ukidanje simbola RS

eh... ja sam mislio kad sam postavio topic da ce neke ideje da padnu u smislu realno izvedivih politickih poteza koje bi mogli da urade srbi iz RS. Kad se iscita sve postovano... izgleda da i nije bas lako smisliti nesto pametnije od ovog sto su i uradili ( pretnja blokiranjem bla bla ). Interesovalo me pre svega sta misli demokratski nastrojen i buducnosti i pragmaticnosti okrenut deo forumasa... no oni su izgleda poslednji da daju neki konkretan predlog. Stice se utisak da je jedan od razloga duboka (ili plitka ) nezainteresovanost jer ...

by Pagan
tako je...neka narod u RS misli za sebe,kakve veze mi imamo s tim...ne znam sta ocekuju od nas,da resavamo njihove probleme ili sta?ili hoce da nam se nekom kvazi-patriotskom retorikom prishljamche i da se vechno grebu o srbiju...ako bi nekad i bio odrzan referendum o prikljucenju RS srbiji,ja bih bio prvi koji bi glasao protiv...

ili ...

by Cohen
Srbi iz RS bi trebalo da ostanu tamo gde su, i da tamo grade svoju srecu....zelim im sve najbolje..

dodjes lako na zakljucak da "druga" i "treca" srbija ne haju mnogo za republiku "shumsku".
Bar na ovakvim temama ne moramo da se klasifikujemo kao poklonici "te i te ideologije", jer Srbi smo, brate.

Gospodjica.

Postavlja se pitanje da li srbi imaju kao ostali normalni narodi ili da prostite nacije minimum nekog konsenzusa o tome sta je ono o cemu nema sta da se prica i gde su jedinstveni? Ako bi se zakljucilo da takvo nesto ne postoji onda se postavlja pitnje postoje li srbi? i ako da ko su oni, a ko su ovi "drugi" a narocito "treci"?

Naravno kao ovu kohezivnu "ideju" ne verujem mozemo da uzmemo neku od zlatnih medalja u basketu ili npr. sarmu ( ne znam nikog ko je bas bas ne voli pa ...) vec bi to trebalo da bude nesto drugacije ( znacajnije ).

ps.
ili hoce da nam se nekom kvazi-patriotskom retorikom prishljamche i da se vechno grebu o srbiju
by serb_pagan

moram da dodam da je ovo pri samom vrhu bednih razmisljanja koje sam cuo na ovom forumu a i sire... ovo bi mi zapelo za oko cak i na B92 forumu koji je ipak referenca po pitanju gore spomenute bede. Narodski ... goljo nesrecni pa da oce zbog kinte da se prisljamcuju da li mozes i kako mozes da pomislis da bi se prisljamcivali tebi, vama ?? Predlazem ti da ne razmisljas posto tvoj mozak ne moze da funkcionise na talasnim duzinama tog naroda. Zelim ti da nikad ne saznas koliko si mali i bedan i koliko teras na povracanje ovakvim razmisljanjima. Nesreco.
 
yoyo999:
Pa zasto onda ne udjoste blagoslovljeni vasom nadmoci.Nego ko kukavice sa brda po civilima snajperima i granatama.Nemoj samo ti da nam popujes ko je klao od nemoci po bosni.Daj mi jedan grad gdje je srpska vojska usla i ponasale se casno.NULA
A na zadnju tvoju nebi nista govorio.Stvar odgoja.
Nego marsal dje ba zapelo.Prava tolerancija na ovome sajtu.Svaka cast.
Улазили!!!!!!
Сети се скендерије 92-93 сваки дан 5 пута силазили и враћали се из зезанције :) има један мој познаник из муслиманске војске чак се он јадан предавао 3 пута, али га нису хтели :) Видим ја да си ти у Минхену презимио рат.
 
Ama ljudi rat nikada nije zvanicno zavrsen!!!

