TRUDNOCA

  • Začetnik teme GIMNAZIJALKA 011
  • Datum pokretanja
E stvarno je GIMNAZIJALKA!Provereno!I nisam kao sto ona rece ejakulirao u njoj ali da sam znao da su joj plodni dani nebi me ni videla(nebih imao vremena hehehe)!HAPPY END
 
dr:
Anonymous:
Anonymous:
to jos uvek n ista ne znaci!
stooooooooooooo,molim te ne seri :roll:
A jeli znas da ciklus moze da se dobije a da se bude u drugom stanju?Pa tek sledeca menstruacija izostane,ali sto bi o tome razmisljala,tebi je lepo da zivis tako opasno,a :wink: ?
AJDE MOLIM TE NE PALI DEVOJKU TO SU VEOMA RETKI SLUCAJEVI,MENSTRUACIJA TRAJE KRACE NEGO OBICNO,SLABIJEG INTEZITETA,DRUKCIJE BOJE.....ALI TO JE VEOMA RETKO
 
Pa sta,ako je retko znaci to se ne desava?
Desava se ali uvek nekom drugom...to je novi moto koji treba da propagiramo.
Ne vidim zasto se ti nalazis prozvan/na na ovu temu,sta sad je dobila i svi njeni problemi su okoncani...do sledece menstruacije i sledeceg stresa da li je trudna ili ne.
Ja sve vreme pokusavam da objasnim da je vazno biti odgovoran prema sebi a i drugima ali vidim da postoje oni koji to apsolutno ne kapiraju.
 
Ne kapiraju narocito oni medicinski tehnicari koji imaju "komplex doktora"!!!Odakle pravo med. tehnicaru da oponira Dr!!!ZAR ON nesto vise zna??!!!PRIMER IZ MOJE PRAKSE:ZENA JE BILA U SEDMOM MESECU TRUDNOCE,A IMALA JE REDOVNE MENSTRUACIJE(I PO TRAJANJU I"BOJI").NEKA SE SVAKO DRZI SVOG POSLA!!!!
 
Jos jedan doktor:
Ne kapiraju narocito oni medicinski tehnicari koji imaju "komplex doktora"!!!Odakle pravo med. tehnicaru da oponira Dr!!!ZAR ON nesto vise zna??!!!PRIMER IZ MOJE PRAKSE:ZENA JE BILA U SEDMOM MESECU TRUDNOCE,A IMALA JE REDOVNE MENSTRUACIJE(I PO TRAJANJU I"BOJI").NEKA SE SVAKO DRZI SVOG POSLA!!!![/quote
A STA VI DOKTORI MNOGO BOLJE ZNATE OD NAS TEHNICARA :lol:
 
Doktor ne moze da ima kompleks doktora(jer je vec to,pa makar kakav doktor bio),a ovo drugo(Da li mi znamo vise od tehnicara)-PA ZNAMO IPAK MALO VISE!!Konstatacija je toliko smesna,da je necu komentarisatiNemam partnera za dijalog!!
 
NEMOGUCE JA DA MENSTRUACIJE BUDU IDENTICNE KAO I KOD TRUDNOCE.TOLIKO O VASEM ZNANJU,POSTOVANE KOLEGE.I UBUDUCE KADA SE VEC POZIVATE NA SVOJE ZANIMANJE IMAJTE BAR MALO VISE POSTOVANJA PREMA SAGOVORNICIMA DA LJUDI NE BIH KONACNO UKAPIRALI DA IZA IMENA DR., KAKO SE POTPISUJETE,STOJI OBICAN LAIK.
 
GINEKOLOG:
NEMOGUCE JA DA MENSTRUACIJE BUDU IDENTICNE KAO I KOD TRUDNOCE.TOLIKO O VASEM ZNANJU,POSTOVANE KOLEGE.I UBUDUCE KADA SE VEC POZIVATE NA SVOJE ZANIMANJE IMAJTE BAR MALO VISE POSTOVANJA PREMA SAGOVORNICIMA DA LJUDI NE BIH KONACNO UKAPIRALI DA IZA IMENA DR., KAKO SE POTPISUJETE,STOJI OBICAN LAIK.
Postovani kolega,istina je da nisu iste menstruacije ali naravno da postoje izuzeci.Da Vas podsetim da se tema odnosila na pitanje jedne gimnazijalke koja ocigledno ne ume da vodi racuna o svom zdravlju niti o zastiti od nezeljene trudnoce,a Vi kao ginekolog bi pre svih morali da shvatite sta je bila poenta ove nase price.
Pri tome cela prica se nije odnosila na poznavanje ginekologije u uzem i sirem obliku ,patologije te oblasti nego na pokusaj edukacije jedne mlade devojke koja celu pricu trudnoce shvata tek kad dodje vreme za dobijanje menstruacije.Kao ginekolog sigurno ste upoznati sa brojem abortusa u nasoj zemlji,o beloj kugi da ne govorim-pogotovo u Vojvodini.Da ste malo bolje prelistali teme na forumu uvideli bi da se sagovornici tretiraju sa puno postovanja ali kod nasih tinejdzera koje lupaju hormoni ponekad jednostavna edukacija ne pomaze nego se mora koristiti i malo zastrasivanja.
Mislim da nije u redu da prozivate svoje kolege,pre svega sto se niste svojim znanjem ukljucili u rasprave niti u mnogobrojne teme na ovom forumu koje su pre svega Vasa uza specijalizacija.
Posle se nemojmo cuditi zasto ljudi nemaju poverenja u lekare kad upravo takvi kao Vi dovodite u sumnju konstatacije koje iznose Vase kolege,izvolite prikljucite se nasim raspravama i podelite to Vase znanje sa nama.
O strucnosti koja se krije iza dr,Vi ponajmanje imate pravo da sudite.
S postovanjem dr!
 
