Укинути или ублажити снагу жирија за ПЗЕ

Pa ako je nacionalni projekat, što ne pobedi?

Pogledaj malo spotove ove likuše što je pobedila, vidi kako se oblači pa onda prosipaj pamet.
Pa nije bitna pobeda, bitno je da se priča o tome. Još bolje ako ne pobedi, efekat jači.
A što bih gledao. Ne kritikujem ja breskvicu za oblačenje nego ekipu koja je od nje ovde napravila "belog anđela" i kuka o nepravdi prema smernoj srpkinji.
Dete klasičan onaj predstavnik auto-tune raspadnute devijantne generacije u svakom pogledu. Doduše i jeste slika i prilika današnje srpske "religioznosti" na neki način.
 
Evrovizijski majdan meltdown 🍑part 666

1709494211362.png


1709494249627.png
 
Евровизију не пратим годинама. У питању је по мом мишљењу политичко кичерајска манифестација кроз коју глобални господари моделирају или покушавају моделирати њима прихватљивији вриједносни систем гдје ће зарад политичких процеса више афирмисати неке (изопачене) "вриједности".
И то је тако, ту Србија има избор учествовати, из различитих мотива, у тој и таквој манифестацији или не. Ако учествује ваља одредити приоритете, да ли ту манифестацију искористити и промовисати српску културу и изворну духиовност, или пратити глобалне трендове и подилазити тој некој промоцији нових "вриједности", или нешто треће.
Као и то да ли ће код избора српског представника предност дати миљеницима публике или мишљењу људи из те бранше, стручног жирија како то воле рећи. О квалитети пјесама не могу говорити, јер је једина пјесма коју сам послушао "Гнездо орлово" од Бресквуце. И то искључиво јер је та пјесма изложена малициозној паљби србофобичног крда, самим тим је и разумљиво добро прихваћена од српских родољуба.
Што не значи да не поштујем друге пјесме и извођаче. Напротив. сви извођачи са пратећим тимовима су уложили велики труд, има ту и много посвећености, љубави према музици, ентузијазма, сви су се својски потрудили да то у та три минута што боље изгледа, да буде оригиналније, прихватљивије публици, и то се мора поштовати.

Evroviziju ne pratiš a imaš mišljenje :think::hahaha1:
 
Pa nije bitna pobeda, bitno je da se priča o tome. Još bolje ako ne pobedi, efekat jači.
A što bih gledao. Ne kritikujem ja breskvicu za oblačenje nego ekipu koja je od nje ovde napravila "belog anđela" i kuka o nepravdi prema smernoj srpkinji.
Dete klasičan onaj predstavnik auto-tune raspadnute devijantne generacije u svakom pogledu. Doduše i jeste slika i prilika današnje srpske "religioznosti" na neki način.
Breskvica smerna taman koliko i Lisa Ann. :mrgreen:
 

Sajsi MC o pretnjama posle PZE: Neko vešto raspiruje podele​


Narativ po kome sam ja bila članica žirija jer je trebalo da glasam protiv Breskvice je apsolutno smešan, Breskvicu cenim, ali za ovu konkretnu pesmu moje glasanje je bilo ovakvo, rekla je Sajsi MC.

„Tamo nisam došla da ocenjujem nečiju karijeru, već šta treba da ode na Evroviziju. Nikada nisam bila u žiriju za ovako veliko takmičenje i to sam ozbiljno shvatila. Nikakvih pritisaka nije bilo i sve je proteklo na visokom nivou“, rekla je ona u Danu uživo.

Sajsi MC je dala 12 bodova Teya Dori (koja će predstavljati Srbiju na ovogodišnjoj Evroviziji), a nijedan Breskvici zbog čega je dobila brojne negativne komentare i, kako je rekla, poruke u inboks od ljudi koji ni ne znaju čime se ona bavi.

Duboka polarizacija koja je nastala nakon Pesme za Evroviziju Sajsi vidi kao nastavak podela koje postoje u našem društvu.

„Mrzim tu podelu na prvu i drugu Srbiju i mislim da je jako štetna. Ona toliko unazađuje ovo društvo, i ono je ranjeno. Ovakva vrsta jednog takmičenja da izazove toliku buru – ona je pokazatelj da nešto nije u redu. Ovo društvo nema viziju gde treba da ide već decenijama, pa se ide u najsuroviji kapitalizam“, objasnila je Sajsi.

„Inspirativna priča o ramondi, tekst pesme budi duboka osećanja“: Teya Dora jedva čeka Evroviziju


„Mislim da je Ramonda pravi izbor“: Bojana Stamenov o utiscima sa PZE i pripremama za Disko operu


Ovo takmičenje treba da bude umetničko, ali kada su se spojili muzika i glasanje dobili smo nešto što više liči na sport i dve strane koje ne mogu objektivno da sagledaju stvari, smatra ona.

„Žiri je 50 odsto glasova, drugih 50 je SMS. Sigurno nije bio žiri jedini koji je presudio. Zamolila bih da se strasti smire, jer izgleda kao da smo na korak do građanskog rata, a da neko vešto potpiruje tu podelu u društvu“, apelovala je ona i dodala – to je politika.