Potpisan je Dejtonski sporazum, u njemu receno sta i kako ce dalje da se radi, ali nikada, ali ama bas nikada nisu sjeli predstavnici bosanskih naroda i rekli:"E sada je kraj. Ajde da pokusamo da se pomirimo"

Dejtonski sporazum su svi vidjeli kao drugi vid nastavljanja borbe za ostvarenje svojih ciljeva. Jedino Srbi u BiH su totalno pogubljeni jer nikada nisu utvrdili sta im je cilj.

Sto se Bosnjaka tice oni imaju jasno zacrtan cilj i svjesno sve ali apsolutno sve rade ka ostvarenju toga cilja. A to je edinstvena, unitarna BiH, drzava jednog naroda (trenutno se nazivaju Bosnjaci, vidjecemo u buduce, posto cesto mijenjaju naziv, sve kako im odgovara u trenutnoj situaciji), po mogucnosti bez drugih naroda, a ako ne, onda da ti narodi sluze njihovim interesima a sve u zamazivanju ociju medjunarodnoj zajednici.

Zastava i grb su sada na redu, i interesantno je da ce sada nasi politicari kao da se otimaju oko toga, a vojsku su predali u 2 dana, iako je dogovor bio da to ide postepeno. Cak su i muslimanski generali porucili srpskim:"polako, gdje zurite". Sve sto su Srbi trazili je da ministar odbrane bude Srbin, nista vise. Znaci, samo daj nam fotelja, ko brine o ostalom. I jedna od prvih odluka te zajednicke vojske je da se prebace tenkovi iz Dervente u Bihac, pod oblandom podjednake pokrivenosti teritorije oklopno-mehanizovanim sredstvima (blablabla).

Reforma obrazovanja se zavrsava, ucice se o nekim agama i pasama i turske pjesmice, te u istoriji kako je Gavrilo Princip terorista, kako je Bosna bila "nezavisna" pod Austro-Ugarskom i da je posle 1.svjetskog rata okupirana od Kraljevine Srbije i mnogo mnogo jos nebuloza, koje sam citao u njihovim udzbenicima ne vjerujuci svojim ocima.

Policija isto mora da bude zavrsena ove godine, i interesantno je da muslimani na sve pristaju samo da im se omoguci prelazak entitetske linije, ko fol da mogu da gone kriminalce, a opste je poznato da kod nas nema potjera tipa americkih kauboja. Znaci daj nam mogucnost da mi mozemo da gospodarimo svuda.

Ja stvarno ne znam sta sada raditi, pogotovo demokratski. Definitivno smo osudjeni na propast, pogotovo dok ima ovakvih Srba u Srbiji koji RS vide u gorem svjetlu nego muslimani i Hrvati.

Daj dragi Boze da nisam u pravu!!!!!!!!!!!!
 
Михајло:
Можете само у шупак америма да уђете.
Сарајево и бихаћ су били под опсадом 5 година, ваша војска није могла ни пертле да завеже. Где год сте били изгубили сте, зато сте и клали заробљене од ваше немоћи . Маму вам мухамеданску

Svaka ti cast nek si mu rekao, to je u potpunosti zasluzio!!!
 
mail3:
Ma neće bre Sonja, nema šanse, svi glavni privredni resursi u bivsoj BiH su u RS.... i zato bi oni da menjaju te granice, ali gotovo je...Infrastruktura je uradjena, mala privreda razvijena.... Nije sav kapital direktno u BL i zato ih to kolje...Ne mogu ništa tu da urade, samo mogu da maštaju.
Pa bas zato hoce i da uniste himnu, IME i grb RS!!!! Zato sto im ne odgovara sto glavni privredni resursi se nalaze u Republici Srpskoj!!!!
 
