У БиХ Србима вадили органе!

Ma jok...Oni su izašli iz pećina. Normalno da su imali. Druga stvar, trgovci organima nisu ni muslimani ni Šiptari, oni su svetski organizovan lanac, i imju svoje hirurge, koji odlaze u krizna područja i tranžiraju. Domaćini jedino treba da obezbed uslove za "rad" i "repromaterijal".:evil:

тачна је прича за вађење органа србима у хрватској и босни,татин пријатељ коме је син био пилот хеликоптера и погинуо у хрватској,је рекао да када је добио тело сина, није било бубрега, јетре, мрежњаче, срца,све су повадили и онда разменили.итекако је било вађења органа:ok:
 
Poslednja izmena:
Ево чак су и турци признали да је у Сарајеву убијено 3000 Срба!

Sarajevski nedeljnik „Slobodna Bosna” na naslovnoj strani najnovijeg broja objavljuje fotografije ubistava Srba u Sarajevu 1992. godine. List navodi da je u Sarajevu tokom rata ubijeno 3,000 Srba. U tekstu „Jeziva sudbina Srba u Sarajevu”, nedeljnik navodi da je, prema izvorima iz Haškog tužilaštva, koje je tretiralo sva ubistva na području Sarajeva, ukupno ubijeno 3,000 civila srpske nacionalnosti.
U Sarajevu je tokom rata stradalo, prema različitim podacima, od više hiljada civila srpske nacionalnosti, koliko iznosi muslimanska strana, do puno više hiljada, prema srpskim izvorima. I dok Vlada Federacije BiH, na čelu sa Ahmetom Hadžipašićem, ignoriše zahteve za formiranje komisije o stradanju Srba u Sarajevu, sarajevski nedeljnik podseća na izjavu ratnog člana u Predsedništvu BiH Mirka Pejanovića, datu pre pet godina beogradskim medijima, da je u tom gradu stradalo izme u 5.500 i 8.000 Srba. Naveden je i podatak Saveza logoraša Republike Srpske preme kome je u Sarajevu stradalo oko 8.000 Srba i da je od tog broja kroz logor u vojnoj kasarni „Vikor Bubanj” prošlo 10.000 Srba, od kojih je oko 500 ubijeno na svirep način.
Pored fotografije dva ubijena Srbina, objavljene na naslovnoj strani, nedeljnik je objavio i fotografiju ratnog lidera bosanskih muslimana Alije Izetbegovića sa ratnim komandantima muslimanskih jedinica Puškom, Ćelom (Ismet Bajramović) i Cacom (Mušan Topalović) uz propratni tekst da je „Izetbegović bio pokrovitelj” zločina nad Srbima počinjenih u Sarajevu.

slobodnabosna396.jpg
 
До сада предерални ..нису ништа урадили по овом питању!

http://www.voanews.com/bosnian/archive/2004-12/a-2004-12-01-3-1.cfm?moddate=2004-12-01

Odgovor iz Sarajeva na zahtjev o istrazi stradanja Srba
01-12-2004

Načelnik Centra javne bezbjednosti Istočno Sarajevo Dragomir Andan izjavio je da je pronađeno blizu pet hiljada kartona sa detaljnim podacima o stradanju sarajevskih Srba u ratu.

Prema njegovim riječima, policija je proslijedila tužilaštvu dvije krivične prijave protiv ukupno 18 Bošnjaka koji se terete za ratni zločin i ubistvo blizu hiljadu Srba u sarajevskim naseljima Pofalići i Otoka.

Član Predsjedništva BiH Sulejman Tihić je,komentirajući postojanje spiska sa imenima blizu 5 000 Srba koji su stradali tokom rata u Sarajevu, Istakao da svi odgovorni za ratne zličine trebaju biti procesuirani. Istovremeno,izrazio je čuđenje zašto je ovaj spisak čekao toliko vremena, jer, kako je rekao, Pravila rimskog puta postoje već toliko godina, dodavši da to samo po sebi stvara određenu sumnju. On je takodjer da bi trebalo formirati komisiju ciji bi zadatak bio ispitivanje stradanja gradana BiH.

Po njegovim rijecima, komisija bi trebala da bude formirana na nivou Parlamentarne skupštine BiH i da okupi eksperte koji se bave tim pitanjima.

