Turci to rade ovako, zašto ne bi i mi?

Ako slučajno pozelite da primite tursko državljanstvo i turski pasos, morate biti spremni na dve interesantne stvari:

1. Morate na javnom mestu, na nekom trgu pred posmatracima da otpevate bez greške tursku himnu

2. Morate da promenite prezime u tursko

Ima još cudnih stvari u turskom Zakonu, ali ove dve su dovoljne...

Šta mislite kako bi se promenio srpski Ustav i ubacile ove dve klauzule?

Čuo sam za ove nebuloze i nikako ih ne podržavam. Iz tih razloga ih neće primiti u EU, kao što do nedavno nisu hteli da prime HRV jer je imala opciju nacionalnost i vjeroispovest u pasošu (što je Evropa ukinula 1945. godine). A da su Turci nešto mnogo pametni - ne bih se kladio na to.

To kad bi se uvelo kod nas - i oni koji su rođeni ovde pobegli bi odavde.

I uzgred, ne kaže se zašto ne bi i mi, nego zašto ne bismo i mi.
 
Čuo sam za ove nebuloze i nikako ih ne podržavam. Iz tih razloga ih neće primiti u EU, kao što do nedavno nisu hteli da prime HRV jer je imala opciju nacionalnost i vjeroispovest u pasošu (što je Evropa ukinula 1945. godine). A da su Turci nešto mnogo pametni - ne bih se kladio na to.

To kad bi se uvelo kod nas - i oni koji su rođeni ovde pobegli bi odavde.

I uzgred, ne kaže se zašto ne bi i mi, nego zašto ne bismo i mi.

Ti koji hoce da zive u Srbiji, a nece da pevaju himnu drzave srbije, koji ne znaju srpski jezik i koji nece da prihvate srpska preziena treba da dobiju DOZVOLU ZA PRIVREMENI RAD a po tom da idu tamo gde im se vise dopada.

Cak i oni koji su rodjeni u Srbiji.
 
Ti koji hoce da zive u Srbiji, a nece da pevaju himnu drzave srbije, koji ne znaju srpski jezik i koji nece da prihvate srpska preziena treba da dobiju DOZVOLU ZA PRIVREMENI RAD a po tom da idu tamo gde im se vise dopada.

Cak i oni koji su rodjeni u Srbiji.

A sta cemo sa nepismenima? Jel i njima da dajemo dozvolu za privremeni rad dok ne savladaju osnove Srpskog jezika i gramatiku?
 
Ova tema ti je jako slicna sa ovom
http://forum.krstarica.com/threads/228687
Pa cu kopirati odgovor....

"Kladim se da ne poznajes ni jednog Madjara, Albanca, Slovaka...
Sem mozda nekih roma...
Turci zbog tvojih navoda, nikada nece uci u UE...

Slazem se da treba da bude lojalan, ali ne i da zna perfektno Srpski...
Cist primer ti je Kanada... Tamo ako polazes drzaljanstvo ne dajes zakletvu Kanadi, vec Britanskoj Kraljici... A i ljudi pricaju Francuski, Holandski, Engleski, pa i Srpski... I ko si ti da branis kakav ce jezik, ko da koristi u Srbiji?"
 

Back
Top