prozdrljiva_azdaja_bih.gif

dogodine.gif
 
Srbi su najavili uvodjenje zakona o Ustavnom sudu BiH, jer Ustavni sud ne radi po zakonu, nego po pravilima. A Ustavni sud BiH je smijurija. Ustavni sud se sastoji od 2 Srbina, 2 Hrvata, 2 Muslimana i 3 stranca. I ta dva muslimana i 3 stranca redovno preglasavaju Srbe i Hrvate. Zato Srbi traze da se stranci izbace, i da se odluke donose konsezusom, a ne preglasavanjem.
A na celu tog Ustavnog suda se nalazi Mate Tadic, protiv kojeg se vodi postupak zbog primanja 200 000 km mita, u aferi 'Lijanovic' . A u tom Ustavnom sudu je i Seada Plavaric, koja je do prije par mjeseci bila najvise funkcioner muslimanske SDA. A prije rata je bila cistacica u Tuzli.

Taj ustavni sud BiH je smijurija, koji je stvoren samo zbog toga da Muslimani ostvaraju svoje ciljeve, i zato ce biti transofrmisan, i od njega napravljen normalni ustavni sud koji ce odluke donositi konsenzusom, i u kojem ce biti normalni ljudi, a ne oni protiv kojih se vodi krivicni postupak, i prijeratne cistacice...
 
S_o_N_y_A:
Pa bas zato hoce i da uniste himnu, IME i grb RS!!!! Zato sto im ne odgovara sto glavni privredni resursi se nalaze u Republici Srpskoj!!!!

Будите сигурни ДА У СВЕМУ ИМАТЕ ПОДРШКУ СРБА ИЗ СРБИЈЕ... недајте се!
И немојте обраћати пажњу на злобне коментаре појединих болесника на овом
форуму чија је једина душевна храна: мржња према Србима ма где они били.

Притисните тамо оне ваше политичаре ! Мењајте их, демонстрирајте, протествујте, организујте јавне скупове, потписујте петиције, борите се ! 8-)
 
Krckic:
Srbi su najavili uvodjenje zakona o Ustavnom sudu BiH, jer Ustavni sud ne radi po zakonu, nego po pravilima. A Ustavni sud BiH je smijurija. Ustavni sud se sastoji od 2 Srbina, 2 Hrvata, 2 Muslimana i 3 stranca. I ta dva muslimana i 3 stranca redovno preglasavaju Srbe i Hrvate. Zato Srbi traze da se stranci izbace, i da se odluke donose konsezusom, a ne preglasavanjem.
A na celu tog Ustavnog suda se nalazi Mate Tadic, protiv kojeg se vodi postupak zbog primanja 200 000 km mita, u aferi 'Lijanovic' . A u tom Ustavnom sudu je i Seada Plavaric, koja je do prije par mjeseci bila najvise funkcioner muslimanske SDA. A prije rata je bila cistacica u Tuzli.

Taj ustavni sud BiH je smijurija, koji je stvoren samo zbog toga da Muslimani ostvaraju svoje ciljeve, i zato ce biti transofrmisan, i od njega napravljen normalni ustavni sud koji ce odluke donositi konsenzusom, i u kojem ce biti normalni ljudi, a ne oni protiv kojih se vodi krivicni postupak, i prijeratne cistacice...
:) Тачно
 
eremita:
Будите сигурни ДА У СВЕМУ ИМАТЕ ПОДРШКУ СРБА ИЗ СРБИЈЕ... недајте се!
И немојте обраћати пажњу на злобне коментаре појединих болесника на овом
форуму чија је једина душевна храна: мржња према Србима ма где они били.

Притисните тамо оне ваше политичаре ! Мењајте их, демонстрирајте, протествујте, организујте јавне скупове, потписујте петиције, борите се ! 8-)
То се и рди Брате Мито
 
Ахааааааааа и да Срби колонизују марс.
СРБСКА БиХ ИМА САМО СРБСКЕ СИМБОЛЕ.
Оставли смо мухмеднцима и латинима онај пашалук и нек стављају какве хоеће симболе
 
eremita:
Будите сигурни ДА У СВЕМУ ИМАТЕ ПОДРШКУ СРБА ИЗ СРБИЈЕ... недајте се!
И немојте обраћати пажњу на злобне коментаре појединих болесника на овом
форуму чија је једина душевна храна: мржња према Србима ма где они били.

