U Crnu Goru na letovanje? Neka,hvala!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne ja nepljujem Crnogorce , ako nisi primetio nisam nijednom sve njih svrstao pod jedno. Prvo me iznervirala mala Kotorka sa parizerom i pojedinci sa tako glupim izjavama da prosto ne mogu da verujem da su tako nesto uopste mogli da smisle. Bilo bi mi veoma drago da covek ima sa nekim normalnim da se posavetuje o njegovoj zemlji kada vec hoces da ides kod njih na primorje na odmor. A ovde umesto nekog dobrog saveta ili informacije od njih samo covek moze da cuje * nemojte vise da dolazite* *vi nam unistavate ekologiju drzave* ITD.... nerazumem sta smo im mi skrivili ili da im nismo nesto duzni. Pa kao da sam pitao Hrvate a ne Crnogorce
 
Poslednja izmena:
Samo jos jedno pitanje i definitivno "odlazim" jer na ovako neciviliziranom nivou ne znam razgovarati....
Kad nemate nijednu lijepu rijec za CG pitam vas opet,zasto dolazite??????????????
Ovo se odnosi na one koji su bili ili ce biti u Cg ovo ljeto.Oni koji godinama ,( bar tako kazu) ne dolaze, ne pitam, jer nisu ni kompetentni da bilo sta komentarisu.
I odgovor na konstataciju kako bih "jedva docekala da me neki rodjak ubaci negdje u Bg"....Za njegovu informaciju,zivjela sam u Bg 6-7 godina i jedva docekala momenat da "pobjegnem"iz istog.Ali ni to nije predmet razgovora,niti imam ikakvu potrebu da se opravdavam onima koji su me nazvali "nepismenom" (na osnovu cega?),"neobrazovanom" (isto pitanje)"polupismenom" (isto pitanje),koja nije makla dalje od PG (proputovala sam i zivjela u vise evropskih gradova nego sto ce pola foruma za tri zivota)...itd....
Istima porucujem da porade na svojim navikama u ponasanju kad odu negdje(a i kad su kod kuce),nacinu komunikacije,nacinu prihvatanja nepobitnih cinjenica,da ne mrze Cg i Cg-orce bez argumenata (a ni ostale narode niti drzave) i da ne idu nikad tamo gdje misle da nista ne valja..............
 
Ne ja nepljujem Crnogorce , ako nisi primetio nisam nijednom sve njih svrstao pod jedno.

Nisi jedini kome je post izbrisan, ali zakon postoji da bi se postovao, Nesmemo da preterujemo sa politikom, ali oni su prvi poceli sa parizerom, hrvatima itd.

Da nije Vanda njihova???? Oni sve smeju ovde. Uvrede sa parizerom pa mi smo necivilizovani pa ovakvi i onakvi. Devojko skeniraj krstenicu da vidimo cija si

:rtfm:
:dontunderstand:
Dogovori se... formiraj stav... i stani cvrsto iza njega... pa teko onda polemisi...
A tek ovo sa skeniranjem krstenice... :roll:
 
Pod ovim ONI nisam mislio na citavu naciju vec na ove sa foruma kojima sve smeta kod nas Srba ili mozda samo to sto smo Srbi. ONI (kao mnozina na forumu) da li se sada razumemo i da ovaj post sa krstenicom je bio vise kao sala a ne nesto ozbiljno ili zlonamerno.
 
Poslednja izmena:
Samo jos jedno pitanje i definitivno "odlazim" jer na ovako neciviliziranom nivou ne znam razgovarati....
Kad nemate nijednu lijepu rijec za CG pitam vas opet,zasto dolazite??????????????
Ovo se odnosi na one koji su bili ili ce biti u Cg ovo ljeto.Oni koji godinama ,( bar tako kazu) ne dolaze, ne pitam, jer nisu ni kompetentni da bilo sta komentarisu.
I odgovor na konstataciju kako bih "jedva docekala da me neki rodjak ubaci negdje u Bg"....Za njegovu informaciju,zivjela sam u Bg 6-7 godina i jedva docekala momenat da "pobjegnem"iz istog.Ali ni to nije predmet razgovora,niti imam ikakvu potrebu da se opravdavam onima koji su me nazvali "nepismenom" (na osnovu cega?),"neobrazovanom" (isto pitanje)"polupismenom" (isto pitanje),koja nije makla dalje od PG (proputovala sam i zivjela u vise evropskih gradova nego sto ce pola foruma za tri zivota)...itd....
Istima porucujem da porade na svojim navikama u ponasanju kad odu negdje(a i kad su kod kuce),nacinu komunikacije,nacinu prihvatanja nepobitnih cinjenica,da ne mrze Cg i Cg-orce bez argumenata (a ni ostale narode niti drzave) i da ne idu nikad tamo gdje misle da nista ne valja..............

