U EU do 2012

a bre Milun,hteli ne hteli morace,a i kad vide kako se zivi i da mozes sa platom da podmiris neke normalne potrebe doci ce im iz dupeta u glavu

Pa evo bila je tema ovde o Rumuniji koja je u EU i o Dacia fabrici automobila koja radi fantasticno a radnici rade za bedu . Nece ti dati EU platu od koje ces lepo ziveti cak sta vise ona je zadnja koja ce ti dati tu platu vec mi sami tj nasa vlast treba da sama stvori takve uslove .
 
ne moze to preko noci,dace platu kad usvoje sve zakone,sta vi mislite udjemo u ev uniju i plate skoce sa 100 na 500 evra,da smo taj proces zapoceli 2000 sad bi bila milinka,ovako smo jeli govna 8 godine i nista nismo napravili,by the way ja nisam u srbiji
 
a bre Milun,hteli ne hteli morace,a i kad vide kako se zivi i da mozes sa platom da podmiris neke normalne potrebe doci ce im iz dupeta u glavu

Kome je loše ovde neka se potrudi da ispravi nešto, a ne smo što kukate da ovde najgore. Loše je jer mi to trpimo! Tuđe parče hleba uvek izgleda veće. Mi samo "vidimo" šta je tamo bolje, a najveći broj ljudi priča napamet, jer nije bio tamo na duže vreme, a neki uopšte i nisu makli iz svog sela ( a sve znaju). Kad je tamo tako dobro, zašto štrajkuju svaki čas? Samo nas o tuđim problemima ne izveštavaju ako nema mrtvih, pa mi mislimo da je svugde med i mleko osim ovde! A niko ništa ne preduzima i svi opet glasaju za iste one koji su se već pokazali ... Dobro, priznajem da i nije neki izbor...
 
Kome je loše ovde neka se potrudi da ispravi nešto, a ne smo što kukate da ovde najgore. Loše je jer mi to trpimo! Tuđe parče hleba uvek izgleda veće. Mi samo "vidimo" šta je tamo bolje, a najveći broj ljudi priča napamet, jer nije bio tamo na duže vreme, a neki uopšte i nisu makli iz svog sela ( a sve znaju). Kad je tamo tako dobro, zašto štrajkuju svaki čas? Samo nas o tuđim problemima ne izveštavaju ako nema mrtvih, pa mi mislimo da je svugde med i mleko osim ovde! A niko ništa ne preduzima i svi opet glasaju za iste one koji su se već pokazali ... Dobro, priznajem da i nije neki izbor...

vidis sinko doneklem si u pravo.di bi bio svet kad bi narod samo jurio za lebac po beli svet.ono sto tamo radu mogu i ovde.mozda nece imati mobilni ,dobar auto , skupi odela al nece imati ni oni problemi bez kojih se ovo sto rekoh ne moze imati.cujem da se svi pred sudnji dan vracadu u srbiju.mozda zato da se pokaju sto su izdali to parce dedovine i prodali ga za sotonski profit i ostala zla u kapitalizam.
zivela domovina
 
ma ok,samo tako nastavite,jedna stvar,cene hrane u srbiji su iste kao cene hrane na malti a plata je manja 3 puta,govorim o minimalnoj plati ovde pa pravo da ti kazem zabole me,pokusavam nesto da vam objasnim al nema vajde,samo vi glasajte i trudite se da vam ukinu i toplu i hladnu vodu jos malo,ali bice bolje,ne dajte se,nasa zemlja na zastavi treba da stavi PREZIVITE A POSLE CEMO VAS NEKAKO JEBATI
 
i sta pa ti milutin pricas,kakav mobilni kakva kola,niko nije reko da se u inostranstvu zivi bajno,al mozes da zivis normalno od onoga sto zaradis,i ko je koga izdao,kakva dedovina,dzabe tebi dedovina kad nemas leba da jedes
 
razlog zasto su nama granice zatvorene je zato sto narod razmislja bas tako kao ti,uporedjujes nas sa holandijom gde ljudi puse dzoint umesto cigare,francuska je puna muslimana,divljaka,koji mrze ceo svet a kamo li evropu,britanci drze svoju valutu jer im se moze,oni diktiraju sve,svajcarska je zemlja za sebe,ona moze da funkcionise bez celog sveta a kamo li evrope a holandija ima toliko visok budzet da su izracunali da ako sve prestane da radi ljudi bi mogli normalno da zive i primaju plate narednih 28 godina.
И шта си ти сад паметно рекао? Цела западна Европа је пуна Муслимана, не само Француска, тако да ти то није никакав аргумент. Наравно да се Британцима може, када је тамо седиште светске банкарске олигархије, а Швајсцарску, Норвешку и Исланд сам навео само као аргумент да чланство у ЕУ није услов да се слободно путује, како си ти покушао да преставиш.
zato molim te preusmeri mozak na neku drugu sranu,dokle cemo mi protiv celog sveta,bombardovali su nas i mi i dalje glavom kroz zid,kosovo je odavno izgubljeno,pitanje je samo kad cemo mi to da uvidimo
Код целог света? Није нас бомбардовао "цео свет" него шачица интернационалних банкара који дивљају Америком и Европом. А народ ко народ, свуда је исти. Обичан свет тамо нема појма какви се закони доносе у њихово име и у каква г**на их уваљује класа на власти.
 