Visoki predstavnik za BiH izjavio je da svako ko ima relevantne podatke treba da ih preda nadležnim organima.

"Ukoliko to bude imalo bilo kakve implikacije za Tribunal za ratne zločine, onda tu dokumentaciju treba poslati i u Hag", izjavio je Ashdown.
 
Donqihote,

jel stvarno vjerujes u ovo ???


Ne znam šta da ti kažem. Ja sam tada bio u Sarajevu. U naš štab je došao obaveštajac koji nije mogao da dođe sebi od potresenosti, dok je mom komandantu saopštavao to isto. Ja sam se slučajno zatekao u komandantovoj kancelariji. Naređeno mi je da ništa ne goovorim dalje da ne bi neke budale krenule u odmazdu.

I danas, kao ni tada, ne znam šta da mislim. Neki čvrst dokaz nikada nije pronađen, a zvučalo mi je neverovatno da neko to može da uradi.
Opet ovaj obaveštajac se tresao kao Agadir dok je to pričao. Pomislio sam da je možda došao svesno da provuče dezinformaciju, ali ako jeste, onda je glumac za Oskara. Ne znam odakle njemu informacija. Možda je i on obmanut, a možda nije. Na žalost, teško da će se ikada saznati šta je tu tačno.
 
Можда вама мухамеданским монструмима, али читавом нормалном свету...то што сте радили Србима у ФБиХ....и само у Сараеву је убијено 80000 Срба...то је злочин..и геноцид над једним народом
Данас у Сарајеву имаш Срба на прсте једне руке да стану...толико о вашој муахеданској кољачкој култури!

Jedna 0 manje.
 
Devetorici zarobljenih Srba iz sela Grahovište, kod Sarajeva, u Koševskoj bolnici su izvadili krv do posljednje kapi i tako polumrtve ljude bacili pored kontejnera za smeće ispred bolnice. Ovov je opštepoznat slučaj, ali nesjećam se da je iko odgovarao za ovo. A koliko takvih slučajeva ima za koje se nezna...

E dobar si ! Pa covek ima oko 5 l krvi,sa 3l je jos uvek ziv,tj. kako ti kazes polu mrtav,al bez i jedne kapi je sigurno mrtav :D
Znam iz iskustva jer mi je otac jedva preziveo,izgubio je oko 2 l. krvi i hvala samo strucnosti lekara sto je ostao ziv.
 
тачна је прича за вађење органа србима у хрватској и босни,татин пријатељ коме је син био пилот хеликоптера и погинуо у хрватској,је рекао да када је добио тело сина, није било бубрега, јетре, мрежњаче, срца,све су повадили и онда разменили.итекако је било вађења органа:ok:

Pretezno svakom mrtvacu se vade svi organi ako se transportuje na dalji put,a unutrasnjost je vestacki napunjena.
 
Мене фасцинира да Србија не жели ништа да предузме...за заштиту својих грађана...ван територије данашње уже Србије!

--------------------

http://www.politika.rs/rubrike/exyu/Sarajevo-nemo-na-stradanje-Srba.lt.html

Sarajevo nemo na stradanje Srba

Umesto podrške kako bi se otkrila istina o ratnim zbivanjima u ovom gradu, građani klicali ratnom zločincu Mušanu Topaloviću Caci
Sarajevo – Predsednica Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila Istočno Sarajevo i predsednica Odbora porodica nestalih i zarobljenih sarajevsko-romanijske regije Mirjana Simanić i Staka Vukmirović i juče su, kao i prethodnog dana, uzaludno stajale ispred zgrade OHR-a iščekujući da ih primi visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak. Umesto da ih pozove na razgovor on im je zvanično poručio da „nije u mogućnosti da se s njima sastane”.

U saopštenju iz Kancelarije visokog predstavnika se naglašava da „OHR smatra da je rešavanje slučajeva ratnih zločina ključno za pomirenje u BiH”, te da je „Kancelarija uvek podržavala postupke porodica žrtava, kako bi se čuo njihov glas i kako bi iskoristili svoja zakonska prava”.Dodaje se i to da se „ sa predstavnicama Organizacije prethodnog dana sastao predstavnik OHR-a”, a da će ih, „kako je ranije dogovoreno, sledeće sedmice na razgovor primiti prvi zamenik visokog predstavnika Rafi Gregorijan”.