1.A ko ti to dolazi?... Vidim, pucate pod teretom mase...
2.Jasta, selendra... jedno tri puta veca od cele CG... :think: Nista u njoj za vidjet'...
3.Svuda podji, Kotoru se vrati... :hahaha:

Kanda sam ti pogodio zicu, a?... :mrgreen:
Pokusavala si da se snadjes u "pola Evrope", pa te nesto "ne drzi mjesto"?... :rotf:
Lokal-patriota, pravi... :hahaha:
Sta da ti kazem, mi ostali smo odavno odmakli od obicajnih prava... Znam da je tesko snaci se u XXI veku, kad si navikao da imas vodu samo par sati dnevno, ali mislim da cete vi i tu "sitnicu" srediti... u narednih par decenija...
Jos jednom: ne grizi ruku koja te hrani. Vi ZIVITE od nize srednje klase koja za letovanje ima taman toliko da se spusti do vas na 7 dana... Zato cuti i nabavi dovoljno parizera...
Tek sad kad ne bude viza, "vidjeces"... :rtfm:
 
Pod ovim ONI nisam mislio na citavu naciju vec na ove sa foruma kojima sve smeta kod nas Srba ili mozda samo to sto smo Srbi. ONI (kao mnozina na forumu) da li se sada razumemo i da ovaj post sa krstenicom je bio vise kao sala a ne nesto ozbiljno ili zlonamerno.

Ovde niko ne cita misli, vec ono sto napises... a jasno je kako si napisao...
Kad se salis, raspalis smajlija, ako vec nemas reputaciju kod ostalih clanova kao saljivdzija, ili sarkastican... Onda znamo na cemu smo...
Forumske decije bolesti. Welcome!...
:bye:
 
Samo jos jedno pitanje i definitivno "odlazim" jer na ovako neciviliziranom nivou ne znam razgovarati....

Hrvatice moja draga ovdje ima ljudi kojima su Srbi najdrazi gosti pa makar imali kintu taman onoliku da pokriju prenociste i kupe po dva hljeba dnevno... ;)
Srpski turista je cudo, ne moze bez Saka, Jane, Sase Matica Vere Matovic i leskovackog rostilja a toga ima samo po crnogorskoj obali.
500 000 Srba ce nam i ove godine prodefilovat' drzavom a ovo odje par forumasa, doslo ili ne nece bit' neka steta i sigurno nece nedostajat', mada ce mnogi od njih ove godine samo vidjet stocnu pijacu u kasabi iz koje tipkaju. >SEKA drma i u Srbiji ...< :sad2:

Istima porucujem da porade na svojim navikama u ponasanju kad odu negdje(a i kad su kod kuce),nacinu komunikacije,nacinu prihvatanja nepobitnih cinjenica,da ne mrze Cg i Cg-orce bez argumenata (a ni ostale narode niti drzave) i da ne idu nikad tamo gdje misle da nista ne valja..............

Prvo ces morat' da kazes komunalcima da turisticka sezona donosi sa sobom i mnogo vise naroda nego u decembru i januaru pa tako i mnogo vise smeca i punih kontejnera koji bi trebalo dnevno makar 3 puta da budu odneseni a ne jednom ili nijednom!!!
Pa onaj kontejner u Sutomoru je atrakcija, vise bauljina, pcela, osa i kojekakvih insekata na jednome mjestu moje oci nijesu gledale, pa me, obraza ti, prosvijetli dal' ono smece treba da nose ljudi nazad kucama (citaj drzavama) iz kojih su stigli ili treba komunalci da ga ponesu!!! :think:
 
Da nije Vanda njihova???? Oni sve smeju ovde. Uvrede sa parizerom pa mi smo necivilizovani pa ovakvi i onakvi. Devojko skeniraj krstenicu da vidimo cija si

Е, да сам девојка, ја бих скенирала крштеницу, него не смем, јаако је жута! ;)
Елем, надам се да ово ,,девојко'' није зато што звучим неозбиљно. :)

Онај пост са паризером ја не схватам као увреду.
И не мислим да би требало да се ико осети увређеним.