francuska i holandija jesu u evr uniju a kako ces majke ti da putujes ako nisi u evr uniju,apliciraj za vizu bilo gde u svetu da vidis kako ce da te prihvate,cak su i bugari koji su do juce prodavali na nas pijac prodali dupe i sad mogu da zive i rade gde oce,a ti sedi u tu srbiju i glasaj za nikolica,ucestvuj u protestima pa nek ti je sa srecom,lele ljudi tvrdoglavi ste ko mazge
 
francuska i holandija jesu u evr uniju a kako ces majke ti da putujes ako nisi u evr uniju,apliciraj za vizu bilo gde u svetu da vidis kako ce da te prihvate,cak su i bugari koji su do juce prodavali na nas pijac prodali dupe i sad mogu da zive i rade gde oce,a ti sedi u tu srbiju i glasaj za nikolica,ucestvuj u protestima pa nek ti je sa srecom,lele ljudi tvrdoglavi ste ko mazge
Не причај о ономе што не знаш. То је најбољи начин да испаднеш глуп.
Бугари нису ''продали дупе'' како кажеш, већ су у ЕУ угурани да би били јефтина радна снага. У Бугарској, данас економиста у банци има плату 150 евра. Србија је за Бугарску и даље Ел Дорадо.
И није баш да могу да путују и да се задржавају колико им је воља. Имају огранићење на три месеца, баш као ти и ја, и наравно, без држављанства не могу нигде да раде, баш као ти и ја. А они који се тамо и запосле, увезени су као робље, које у сред нпр. Немачке, ради за 300 евра месечно.
А о томе како су западњаци пренели своје фабрике тамо, оне које навише загађују средину ( рафинерије, петрохемије) да не причамо.
О томе како су Румунима наложили да спале винограде да не би парирали Французима, Италијанима...да не причамо.
О томе да им је у земљи и дање корупција до крова, да не причамо.
Па што им све то раде, кад сутако слатки и хумани и желе д им омогуће просперитет?
 
bugarin ovde zivi iznad mene,radi kao najobicniji konobar,i ima platu 1200 evra,nemaju ogranicenje i mogu da udju na licnu kartu,mogu da rade i veruj mi ima ih ko zutih,sad su im ukinuli i vizu za ameriku,a vi ste strasno neinformisani,cak zabrinjavajuce
 
francuska i holandija jesu u evr uniju a kako ces majke ti da putujes ako nisi u evr uniju,apliciraj za vizu bilo gde u svetu da vidis kako ce da te prihvate,cak su i bugari koji su do juce prodavali na nas pijac prodali dupe i sad mogu da zive i rade gde oce,a ti sedi u tu srbiju i glasaj za nikolica,ucestvuj u protestima pa nek ti je sa srecom,lele ljudi tvrdoglavi ste ko mazge
Јесу у ЕУ, као и многи други, али су на референдуму гласали против тога да једна економска унија и слободно тржиште (како је било у почетку и што је само по себи ок) прерасте у тоталитарну, наднационалну државу којом би владали политички комесари по узору на бивши СССР. П.С. Страшна ти је логика, чим мислиш да ако сам против ЕУ морам бити радикал или љубитељ било које партије.
 
bugarin ovde zivi iznad mene,radi kao najobicniji konobar,i ima platu 1200 evra,nemaju ogranicenje i mogu da udju na licnu kartu,mogu da rade i veruj mi ima ih ko zutih,sad su im ukinuli i vizu za ameriku,a vi ste strasno neinformisani,cak zabrinjavajuce
Лепо је то, али колики су му трошкови живота?
 
bugarin ovde zivi iznad mene,radi kao najobicniji konobar,i ima platu 1200 evra,nemaju ogranicenje i mogu da udju na licnu kartu,mogu da rade i veruj mi ima ih ko zutih,sad su im ukinuli i vizu za ameriku,a vi ste strasno neinformisani,cak zabrinjavajuce
А је л' тај Бугарин пријављен да ради?
Мислим да знам одговор...лето проведох у Немачкој...
 

Back
Top