Tumač snova

Када сам у проблему ја пред спавање поједем теглу Нутеле и све ми у сну лепо. Ујутру увек, значи увек без лагања и патетике било које врсте, добијем по смс од жена које су ми најдраже. Свака ме пита, Драги како си спавао, а ја одговарам са као Мртвак, што доказује да ме ич ништа не може потрести као вас страх од поменутог мушкарца.
 
Sanjala sam da idem sa sinovima, (oni su sad odrasli, nisu deca, ako to ima neke veze za san) kod doktora na kontrolu, međutim zaboravila sam jedan papir i onda sam se vraćala kući, pa sam kasnila na kontrolu sa kontrole sam odustala šta to znači?
 
Pomozite, imao sam tezak san, prvo sanjam da cale treba da radi analize za prostatu, kao sve ultrazvucno ok, ali analize lose lose i svi imamo predosecaj da ima rak prostate samo sto ga nisu jos uvek ustanovili ali ne odustajemo od pretraga.U stvarnosti nema problema sa prostatom, vec je imao neki problem sa kilom.
Posle toga ja se penjem uz stepeniste u sobu na spratu svoju gde su poslali nekog malog (mislim mali je sada u stvarnosti treci-cetvrti razred, ali znam ga od malena) da se igra.U sobi je krevetac, neka beba puzi, a mali lezi, ispod kreveca, natecenih obraza i modrog oka. Ja mu kazem, aman ludo mala gde si uspeo tako da se sredis, vidim malo se neodredjeno smeska, ali nista ne progovara.Dolazi moja sestra, krene da ga golica, pocne da ga pomera rukom i valjda mu pomerila majicu i vidi se da je malom vrat presecen.Dakle negde u sobi se natakao na nesto i zadesno se presekao.Sestra ga uzima u ruke zove nasu majku i trci dole da ga vode u najblizu ambulatnu.Ja u sebi mislim mali je gotov,uzas.Posle toga em sto sam na podne spavao, em malo ovako morbidan san, tek posle sat dva sam zaspao ponovo.
 
Sanjala sam da jedna mačka traži svoje mačiće
neki čovek ih je na kraju našao, bili su: jedno mače jarko žute boje, drugo obično žuto i dva tigrasta
šta to znači?
 
sanjala sam da sam mal, tj malo dete
i idem nekom ulicom, setam, a ta ulica prljava, blatjnjava, ruzna
a ja slusam muziku na slusalice i pevam i igram
posle sam skrenula u drugu ulicu i ta ulica je bila lepsa, sunce, drvece, ljudi....
 
Sanjao sam nešto neverovatno, kao mlad ja i nalazim se na hipodromu gde neki zli vlasnik konja hoće da ubije jedno ždrebe samo zato što je bilo manje od ostalih.
Ja ga molio on kaže da ga neće ubiti ako mu dam 5 hiljada evra, a ja tipa post-srednjoškolac, obećam da ću nekako naći pare (a fazon nemam u džepu sto dinara) i sad ide radnja sna kako se mučim (sav sam se preznojio) i dolazim kod tog lika ali imam samo jedva 700 €, i opet ga molim i preklinjem i na kraju nekako isprodajem bukvalno sve što imam i nabavim 5 hiljada evra.


Onda sam odjednom mlad čovek i nalazim se u publici na hipodromu. Čuje se najava i moje ime i prezime preko razglasa, kao vlasnik konja broj 4, Emanuela.

Nije pobedio, ali je živ i zdrav, ali mi nije bilo jasno što mene pominju, odem posle trke da vidim, to je to ždrebe, preživelo zahvaljujući meni.

Zagrlio sam ga i toliko sam plakao da sam se probudio.

To je bilo pre 2-3 godine, zapisao sam na papir "Emanuel". Nemam pojma kako sam povezao sa Hristom, niti to umem da objasnim, ali kada sam sanjao taj san nisam uopšte znao zašto sam zbog Hrista toliko zapeo da spasem ždrebe. Tek na kraju sna sam saznao da se zove Emanuel.
 
Sanjao sam nešto neverovatno, kao mlad ja i nalazim se na hipodromu gde neki zli vlasnik konja hoće da ubije jedno ždrebe samo zato što je bilo manje od ostalih.
Ja ga molio on kaže da ga neće ubiti ako mu dam 5 hiljada evra, a ja tipa post-srednjoškolac, obećam da ću nekako naći pare (a fazon nemam u džepu sto dinara) i sad ide radnja sna kako se mučim (sav sam se preznojio) i dolazim kod tog lika ali imam samo jedva 700 €, i opet ga molim i preklinjem i na kraju nekako isprodajem bukvalno sve što imam i nabavim 5 hiljada evra.


