Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam krunu (ustvari diademu za miss-icu) radila od fondana bas na flasi i jako brzo mi se stegla...


A jedna od par prvih torti mi je bila kralj zaba i za njega sam takodje pravila krunicu, od rojal glazure na jednoj cinijici, preko alufolije i posle sam samo sklonila sa cinije i pazljivo odlepila krunicu


(evo taman vidite moju 3. tortu :zcepanje: - tada jos nisam ni razmisljala o tome da pocnem time da se bavim )
 
Poslednja izmena:
Racunam na vasu pomoc :maramica::kiss: Kako da napravim krunu od fondana?
Trazila sam postupak rada i na cakecentral, ali nisam pronasla, zna li neko?
Zahvaljujem unapred

Imas postupak na CakeCentral-u kako se pravi od rojal mase, a ja sam probala od fondana tako sto pravis male "gliste" pa ih savijas u oblike koje zelis i redjas oko flase ili tegle, redjas jedan na drugi kad se malo prosuse i lepih sa malo vode, da na kraju dobijes krunu-ja sam redjala u srcoliki oblik. Mozes da koristis fondan u boji ili beli pa kasnije bojis u srebrno, zlatno... Na ovom sajtu imas i takoznane "template", tj. nacrtane krune koje isprintas pa po njima radis.:)
 
Čokoladno srce:

34iqy42.jpg
 
Evo kako izgleda original sacher torta kupljena u poslasticarnici hotela Sacher u Becu. Mogu da se kupe raznih velicina. Postavljam nekoliko fotografija od toga kako je upakovana torta u drvenu kutiju sa brosuricom o istorijatu torte i hotela, zatima kako je sama kutija upakovana u ukrasni papir i kese u koju se stavlja pri kupovini. Meni se licno nije preterano dopala jer ja volim kremaste torte.
 

Prilozi

  • 2008 godina (2311) (Medium).jpg
    2008 godina (2311) (Medium).jpg
    27 KB · Pregleda: 47
  • 2008 godina (2312) (Medium).jpg
    2008 godina (2312) (Medium).jpg
    19,7 KB · Pregleda: 40
  • 2008 godina (2313) (Medium).jpg
    2008 godina (2313) (Medium).jpg
    18,3 KB · Pregleda: 39
  • 2008 godina (2314) (Medium).jpg
    2008 godina (2314) (Medium).jpg
    23,9 KB · Pregleda: 42
  • 2008 godina (2315) (Medium).jpg
    2008 godina (2315) (Medium).jpg
    24,7 KB · Pregleda: 46
devojke , cesto ste ovde spominjale milkomove boje u prahu, ja sam danas slucajno u zdravoj hrani videla njihove boje ali tecne ( u malim flasicama ko sto se prodaju po marketima). Kakva su vam iskustva s njima, ja ih prvi put vidim ( ali nisam merodavna sto se boja tice) ?

Ja imam te milkomove tečne boje,i iste su kao i sve druge u flašicama.Crvena u šlagu je roza,plava je svetlo plava i tako.Ništa specijalno se ne razlikuju od eterikinih ili nekih drugih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top