju dodati 4 seckane kidi cokoladice snikers ili one sa puno mleka !Filovati i ukrasiti po zelji ;) Nadam se da ce ti se svideti:bye:
 
Hej evo našla sam nešto tu na netu i kaže ovako: Želatina u prahu se rastopi u loncicu sa 60 ml vode i ostavi se da zelatin “procvjeta” 3 min.
Onda se doda šečerni sirup i sve se zagrijava uz neprestano mijesanje dok se sva zelatina ne otopi.
U zdjelu (u kojoj se mijesa mikerom) se naizmjence sipa šečer u prahu i tekuća smjesa želatina, dok se ne potrosi 450 gr šečera u prahu (ako je mikser onaj ručni morat ce se smjesa umijesiti na dasci rukama da se potrosi sav šečer) inaće ja radim električnim mikserom.
Dobivenu smjesu možete bojati jestivim bojama.
Valjati, oblikovati i raditi , mala remek dijela.



Ok, postupak mi je jasan a ove boje? dodam prije, mažem kistom? help!! Nova sam u ovome, a tako imam želju da mi ispadne kako treba! I što je bolje ova šećerna masa ili marcipan-šećer u prahu u omjeru 2:1 ?
 
moja preporuka ako nemate bas sve sastojke za masu onda je bolje kupiti je .Ustedecete vremena i zivaca.Za masu vam je inace potrebno targankant i gumarabika i glukoza.Za jednu tortilju i to rodjendansku mislim da je bolje da masu kupite a svu svoju energiju usmerite na tortu i pravljenje nodija posto ce vas pravljenje mase toliko iznervirati i na kraju cete je beciti iz ko zna kog razloga ._znam po sebi _.A boje kupite u eterici vidim da
 
Saro i moja ti je preporuka da kupiš gotovu masu za presvlačenje torti. Potrebno ti je puno sastojaka koji se teško nalaze a pored toga i provereno dobar recept koji nije baš jednostavno napraviti. Ako ne budeš našla gotovu masu napravi smesu od ratluka. Bitno je da nađeš ratluk u svetlijoj boji (npr. od vanile) i po mogućnosti da bude svež. On je lakši za oblikovanje jer je mekši. Razmesi ga sa prah šećerom, dodaj boju po potrebi i pravi potrebne oblike.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top