Ukljucenje kompa preko tastature

Za sve one koji nisu obavešteni ovo je moguće uraditi.
Ja imam plocu GA-K8NS i imam opciju u BIOS-u kojom mogu da namestim da mi se komp pali preko tastature tj. ukucam željenu rec pa enter, a imam i opciju da mi se komp pali i kada kliknem dvaput pacovom.
Kod drugara sam namestio da ukuca rec "Dex" + enter, a power dugme sam iskljucio iz ploce, tako da samo ja i on možemo da uključimo komp.
 
Vidaq:
Za sve one koji nisu obavešteni ovo je moguće uraditi.
Ja imam plocu GA-K8NS i imam opciju u BIOS-u kojom mogu da namestim da mi se komp pali preko tastature tj. ukucam željenu rec pa enter, a imam i opciju da mi se komp pali i kada kliknem dvaput pacovom.
Kod drugara sam namestio da ukuca rec "Dex" + enter, a power dugme sam iskljucio iz ploce, tako da samo ja i on možemo da uključimo komp.

A niko drugi nezna da se mogu ta dva pina shto sluze za paljenje kratko spojiti shrafcigerom i upaliti komp..... :lol:
 
Ja sam to napravio pre oko mesec dana. Imam a7v8x-x i ona ima jumper kod PS/2. I posle u biosu podesis kako hoces da ga palis, mozes preko tastature, misa, modema i sl. MEni se pali kombinacijom tastera CTRL+ESC, jedina mana je sto ti mis svetli, kao i dugme za num lock na tastaturi
 
Operacija uspela. Prebacila sam dzamper i omogucila u BIOSu da se pali na pritisak bilo kog tastera sa tastature. Dakle, komp je iskljucen (ne hibernacija ili stand by vec bas iskljucen) i ja pritisnem taster na tastaturi i komp se ukljucuje. Naravno i dalje imam mogucnost klasicnog ukljucenja na dugme.
Hvala svim entuzijastima na ucescu u temi.
Poz..
 

Back
Top