Свако само себе кроз постове приказује. Посматрај то тако.

(А иако си нов на форуму, могао си видети шта Ванди пише под ,,локација'' :):))
 
Poslednja izmena:
Е, да сам девојка, ја бих скенирала крштеницу, него не смем, јаако је жута! ;)
Елем, надам се да ово ,,девојко'' није зато што звучим неозбиљно. :)

Онај пост са паризером ја не схватам као увреду.
И не мислим да би требало да се ико осети увређеним.

Свако само себе кроз постове приказује. Посматрај то тако.

(А иако си нов на форуму, могао си видети шта Ванди пише под ,,локација'' :):))

Pod uvredom samo smatras kad Srbi odgovore na uvrede a kad se Srbi vredjaju onda se to, naravno tolerise.:sad2:
 
Samo jos jedno pitanje i definitivno "odlazim" jer na ovako neciviliziranom nivou ne znam razgovarati....
Kad nemate nijednu lijepu rijec za CG pitam vas opet,zasto dolazite??????????????
Ovo se odnosi na one koji su bili ili ce biti u Cg ovo ljeto.Oni koji godinama ,( bar tako kazu) ne dolaze, ne pitam, jer nisu ni kompetentni da bilo sta komentarisu.
I odgovor na konstataciju kako bih "jedva docekala da me neki rodjak ubaci negdje u Bg"....Za njegovu informaciju,zivjela sam u Bg 6-7 godina i jedva docekala momenat da "pobjegnem"iz istog.Ali ni to nije predmet razgovora,niti imam ikakvu potrebu da se opravdavam onima koji su me nazvali "nepismenom" (na osnovu cega?),"neobrazovanom" (isto pitanje)"polupismenom" (isto pitanje),koja nije makla dalje od PG (proputovala sam i zivjela u vise evropskih gradova nego sto ce pola foruma za tri zivota)...itd....
Istima porucujem da porade na svojim navikama u ponasanju kad odu negdje(a i kad su kod kuce),nacinu komunikacije,nacinu prihvatanja nepobitnih cinjenica,da ne mrze Cg i Cg-orce bez argumenata (a ni ostale narode niti drzave) i da ne idu nikad tamo gdje misle da nista ne valja..............

nije valjda da ces nas napustiti :hahaha:
ti zivela u beogradu 6-7 godina i u polovini evrope pa opet jedva docekala da se vratis svome kotoru :hahaha: e nemoj vise molim te :hahaha:
 
Samo jos jedno pitanje i definitivno "odlazim" jer na ovako neciviliziranom nivou ne znam razgovarati....
Kad nemate nijednu lijepu rijec za CG pitam vas opet,zasto dolazite??????????????
Ovo se odnosi na one koji su bili ili ce biti u Cg ovo ljeto.Oni koji godinama ,( bar tako kazu) ne dolaze, ne pitam, jer nisu ni kompetentni da bilo sta komentarisu.
I odgovor na konstataciju kako bih "jedva docekala da me neki rodjak ubaci negdje u Bg"....Za njegovu informaciju,zivjela sam u Bg 6-7 godina i jedva docekala momenat da "pobjegnem"iz istog.Ali ni to nije predmet razgovora,niti imam ikakvu potrebu da se opravdavam onima koji su me nazvali "nepismenom" (na osnovu cega?),"neobrazovanom" (isto pitanje)"polupismenom" (isto pitanje),koja nije makla dalje od PG (proputovala sam i zivjela u vise evropskih gradova nego sto ce pola foruma za tri zivota)...itd....
Istima porucujem da porade na svojim navikama u ponasanju kad odu negdje(a i kad su kod kuce),nacinu komunikacije,nacinu prihvatanja nepobitnih cinjenica,da ne mrze Cg i Cg-orce bez argumenata (a ni ostale narode niti drzave) i da ne idu nikad tamo gdje misle da nista ne valja..............

