U dobru i zlu, pa i u rađaoni

TinkerBellx

Iskusan
Banovan
Poruka
5.197
Ne znam da li je na ovu temu raspravljano na forumu; ako jest, neka je moderatori presele.
Porođaj je jedan od najljepših a za neke i najstrašniji događaj u životu žene.
U poslijednje vrijeme sve je više očeva prisutno u rađaonama, dok s druge strane nailazim na žene kojima je to nezamislivo.
Pitanje za forumaše i forumašice: imate li takvog iskustva, ako nemate, da li biste željele/željeli podijeliti to iskustvo sa svojim partnerom/partnericom? Zašto?
 
Ne znam da li je na ovu temu raspravljano na forumu; ako jest, neka je moderatori presele.
Porođaj je jedan od najljepših a za neke i najstrašniji događaj u životu žene.
U poslijednje vrijeme sve je više očeva prisutno u rađaonama, dok s druge strane nailazim na žene kojima je to nezamislivo.
Pitanje za forumaše i forumašice: imate li takvog iskustva, ako nemate, da li biste željele/željeli podijeliti to iskustvo sa svojim partnerom/partnericom? Zašto?

moj je bio prisutan i fala mu za to.
 
Ne znam da li je na ovu temu raspravljano na forumu; ako jest, neka je moderatori presele.
Porođaj je jedan od najljepših a za neke i najstrašniji događaj u životu žene.
U poslijednje vrijeme sve je više očeva prisutno u rađaonama, dok s druge strane nailazim na žene kojima je to nezamislivo.
Pitanje za forumaše i forumašice: imate li takvog iskustva, ako nemate, da li biste željele/željeli podijeliti to iskustvo sa svojim partnerom/partnericom? Zašto?

Generalno,nisam gadljiv ni osetljiv na slicne prizore ali mislim da bih momentalno pao u komu kada bih gledao zenu kako se poradja.
 
Ne znam da li je na ovu temu raspravljano na forumu; ako jest, neka je moderatori presele.
Porođaj je jedan od najljepših a za neke i najstrašniji događaj u životu žene.
U poslijednje vrijeme sve je više očeva prisutno u rađaonama, dok s druge strane nailazim na žene kojima je to nezamislivo.
Pitanje za forumaše i forumašice: imate li takvog iskustva, ako nemate, da li biste željele/željeli podijeliti to iskustvo sa svojim partnerom/partnericom? Zašto?
pa gledo sam neke klipove porodjaja jese to racuna?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zašto, kažeš da nisi gadljiv, dakle sam proces poroda ne bi trebao biti problem. Da li bi ti bilo žao partnerice, supruge ili bi možda osjećao krivicu za bol koji ona trpi?

Mozda sam se lose izrazio ali nisam mogao da nadjem adekvatniji izraz.Hteo sam reci da nisam osetljiv na slicne prizore.
Moze se reci da bi mi je bilo zao u neku ruku jer sam cuo da je to izuzetno bolno a ja bih bio prisutan a nebih bio u stanju da joj pomognem.Verovatno bih bio previse zabrinut dali ce sve proci kako treba pa bih verovatno samo smetao i njoj i doktorima.
Nemislim da bih osecao neku krivicu.To je lep cin i u stvaranju deteta ucestvuju oboje.Zena je verovatno u toku trudnoce upoznata kroz sta treba da prodje prilikom porodjaja i verovatno je do tada psiho-fizicki spremna na to.Neznam,valjda to i priroda nekako sama regulise.
 
Nikad ne bih pristala na to.
Porodjaj ne mora uvijek da protekne u redu, moze da dodje do komplikacija.
Ne znam kako moj muz moze da mi pomogne prilikom porodjaja?
Uz porodilju treba da bude samo medicnsko osoblje.
Sta ima tu da se gleda?
Ja sam zensko, znam kako sve to ide pa nemam uopste zelju da prisustvujem porodjaju.
Sve je to samo jedna medicinska intervencija.
Je li treba muz da prisustvuje i pri carskom rezu? I to je porodjaj...
 
Nikad ne bih pristala na to.
Porodjaj ne mora uvijek da protekne u redu, moze da dodje do komplikacija.
Ne znam kako moj muz moze da mi pomogne prilikom porodjaja?
Uz porodilju treba da bude samo medicnsko osoblje.
Sta ima tu da se gleda?
Ja sam zensko, znam kako sve to ide pa nemam uopste zelju da prisustvujem porodjaju.
Sve je to samo jedna medicinska intervencija.
Je li treba muz da prisustvuje i pri carskom rezu? I to je porodjaj...
pa ako verujes medicinskom osoblju ok, ja im ne verujem ic...u tom slucaju bolje da imas nekoga da podvikne i kontrolise situaciju ako krenu da se samaraju svako svojim egom i teorijama, naravno u situaciji da i sam otac nije neka pickica koja ce da se zanesvesti kad krene da prsti krv....mada koliko ne verujem tim ljudima, da nije do oca, kontam da je najbolje povesti bilo koga kome verujes ne bi li se donekle osigurao da nece biti skandala...i posle odmah provera dnk da ti nisu zamenili dete, posto malo malo pa se i to desi :neutral: yebeni horor, bolnice i doktori.
 

Back
Top