Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Devojke, treba mi mala pomoć.Ćerka mog kolege videla sliku Andjeline torte i hoće istu takvu.Dvorac-ima je u mom albumu. Pošto njenoj mami ne pada na pamet da se maje oko torte-ima bebu od 6 meseci i ne može da se sastavi sama sa sobom, pita me koliko bi košta ta torta da joj napravim. Ni sama ne znam šta da joj kažem.Nikad do sad nisam pravila torte po porudžbini. Pomozite. Andjelina torta je bila Moskva šnit i Sedmo nebo-gornja torta (mada mi se sedmo nebo baš i nije mnogo svidela):think:

Nemoj da ides ispod 1000 din po kilogramu
 
Daco sve odozgo je smesa od ratluka i prah secera. Umesim, ofarbam i radim po slici.Prvo ide zelene boje preko cele povrsine, onda bela, pa ide kosa, pa haljinice, sve jedno na drugo i ne izgleda kao slika, nego bude reljefno.Po ivicama je ista masa, otkinem parce valjam rukama po stolu dok se ne istanji i onda oivicim sve.Nadam se da sam jasna, ako ne pisacu jos sta treba.
 
Ljudi treba mi savet jedan mali:pravila bih tortu i ukrasila slagom i cokoladom okolo. Koji slag je vasa preporuka i u kojoj srazmeri sa vodom ili mlekom a da bude cvrst?
Hvalaaaa!!

Odakle ovaj smajli ovde?!
Dakle treba mi savet..


Smajli koji se plezi je : (dve tacke) i slovo p , pa kada si kuckala, a nisi napravila razmak izmedju ta dva, posle ti se u tekstu pojavio smajli :D
 
Ljudi treba mi savet jedan mali:pravila bih tortu i ukrasila slagom i cokoladom okolo. Koji slag je vasa preporuka i u kojoj srazmeri sa vodom ili mlekom a da bude cvrst?
Hvalaaaa!!

Slag muti u razmeri 1:1 s hladnom vodom iz frizidera. Ja imam jednu caku: Sipam slag i vodu u posudu, promesam ovlas i stavim u frizider. Mutim posle sat-dva. Voda se dobro ohladi, a i slag nabubri, pa kada mutim ne prska na sve strane. Za izbor slaga bolje poslusaj savete iskusnijih :rumenko: , ja koristim 'moravkin' jer mi se svidja ukus, a nije los ni kada se muti, samo ne znam ima li ga u prodaji i gde. Kod nas ga drzi samo jedan hipermarket-DIS i niko ga vise nema.
 
Daco sve odozgo je smesa od ratluka i prah secera. Umesim, ofarbam i radim po slici.Prvo ide zelene boje preko cele povrsine, onda bela, pa ide kosa, pa haljinice, sve jedno na drugo i ne izgleda kao slika, nego bude reljefno.Po ivicama je ista masa, otkinem parce valjam rukama po stolu dok se ne istanji i onda oivicim sve.Nadam se da sam jasna, ako ne pisacu jos sta treba.

Ja to zovem 3D slika :D Ali to objasnjenje za pravljenje valjkica koji idu okolo mi je strasno. Znam koliko mi vremena treba i za nesto manje, jos kada pomislim da treba tolike oblike oivicitiiiii. Smisli nesto jednostavnije :think: molim te :):cool:
 
Ne znam koliko ti moj odgovor može koristiti, jer ja nisam profesionalac, ali pravim torte samo sa šlagom i meni je najbolji "HULALA". Prozvodi ga Italija, pravo je čvrst i lijepog je okusa. Ovih dana se spremam da probam napraviti domaći fondan, napokon sam uspijela pronaći sve sastojke za njega. Pozdrav za sve vas i totre su vam svima ekstra. Stvarno cure svaka čast :klap: :worth:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top