"Tuga je prouzrokovana inteligencijom. Što više shvataš neke stvari, više bi voleo da ih nisi shvatio" Č.Bukovski

Ovaj citat imam često u glavi. Mnogo puta sam pomislila kako bi mi život bio veseliji, da sam samo malo gluplja. Kada sam saznala da mnoge psihičke bolesti pogađaju inteligentne ljude, nije mi bila neka uteha to što spadam u te,kao pametne :mrgreen:
Ne bih rekao da je baš tačno - kad su ljudi depresivni skloni su ruminacijama i samopreispitivanjima, i veoma samokritični pa se drugima žale sami na sebe, a pošto ljudi ne umeju da razlikuju tugu od depresije i primete da neko ima uvida u svoje unutrašnje stanje onda zaključe da tuga mori pametne.
 
Ovaj citat imam često u glavi. Mnogo puta sam pomislila kako bi mi život bio veseliji, da sam samo malo gluplja. Kada sam saznala da mnoge psihičke bolesti pogađaju inteligentne ljude, nije mi bila neka uteha to što spadam u te,kao pametne :mrgreen:
Bora Corba kaze u jednoj pesmi......."kako je lepo biti glup".
Ali ne podrzavam. Svet je i raj i pakao a od IQ zavisi hocemo li pronaci put ka raju ili cemo zaglaviti u paklu. Poenta je da manje inteligentne osobe imaju manje prohteve a stime i manje problema da ih ostvare.
 
Ovaj citat imam često u glavi. Mnogo puta sam pomislila kako bi mi život bio veseliji, da sam samo malo gluplja. Kada sam saznala da mnoge psihičke bolesti pogađaju inteligentne ljude, nije mi bila neka uteha to što spadam u te,kao pametne :mrgreen:
Koje bolesti ?

Ako misliš na anksioznost i depresiju, to nisu nikakve bolesti, to je stanje uma, frekvencija našeg misaonog neokorteksa, sa kojim lako možemo upravljati .

Kad ti se desi da zabaguješ i uhvatiš sebe kako pratiš neku idiotsku seriju sa scenama tuge, beznađa, nasilja , SAMO PROMENIŠ KANAL.

Pređeš na drugu frekvenciju i to je to.

Ti upravljaš svojim raspoloženjem, svojim psiho-somatskim unutrašnjim balansom, svojim zdravljem.

To bar inteligentnim ljudima nije teško da shvate. :kafa:
 
Tacno je kod nekog nivoa inteligencije.
Ako predjes taj nivo jednostavno shvatis da je sve toliko veliko spanje na koje ne mozes da utices,
pa cak i ako utices da je to samo privremeno i onda prestanes biti tuzan.
Malo je osoba koje to stanje trajno izmene, nije neophodno da su inteligentni, mada znaci.
Npr mozda je Mocart bio duduk za matematiku i imao mali iq, ali je bio nesto posebno za muziku.
 
Ovaj citat imam često u glavi. Mnogo puta sam pomislila kako bi mi život bio veseliji, da sam samo malo gluplja. Kada sam saznala da mnoge psihičke bolesti pogađaju inteligentne ljude, nije mi bila neka uteha to što spadam u te,kao pametne :mrgreen:
To nije tacno.Inteligente ljude ne interesuje sta okolina misli o njima i zive zivot kako oni zele ,jedna od najbitnijih stvari u zivotu. I ostali imaju psihickih problema ali nisu svjesni da ih imaju, Bosna puna psihickih bolesnika a svi normalni ,vjerovatno je i u Srbiji slicno.
 
Osvešćenost o mnogim stvarima i dubina promišljanja često nas dovode do tuge jer je ovaj svet u mnogo čemu zaista užasan. Ima tu i lepih, čak divnih stvari, posebno u mladosti kad smo 'carefree' i sve nam je novo i uzbudljivo, sve je avantura... ali je odrastanje za veliki broj ljudi jedna užasna obaveza i mrcvarenje u kapitalističkom matriksu. Jedna velika trauma pre svega.

Ali treba razlikovati dubinu razumevanja sveta oko sebe i IQ rezultat. Ja poznajem, tj. poznavao sam par ljudi koji su članovi Mense, teške fakultete ubrzano završili sa desetkom, to nisu ljudi koji su zašli u dubinu sveta, oko mnogih stvari su bili površni ali imaju taj kapacitet da brzo usvajaju znanje i pravilno rešavaju probleme. Pogledajte Bila Gejtsa recimo, on ima jako visok IQ a nije neki naročiti mislilac u domenu suštine sveta, nego je tehnološki genijalac. Tako da te dve stvari treba razgraničiti... može i prosečan čovek da bude veoma dubok mislilac, da dodje do te 'tuge' koja se spominje u uvodnom postu procesom posmatranja sveta, a da bude prosečan po pitanju mensa-iq priče...
 
Ja bih pre da znam realnost i po cenu tuge... Ili je najbolje ipak mozda i ne ziveti...
Свашта.
"Тугу" осете они који не знају за одмор,рекреацију,хоби, једном речју релаксацију.
И мозгу треба регенерација у виду делатности које га опуштају.
Пецање,шетање,колекционарство...гледање у плафон...
 
Свашта.
"Тугу" осете они који не знају за одмор,рекреацију,хоби, једном речју релаксацију.
И мозгу треба регенерација у виду делатности које га опуштају.
Пецање,шетање,колекционарство...гледање у плафон...
Za onog koji je svestan, to sve ne menja realnost koja je losa na bolje, a pecanje cak doprinosi mucenju zivotinja...
 
Za onog koji je svestan, to sve ne menja realnost koja je losa na bolje, a pecanje cak doprinosi mucenju zivotinja...
Их сад.
Па ако ћемо,рекреативно пецање подразумева враћање улова у воду.

Наравно да проблеми остају,али си ти свежини,креативнији...спремнији да се носиш са њима...
 
Po ovom, od Bukovskog, ja sam jako inteligentan. Mada, i ti iq testovi su glupost. Jednom mi je pokazalo natprosečnost, drugi put prosek. Generalno, u životu, bio sam posvećen nekim stvarima koje su me zanimale, a u mnogim drugim stvarima smatram se veoma glup i nesposoban.
 
Ovaj citat imam često u glavi. Mnogo puta sam pomislila kako bi mi život bio veseliji, da sam samo malo gluplja. Kada sam saznala da mnoge psihičke bolesti pogađaju inteligentne ljude, nije mi bila neka uteha to što spadam u te,kao pametne :mrgreen:
Истина али морамо се прилагодити. Прилагођавање = бољи живот
 

Back
Top