Onda sam odjednom mlad čovek i nalazim se u publici na hipodromu. Čuje se najava i moje ime i prezime preko razglasa, kao vlasnik konja broj 4, Emanuela.

Nije pobedio, ali je živ i zdrav, ali mi nije bilo jasno što mene pominju, odem posle trke da vidim, to je to ždrebe, preživelo zahvaljujući meni.

Zagrlio sam ga i toliko sam plakao da sam se probudio.

To je bilo pre 2-3 godine, zapisao sam na papir "Emanuel". Nemam pojma kako sam povezao sa Hristom, niti to umem da objasnim, ali kada sam sanjao taj san nisam uopšte znao zašto sam zbog Hrista toliko zapeo da spasem ždrebe. Tek na kraju sna sam saznao da se zove Emanuel.
Hristos se naziva Emanuil (sa nama je Bog)
Lep san
 
Religija i snovi

Nisam nikad bio posebno religiozan, saznao sam slučajno da se Hrist negde zove Emanuel, pa ako neko može ovo da protumači...
Исаије ликуј, Дјева имје во чревје и роди сина Емануила, Бога же и человјека; восток имја јему, јегоже величајушче Дјеву ублажајем

Ovo se na primer peva kad se seče slavski kolač i kad je venčanje
Tu se Hristos naziva Emanuil
 
Bože pomogni.
Sanjao sam da sam iz svoje kuće trebao da krenem sa nekim čovekom i katoličkim sveštenikom (inače sam pravoslavac sa istoka Srbije) u neku "operaciju" ne sećam se dal da odradimo nešto, preuzmemo, nešto ko film Peti element.Bilo je najobičnije veče istrčavam iz kuće odlazim iza u garažu da nisu krenuli bez mene ćaletovim kolima i nema ih.Odjednom se parkiraju nekim letećim automobilom, koji je napravljen od materijala za one veće ljuljaške za dvorište, dakle šiveno a čvrsto.Ulazim i krećemo,letimo.Meni čudno,vozilo budućnosti a vidim da njima nije pogotovo svešteniku jer je znao za "skrivenu budućnost" vozila,mesto gde treba da idemo.Mi letimo, ja gledam kroz taj prozor bez stakala.Stižemo u neki grad, onako čist ko suza, pred neku zgradu od belog mermera,ogromna, podseća s jedne strane na neku rusku veliku zgradu koja podseća na Kremlj (dal je tu sedište nekog instituta Lomonosov ili pak KGBa ne znam) ali podseća i na Mormonski hram.Ispred nas sa nekim telefonom belim budućnosti čeka neka plavuša obučena kao stjuardesa u plavoj uniformi i vidi se da nas je očekivala.Tu se moj san završava.Ono što mi je još ostalo u sećanju je da dok smo putovali tim letećim automobilom da je platno malo napuklo na podu pa nisam hteo da stojim dok se vozim da slučano ne pukne od moje težine pa skroz da propadnem, pa sam sedeo na sedištu.
Ima li ovo neko značenje?
Inače na poslu u realnosti imam mnogo problema i misao na njih me i van posla parališu da slučajno ne budem odgovoran za nešto il da se protiv mene povede neki spor za naknadu štete.
 
Imao sam jedan veoma lep san sinoć. Mnogo štošta je pomešano iz srednje / osnovne škole, kao prijatelji. I mi se srećemo, družimo.. Medjutim, tu se meša i neko koga poznajem online, a ja se iz nekog razloga krijem jer nisam obučen dovoljno dobro za njen standard (da se tako izrazim). Onda postaje zanimljivije. Odjednom se nalazim u kupatilu sa nekom devojkom, u kadi smo i tako voda napunjena do vrha. Sve se čini da ide ka seksu, ali nikako da se desi to. Atmosfera se podiše i odjednom neko lupa na vrata... I kako sad da izađemo zajedno, provaliće nas. I srećom bila tu neka druga vrata i izađemo tamo (obučeni). Ona je mnogo lepa devojka i zgodna, nekako po mom ukusi, ne samo fizički, nego i kroz razgovor. I kaže mi da se vidimo tipa za 2 sata tamo i tamo. Ja reko, daj mi broj telefona da se čujemo, ona se nasmeja i ode.
Osetio sam kao da sam izgubio nešto jako važno u mom životu jer ne znam gde je tačno rekla da dođem, neću je sresti.

Neko značenje?
 
Ima osnovna stvar oko snova i značenja koje ljudi nekako nijesu svjesni jer malo ko zna to.
Nije svaki san onaj koji govori.Postoje tačno određeni dani kad u snovima možemo da pročitamo poruke Tvorca.
Ostali dani su bukvalno nebitni.
 

Back
Top