U Britanskoj arhivi pronađen dokument o streljanju Draže

Pazi, moj deda je kao kraljev vojnik (čovek seljak) zarobljen na samom početku rata i to dole negde u Makedoniji. Rintao je kod Nemaca svo vreme rata. A njegova žena, moja baba, sa četvoro male dece, jedva ostala živa zahvaljujući Nemcima a četnici hteli da je kolju jer je resto dedine rodbine bilo u partizanima ...

Pa znaš šta, ***** ja njima mater onu koljačku ... Deo familije krvario za slobodu po yu gudurama a deo robovao po Nemačkoj a četnici antifašisti da mi zakolju babu :dash:

..ee...moj Laci...tako je to u zemlji... Srbiji..:dash: :dash:
 
E dokle bre vise sa tim smaranjem o Drazi. Izdajnik, dobio je sta je zasluzio i gotovo.

Тежак издајник,сарадник партизана и Совјета!Слабост пуковника Михаиловића била је у томе што он није видео, ни схватио, да његов смешни став неутралности, у ствари је био баш оно што треба комунистима, и то са два разлога: Први разлог је у чињеници да комунисти покрећу револуцију. Њен точак је сувише тежак да би комунисти могли да га покрену, ако би се други одупрли, јер је комуниста сасвим мало, а других огроман број. Зато је потребно и довољно да последњи седе неутрални, да не сметају ничим комунистима. Кад се точак револуције пак покрене, кад добије замајну снагу, онда ће и сви остали, који седе скрштених руку сад, имати или да играју како им се свира, или ако покушају точак револуције зауставити, онда ће их револуција смрвити. Други разлог је у чињеници, да се код народних маса комунисти нису могли ни смели показати у почетку у правој светлости и с правим својим лицем. Они су зато себе назвали „партизанима"" и објаснили народу да су „све српске партије уједињене”. Њима је било потребно да се у својој акцији могу да огрну националним плаштом. Без тога им не би било успеха. Није им било потребно да их пуковник Михаиловић огрће тим плаштом. Било је довољно да им тај огртач не скине. И он је на то пристао. Комунистима је то било довољно. Негде с тробојком и Краљевом сликом, негде с петкораком звездом, они су успеавли да се народним масама представе као ослободиоци, јер су грдили оне које је грдио и пуковник Михаиловић. И људи пуковика Михаиловића и комунисти били су за народ „шумски људи”, и народ није видео неку страшну разлику међу њима.
 
Cetnicka_putovnica.jpg


:hahaha: :hahaha: :hahaha:..četnik..ausweis....:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Комшо, да те питам нешто, јеси ли ти чуо да су постојале ПАРТИЗАНСКЕ ЦРНЕ ТРОЈКЕ ???

Ne, stvarno nisam. I ne bežim od toga da u ratu ništa nije crno-belo. Ja sam, žao mi je ako to vređa druge, zauzeo ovaj stav isključivo emotivno. Činjenice koje sam usvojio od najbližih su verovatno vrlo subjektivne , ali, dalje i kroz školu se učila jedna istorija koja je bila u skladu s tim.
Nisam kompetentan da istorijski raspravljam o tome, ali sam sebi dao za pravo da ponekad ovako emotivno učestvujem ... Izvini, znam da istoriju pišu pobednici, i da uvek ima "šupljina".

Iskreno, izbegavam i ovakvo učešće ali toliko se više (za moj ukus) čačka po Draži da je prosto iritirajuće. Otud ja opet na temi :dash: ye80 me pas, nakuckam, pustim pa se pokajem ...
 
..misim..ono..Dojčerski..ako ih zaustvae...Naciji..da znaju s kime imju posla..nego daj mi pokazi..neki... komunistički/partizanski..ausweis...:think:....

Сви су у Београду имали аусвајс - без тога ниси могао да се крећеш... мрзи ме сада да тражим од мога деде... и исто је био пола на српском а пола на немачком...само је розе боје...
 
Nebitno je dal je Draza bio izdajnik ili heroj , tj. bitno je za njegovu familiju i istoricare , a ne da se drzava zime bakce toliko i da zamajava narod sa davno raspalim Drazom, umesto sa nekim ozbiljim stvarima ...
Битно је не само за њих, јер и од односа према неким прошлим догађајима зависи и ово данас.
 
Сви су у Београду имали аусвајс - без тога ниси могао да се крећеш... мрзи ме сада да тражим од мога деде... и исто је био пола на српском а пола на немачком...само је розе боје...

ali ovo je "četnički auswajs"..kako ne kontaš...:hahaha: :hahaha: :hahaha:..ne postoji "partizanski ausvajs"....:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 

Back
Top