Da ti pojasnim nesto sto sama nisi shvatila(verovatno nisi u stanju da shvatis):
To sto si nazvana neobrazovanom, polupismenom, nepismenom, bezobraznom, da nisi makla dalje od Pg... to je logicno, samo zakljucak koji se sam namece kada covek procita tvoje postove.
Od tolikih postova da covek vidi tolko gluposti a uz sve pokusaje ne nadjosmo ni jednu normalnu recenicu:confused: kako bi nazvala ti takvu osobu?
Molim te, skedeci put kad pises nesto na ovom forumu, razmisli dobro (ako mozes) ili bar pitaj nekog pametnijeg sta ces da napises.:rumenko:
 
Poslednja izmena:
U CG sam bio jednom u zivotu,na Svetom Stefanu (mislim 2005.) a to im je kao bilo najluksuznije sto mogu da ponude.Prvo i jedino iskustvo u Crnoj gori izgledalo je ovako:''Prvi dan sam se smarao na onom ostrvu i kupao u bazenu(cija je voda bila morska i ledeno hladna).Oko istog se motao konobar koji je sigurno vec bio prevalio sestu deceniju.Tu su bile i neke babe iz Nemacke i ko zna odakle sve.Lezale su okolo kao morzevi(a i izledom su podsecale na njih,zbog smezurane koze)Setajuci po uskim ulicicama ostrva sretao sam neke celavce i nazovi budze smrknutog lica kao one iz filmova sa Stiveno Sigalom kad ih ovaj tamani i uci pameti.Sledeceg dana sam odlucio da za promenu odem na plazu.Prva greska!To je bilo sve samo ne plaza.Ko da je neko istovario tonu sljunka,pikavaca,papirica i ko zna cega sve.Mislio sam da ce u moru biti bolje.Druga greska!Prvi korak je bio ohrabrujuci.Voda cista i plitka(bar sam ja tako mislio nesvestan da sam stao na neku povecu kamencugu).Sledeci korak bio je korak u ambis.Tri metra od obale voda je bila dovoljno duboka da se porine jedranjak.Ako bih otplivao dalje postojala je permanentna opasnost da mi svakog casa neko od bahatih vozaca skutera otkine glavu.A najvise me je nerviralo sto gde god da okrenes glavu pogled puca neku stenu koja se izdize tik iza plaze.Sledeceg dana obisao sam celu crnogorsku obalu od Kotora do Ulcinja i nista mi se nije svidelo.Pogotovo mestani koji misle da su osvojili svet,prema turistima se ponasaju kao da su im smetnja u lencarenju a ne ljudi koji im donose zaradu.Nocni zivot je posebna prica.Kad se sjate grandove zvezde i zvezdice i zaurlicu po svim vidjenijim i nevidjenim rupama dobijes utisak da si u Teheranu.Tu je naravno i srpski dzet-set(ma sta to znacilo) i buljuk ''kontroverznih'' biznismena koji tu dolaze izmedju ostalog sto ce ako predju granicu neke normalne zemlje smesta biti utamniceni.Cene svih usluga identicne sa Grckom a smesno je uopste porediti ove dve zemlje.''Meni je sve to bilo dovoljno da mi nikad vise ni ne padne napamet dole da odem.I ne bih se slozio da Srbi najvise idu u Cg.Cuo sam zvanican podatak da je ove godine oko 20% manje turista nego prosle.Ljudi koji jos uvek idu dole to cine jer im je tesko da se muce i ispunjavaju svakojake gluposti potrebne za sengen vizu.Od sledece godine ako Bog da pa nam skinu i to s vrata Djetici ce se konacno sami sepuriti u prvoj ekoloskoj drzavi na svetu!
 
Црна Гора има јако лепе плаже (погледати Услове за боравак..:),она одговара многим условима), али,што се мене тиче, нека, хвала!
Била сам принуђена да летујем тамо неколико година.
Принудиле су ме финансије и могућност бесплатног боравка јер имамо стан у Сутомору.

Сутоморе има лепу плажу, која је прљава, јер на њој нема канти за смеће, нема никог ко брине о хигијени насеља...
Наравно да је прљавије кад су тамо туристи, па то је нормално, о томе је писао Олд ...

А најпрљавије је викендом кад се спусте Подгоричани и Никшићани.
Они не чувају своју државу. :sad2:

У кафићима и ресторанима су веома нељубазни према туристима. Додуше, ја не знам, можда су нељубазни према свима, ја сам ишла као туриста.

И због тога свега, тамо се не осећам пријатно.
И зато не идем више, а на другим темама писала где сам била последњих година.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top