Jos jedan doktor:
Ne kapiraju narocito oni medicinski tehnicari koji imaju "komplex doktora"!!!Odakle pravo med. tehnicaru da oponira Dr!!!ZAR ON nesto vise zna??!!!PRIMER IZ MOJE PRAKSE:ZENA JE BILA U SEDMOM MESECU TRUDNOCE,A IMALA JE REDOVNE MENSTRUACIJE(I PO TRAJANJU I"BOJI").NEKA SE SVAKO DRZI SVOG POSLA!!!!

dr, ovaj komentar je krajnje arogantan,odakle pravo jednom malom bednom medicinskom tehnicaru da oponira VELIKOM DR-U!!!!
a sto se tice toga da svako treba da se drzi svog posla to je jako pogresan stav, mislim da je upravo potrebno da ljudi saradjuju i da prosiruju vidike tom saradnjom.
 
guest:
Jos jedan doktor:
Ne kapiraju narocito oni medicinski tehnicari koji imaju "komplex doktora"!!!Odakle pravo med. tehnicaru da oponira Dr!!!ZAR ON nesto vise zna??!!!PRIMER IZ MOJE PRAKSE:ZENA JE BILA U SEDMOM MESECU TRUDNOCE,A IMALA JE REDOVNE MENSTRUACIJE(I PO TRAJANJU I"BOJI").NEKA SE SVAKO DRZI SVOG POSLA!!!!

dr, ovaj komentar je krajnje arogantan,odakle pravo jednom malom bednom medicinskom tehnicaru da oponira VELIKOM DR-U!!!!
a sto se tice toga da svako treba da se drzi svog posla to je jako pogresan stav, mislim da je upravo potrebno da ljudi saradjuju i da prosiruju vidike tom saradnjom.
Moracu da stanem na stranu kolege,bez namere da budem arogantna ili tome slicno.Medicinski tehnicari su nezamenljivi u svakodnevnoj praksi,na njima je sva nega pacijenata...medjutim u nasoj praksi vise nego cesto je slucaj da se tehnicar postavlja iznad doktora pre svega u znanju koje nema.Naravno upoznati su sa stvarima u medicini ali onim sto spada u njihovu struku i to sto su u praksi culi i videli od lekara ih ne cini dovoljno kompetentnim da opovrgavaju ono sto govori lekar.
Svaka cast svim medicinskim sestrama i tehnicarima ali dobar procenat njih ima kompleks doktora.
Mozda je kolega malo burnije odreagovao na komenatar gosta med.tehnicara ali morate da priznate da iza lekara stoji mnoooogo vise godina skolovanja nego iza jednog medicinskog tehnicara,i krajnje je nepotrebno zapocinjati raspravu o tome ko zna vise,to je jasno.
Slazem se da je za dobrobit pacijenta vazno da postoji dobar odnos izmedju lekar i tehnicara ali ipak se mora znati da se izrazim narodski ko kosi a ko vodu nosi.
Pozdrav!
 
Deco draga, pa da li ste vi normalni?!
Zar vam se ne cini da bi bilo korisno da pre nego sto pocnete da se igrate odraslih, malo nesto i naucite? Npr. kad su plodni dani i kako se ostaje u drugom stanju? Kakvu sve opasnost nosi sex bez zastite? kakve su psihicke i fizicke posledice abortusa?
Ako vas mrzi da trazite dalje, prosvrljajte malo po forumu, procitajte sta pisu i kako se osecaju devojke koje su imale tu nesrecu da moraju da se rese nezeljene trudnoce... Pa malo o polnim bolestima: herpesu, HPV-u, hlamidiji... o AIDS-u da ne govorim.
To sto ste poceli da se j... ne znaci da ste postali odrasli, jos manje odgovorni!
"Gimnazijalka" ako ti je neko (u ovom slucaju dr) lepo odgovorila na takvo pitanje, sa punim pravom je i dodala ono sto je dodala... Pre nego sto si pocela da se grabis zadovoljstvo (nadam se da bar uzivas!), trebalo je da pokupis malo vise informacija - cisto da posle ne iscekujes simptome i, ne daj Boze, moras na abortus... O bolestima necu ovom prilikom... nadajmo se samo da je taj decko bar poznat...
 
Da... I jos da dodam kako je tragicno sto poentu nikako da shvate oni koji treba!
Da li sam ja bila luda kao klinka ili nesto sa ovom decom nije u redu, tek nikako mi nije jasno da su toliko neodgovorni prema sebi! I jos daju sebi za pravo da se vredjaju i ljute kad im se, uz strpljiv odgovor, doda jos i to da zbog sebe moraju da vode racuna o sebi. Nisam toliko matora (uprkos potpisu-namerno odabranom!), ali ne razumem!
 
Pitanje je krajnje intimno ali cu ti odgovoriti,da ali sad u godinama kada razmisljam o porodici,trudnoci,deci...pre toga ne,mene niko ne moze da voli i da brine vise za moje zdravlje i moju dobrobit od mene same.
Zato toliko isticem vaznost da devojke,zene moraju da brinu o sebi,i da ne razmisljaju u fazonu mene to nece zadesiti.Da moraju biti odgovorne,greota je koliko tinejdzerki abortira,i to su deca koja su prerano odrasle a oziljke toga nose kroz ceo zivot.
 
moj metod kontracepcije svodi se na upotrebu kondoma i abf-filma, iako mi je jedan ginekolog rekao da je abf kancerogen...eh,sad, ja dopustim sebi da kada vec osetim uveliko pms, natecene grudi i tako to, uradim bez icega.verovatno ces reci i da je to rizicno? :D
 

Back
Top