Simanićeva i Vukmirovićeva, u izvesnom smislu, negiraju navode iz OHR-a i one tvrde da je s njima, sasvim slučajno, razgovarala savetnik višeg zamenika visokog predstavnika Margrit Prine. Kažu da su je prepoznale i zaustavile i da im je „ona rekla da je upoznata sa njihovim zahtevima”, nakon čega im je ponudila „ i susret sa Gregorijanom”.

Za naš list Simanićeva i Vukmirovićeva su juče izjavile da neće odustati, da će danas ponovo doći pred zgradu OHR-a. „Dolazićemo i stajati ovde sve dok ne ostvarimo svoju nameru – kažu i naglašavaju da im je želja da razgovaraju sa Lajčakom, a ne protive se ni naknadnom susretu sa Gregorijanom. Ukoliko to želi Lajčak može da pomogne srpskim porodicama da, nakon 16 godina, pronađu kosti svojih najmilijih, a ako neće neka nam to kaže – sugeriše Simanićeva.

Ona je i juče ponovila da će, ukoliko dođe do susreta, od Lajčaka tražiti da se „uključi i da svojim autoritetom prisili predstavnike vlasti u Federaciji BiH da daju informacije koje skrivaju i na taj način pomognu srpskim porodicama da dođu do posmrtnih ostataka svojih srodnika koji su stradali u ratnom Sarajevu”.

Tražićemo, izričita je Simanićeva, da se uz Lajčakovu pomoć formira komisija koja bi imala mandat da istraži stradanje sarajevskih Srba i koja bi bila formirana po uzoru na onu koja je istraživala „slučaj Srebrenica”.

Simanićevoj i Vukmirovićevoj juče nije omogućeno da priđu zgradi OHR-a, policija ih je oterala u susednu ulicu. Podrška sugrađana opet je izostala, ali su ih zato prolaznici u Sarajevu, zasipali pogrdama i uzvicima „Živeo Caco!” (Mušan Topalović Caco, poznat po brojnim zločinima nad Srbima tokom proteklog rata u Sarajevu).

-----------------------------------------------------------

Dupli aršini

Tokom jučerašnjeg boravka u Istočnom Sarajevu, novinari su pitali Milorada Dodika, premijera Republike Srpske, šta misli o protestu porodica žrtava rata u Sarajevu. On je odgovorio da podržava protest jer se mora istrajati na otkrivanju istine o stradanju Srba u Sarajevu, pošto se u Federaciji očigledno primenjuju dupli aršini prema žrtvama, što prećutno toleriše i međunarodna zajednica.

D. Sarajlić
[objavljeno: 09/02/2008]
-----------------------------

http://www.serbianunity.net/sucinfo/chapters/Belgrade/2004/11/22/1/index_s.html

Представљен документарни филм о страдању Срба у БиХ

- Упућен позив дијаспори да помогне у ширењу истине
 
Poslednja izmena od moderatora:
E dobar si ! Pa covek ima oko 5 l krvi,sa 3l je jos uvek ziv,tj. kako ti kazes polu mrtav,al bez i jedne kapi je sigurno mrtav :D
Znam iz iskustva jer mi je otac jedva preziveo,izgubio je oko 2 l. krvi i hvala samo strucnosti lekara sto je ostao ziv.

Šta sad hoćeš time dokazati? Naravno da su ljudi pomrli. Znači nisu ubijeni metkom, nisu zaklani, udavljeni, nego im je ispumpana krv do zadnje kapi i ostavljeni su da pomru na pločniku ispred bolnice, kod kontejnera za smeće.
 
..mene zanima..
..tko ce odgovrati..ako se ustanovi da je ova vijest...bila ..samo radi tiraža..novina...ovakve vijesti....samo raspiruju medjunacionalnu mržnju...maloprije sam obasnio neke stvari..oko...vadjenja..i transplatacije..organa...
..."tipizacija" tkiva..je ..osnova..postoji u svijetu...trgovina ljudskim..organima...vrlo organizirna..i strucna ekipa...
.."nije to samo tako..ajde da vadimo bubreg"

da bas kao vest da je Ivo Andric cetnicki ideolog....pa ne vidim da ste bili na toj temi sa tako opreznim i sumnjicavim njuskicama...
 

Back
Top