Туча!

ma ok je to..da sami rese konflikte..ali dobro kaze shadow..sta ako se neko ozbiljno ppovredi ..ama radije bih im ja resila konflikt , pa makar i silom...ja sam makar doyirana:)

moja su deca miroljubiva, nisu se nikad tukli..mozda zato sto je jedan stariji 10god:lol:
 
livija:
ma ja bih i ovog mannibalsa tukla......
a010.gif


:lol: :roll: :lol: :arrow: :arrow: :arrow: ...... :confused: :confused: :confused:
 
Hellen:
Како реагујете кад вам се деца потуку међусобно?

Pa, Hellen, deca su razlicita, sto i ti vrlo dobro znas i razlicito reaguju na razne metode. Neko dete mora da se kazni kada pokrene tucu, ali je kod kazne vrlo vazno (i najteze) utvrditi pravog inicijatora sukoba. Neka deca, sto sam vise puta videla ne reaguju na spoljni svet dok su u klincu i stvarno ih treba razdvajati, ali posle toga obavezno treba pronaci krivca. Po pravilu, bez obzira na to ko je krivac treba kazniti oboje.
Moja deca se ne tepaju mnogo, ali se povremeno cusnu, odgurnu ili klepnu jedno drugo necim. Kada svadja preti da ce prerasti u nesto jace, par puta su dolazili kod mene da ja razresavam njihove sukobe. Pitala sam ih - mozda bi bilo najbolje da se pobijete? Raskrvarite? Ili, mozda - da mirno porazgovarate? Ovo je uvek palilo, ne znam dokle ce. U svakom slucaju sokira ih kada im pomenem tucu kao moguce razresenje problema, jer smo svojevremeno razgovarali o tome kako covek, za razliku od drugih zivih bica poseduje moc govora, i zaista je gupo da se bije sa svojojm okolinom kao da je muflon ili hijena, a o inteligenciji da ne govorim.
Ah ta deca...samo strpeljenje, strpljenje, i da cekamo da se pozene i poudaju...
 
Подижем тему да бих још мало кукала....

Јаооо, што се пиче ових дана......ваљда им допиздео распуст....или пичи пубертеееет!!! z:(
 
Како реагујете кад вам се деца потуку међусобно?

Moja svakodnevnica...z:(
Potuku se i pomire za par minuta,ja urlam i tresem se jos pola sata...koliko god je njima to "normalno",ponekad me je strah,nije bas bezazleno... ne mogu ponekad da slusam vristanje i pistanje...
Svako vodi svoju politiku,uglavnom kaznjavam obojicu,ne zanima me ko je kriv...
Raspusti su nocna mora.z:cry:
 
ja ih pustim, onaj ko je započeo je po pravilu gluplji i uvek izvuče deblji kraj, al dobije dobru pouku...pa bude pametniji sledeći put...jedino ako se baš mnogo mlate, onda ih razdvajam, ili kad naiđe neko.. ( :
 
ja ih pustim, onaj ko je započeo je po pravilu gluplji i uvek izvuče deblji kraj, al dobije dobru pouku...pa bude pametniji sledeći put...jedino ako se baš mnogo mlate, onda ih razdvajam, ili kad naiđe neko.. ( :

:lol:
Moji se biju bas krvnicki,uglavnom je kriv ovaj mali,ali kada ga stariji raspali,meni padne mrak na oci...zgromi ga.
Moram da razdvajam...ne smem da zamislim sta bi bilo u suprotnom.
 
Што рече Хармони, одморили се, пуни енергије...

Моји су се ретко тукли, али су знали да се жестоко потуку у једном периоду. После то прође, не памтим кад се потукоше последњи пут.
Али нисмо питали ко је крив, раздвајали и грдили обојицу!

Мислим да родитељ мора да одреагује тако што ће обоје деце бити једнако кажњени или изгрђени.

Сестра и ја смо знале да се потучемо у неком добу кад сам ја имала 11, а она 8 и можда још коју годину касније.
Знале смо да се правимо као да ништа није било кад родитељи уђу у собу, јер нам је следовала једнака казна.
 
Moje su još male za tuču, ali čujem od drugih ljudi da im se deca strašno tuku. Ne paze gde i kako udaraju. Skoro stariji sin moje drugarice raskrvario usnu mlađem (6 i 3,5 god) i priznao da nije bilo baš slučajno.
 
ja sam bila uvek jaca od sestre. uhvatim je za kosu i na pod. ali jedan dan htedoh da sednem,a ona uze stolicu. ja na patos i nisam posle mogla da sedim 3-4 dana. Mama je isprebijala. ali uglavnom smo se inace jako malo svadjale.
 
Моје се сестричине често туку у последње време, но, ја томе не присуствујем, па ми је лако!

Млађа почела да грицка нокте па јој њена мати намазала прсте ,,грозозо'' лаком.
То је неки одвратан укус који остаје на прстима пар дана.

И сад, кад крене туча, ова мала само гурне сестри прст у уста! z:dm3:
Старија је иначе гадљива и толико јој то тешко падне, да одмах почне да се пекмези и склони се од сестре!

Јако се смејем томе ових дана! z:dm5:
 
kod nas ovaj stariji je hmm..pa ispoljavao je despotske crte ličnosti...i ja sam bio razočaran kad sam primetio da ume da bude agresivan sa nepoznatom decom; onda se promenio kad je pošao u školu i postao pacifista ranije je tlačio je ovog mlađeg, al među njima nije velika razlika, tako da je se našao u čudu .."mali andrmoljak" - tako ga on zove je ojačao i ne može lako da ga savlada, a u školi postoje snažniji dečaci od njega.....i sad se načisto primiro.....sfe dođe na svoje.. ( : tek na leto ću da ih ponovo vidim al se stvari dobro odvijaju...
 
- То су моје чарапе!
. Па шта?
- Скидај их, не можеш да носиш моје чарапе!
- Па и ти си за свој рођендан носила моје!
- Али ти си ми их дала зато што ми је био рођендан, а ја сада теби не дам да их цепаш по кући!
- Није фер!
- А кад сам ја теби позајмила џемпер па си га ти исфлекала?
- Нисам!
- Јеси!
- Нисам!
- Е, јеси!
- Нисам, већ је био исфлекан!
- Скидај моје чарапе!
- Мамааа!
- Скидај!
- Нећу!
- Мамаааа!
(Пљас! Шљис!)
- Мамааа!
- Скидај кад ти кажем!
(Дум! Трас!)

(Мама ћути у другој соби и прави се да не чује! z:cry:)
 
sad ga vishe i ne bijem (mada mi dodje), ali sam ga kao klinac stalno lemao (poshto sam stariji, pa je imao stalno kompleks od mene), uvek bih ja bio kriv kod roditelja, jer sam ja "stariji, pametniji".....
uvek stariji na'ebe
 

Back
Top