„Sve gledamo kroz prizmu politike“​


Sve uvek gledamo kroz prizmu politike, te čak i to koja će država kojoj da da glasove zavisi od njihovih (ne)prijatlejskih odnosa, napomenula je Sajsi.

„Sve pesme u sebi imaju nešto ideološko, ali u žiriju ti moraš da glasaš sa muzičke strane. Mene nisu zvali kao politikološkinju, već kao nekog ko se bavi tekstom i ko je na sceni već 20 godina. Meni je bila bitna inovativnost, pristup i da to bude zaokružena celina. Zato sam prednost dala nekim drugim autorima“, rekla je.

Što se tiče uvreda na Tviteru od strane kompozitora Dragana Brajovića Braje, Sajsi napominje da njegov rad poznaje, da mogu da polemišu, ali da mu „ne idu s godinama“.

„Nula bodova nije dobila samo Breskvica“​

Nije očekivala da će dobiti poruke i pretnje, ali kako kaže – ovo je stavilo njeno ime u fokus više nego bilo kog takmičara, što nije poenta Evrovizije.

„Nula bodova od mene nije dobila samo pesma Breskvice, već i M.ira i još neki drugi, jer je sistem glasanja takav. Moji kriterijumi bili su kreativnost, inovacija u pesmi i dala sam prednost nekim drugim takmičarima. Ne radi se o nečijem liku i delu već o konkretnoj pesmi“, objasnila je ona.

Među ljudima koji su se takmičili, dodala je, ima mnogo prijatelja i stoga se naročito trudila da bude objektivna.

„Kada te neko pozove da budeš žiri, stvarno moraš sve da ostaviš po strani i da sagledaš stvari iz svih moguićih uglova, da se ne ogrešiš o nečije autorsko delo. Smatrala sam da treba da se glasa ovako“, rekla je.

Nastupi mnogih su bili za 12 bodova, ali pravila su takva da ne možeš dati svima te poene, napomenula je Sajsi.

„Šarenoliko je bilo, više treba da se priča o pesmama koje su takođe dobre, a nisu prošle. Bilo je pesama koje su klasičnije, a imaju neki harizmu i toplinu, poput one koju je pevao Dušan Kurtić. Pesma Ive Lorens je vrlo zanimljiva. O tome treba da se govori“, istakla je.

Od naše predstavnice očekuje da zabrilsta u Malmeu.

„Pesma je lepa, zaokružena je celina, očekujem visok plasman“, zaključila je.
 
Mlade koleginice se međusobno podržavaju, ali su njihovi obožavaoci ti koji "ratuju".

Njih dve su se danas videle i zajedno se uslikale. Na fotografiji su zagrljene i širokih osmeha.

- Širite samo ljubav - napisala je Teya Dora uz belo i ljubičasto srce, a Breskvica je njenu fotografiju podelila i na svojoj Instagram priči, uz dodatne emodžije srca.

breskvica-teya-dora-selfi-460x0.jpg

printskrin: Instagram/iamteyadora
 
Spasile su Srbiju da se ne blamira sa nekim etno trešom.
Da je takmičenje u Jerevanu pa da i razumem

Nisu one spasile ništa ako mene pitaš, Srbija od Cipele Marka Kona ne može gore da se izblamira, pa opet...

Lično nisam uopšte pratio to i mislim da ovaj nivo histerije jedno glupavo takmičenje nije zaslužilo, ali su realno direktno prekrojili volju naroda i to sa sve objavom "nema na čemu", neprofesionalno i glupo.

Pride, evo, Mariji i da kažem ok devojka je kompetentna, ali šta je MC Sajsi? Ko je ona da odluči bilo šta i otkud ona u izboru za žiri?
 
Srbija od Cipele Marka Kona ne može gore da se izblamira, pa opet...

Koji kriterijum koristis kad hoces da odredis da li se neko izblamirao na Evroviziji ili ne?

Meni je, naprimer, "Cipela" mnogo bolja pesma od proslogodisnje ( tj. Lukine. ) Bolja mi je i od Konstraktine i nekoliko drugih koje su nas predstavljale. Pesma uopste nije losa. Doduse, njegov vokal nije bas najbolji uzivo ali da li je to dovoljno da se rezultat nazove blamom? Ne bih se slozio.

Mozda mislis da su svi bili zgrozeni tom pesmom? Kako znas? Ako si ti zgrozen, ne znaci da su i ostali. Uostalom, cak i da jesu, je l to automatski blam?

Ili mislis da se izblamirala zbog loseg rezultata? Mislis da je los rezultat nuzno losa stvar i dobar rezultat nuzno dobra? Da li je preduzece koje u prvih par godina ima gubitke nuzno neuspesno preduzece? Nisu svi usko fokusirani na sadasnjost.

Mora se razdvojiti drugosrbijanska mrznja spram, i duboki stid od, svega sto ne lici na zapad od realnog ishoda takmicenja.

To sto je radio Marko Kon se zove "Balkan Beat", isti ono cime se danas, recimo, bavi Ladaniva, francusko-jermenski sastav.
 

Back
Top