Притисните тамо оне ваше политичаре ! Мењајте их, демонстрирајте, протествујте, организујте јавне скупове, потписујте петиције, борите се ! 8-)

jesi li se zapitao zasto to ne rade? i zasto glasaju za dodika? znas zasto? zato sto im u stvari ekonomski i nije tako lose..prosecna plata im je veca nego u srbiji,i kontaju da bi im ekonomski polozaj ako bi se radikalnije bunili bio mnogo gori
 
@stanovnik techno univerzuma...

jesi li se zapitao zasto to ne rade? i zasto glasaju za dodika? znas zasto? zato sto im u stvari ekonomski i nije tako lose..prosecna plata im je veca nego u srbiji,i kontaju da bi im ekonomski polozaj ako bi se radikalnije bunili bio mnogo gori

iako ti je mozda neverovatno s obzirom na mesto stanovanja koje je prilicno udaljeno od RS... postoje sanse da tamo ljudi ne razmatraju ovo pitanje kroz platu... veruj, pogled i znacaj takvih banalnosti kao sto su grb i zastava mnogima tamo predstavlja mnogo vise nego vama iz tehnouniverzuma. Ono sto ti i ostali zitelji tehnouniverzuma ( koji je sirine nekoliko km sa ponekom enklavom po zemlji srbiji ) ne razumete je da su ljudi svesni da je od ukidanja grbova, zastava i sl. kratak put do bioloskog nestanka. sve dok ovo ne prihvatis neces razumeti koliko je bedno i uvredljivo tvoje razmisljanje i ovo sto kucas.

za kraj iako nije bas u redu samog sebe cititrati ...
ps.
Citat:
ili hoce da nam se nekom kvazi-patriotskom retorikom prishljamche i da se vechno grebu o srbiju
by serb_pagan

moram da dodam da je ovo pri samom vrhu bednih razmisljanja koje sam cuo na ovom forumu a i sire... ovo bi mi zapelo za oko cak i na B92 forumu koji je ipak referenca po pitanju gore spomenute bede. Narodski ... goljo nesrecni pa da oce zbog kinte da se prisljamcuju da li mozes i kako mozes da pomislis da bi se prisljamcivali tebi, vama ?? Predlazem ti da ne razmisljas posto tvoj mozak ne moze da funkcionise na talasnim duzinama tog naroda. Zelim ti da nikad ne saznas koliko si mali i bedan i koliko teras na povracanje ovakvim razmisljanjima. Nesreco.
 
jedino fali da pocnes da me kunes i da stvar bude potpuna...mozda im smeta,al opet ne verujem da ce im ukinuti zastavu i grb..uzgred,znam mnogo vise o bosni danas nego sto pretpostavljas...nisu se bunili ni za carinu,ni za policiju,skoro im je pala vlada,dodik je demokratski izabran premijer,cak su i clanovi sds-a pregovarali o unitarizaciji i donosenju ustava bih...opet tvrdim,da narod tamo zivi bolje nego ranije i da nisu ludi da seku granu na kojoj sede...sto se i vidi po tome da je milorad dodik premijer,demokratski izabran,a ne postavljen dekretom visokog predstavnika
 
a propo mog protivljenja prisajedinjenja RS srbiji...evo par cinjenica...dok su studenti iz srbije prinudjeni da placaju visoke skolarine,studenti iz RS studiraju besplatno,a njihova drzava ne stavlja ni cent u obrazovni fond srbije...roditelji dece iz srbije placaju studentima iz druge drzave besplatno skolovanje...a zasto? zato sto je neko iz recimo beogradske gimnazije imao losiji prosek u srednjoj skoli od onog ko je gimnaziju zavrsio u brchkom,pa bio ispod crte...
 

Back
Top