ТРЕЋИ СВЈЕТСКИ РАТ

Mislis? Daj ne budi naivan, svetske sile su se kad tad morale obranucnati. Nalazimo se na raskrsnici jugoistocne Evrope, morali bi da izaberemo stranu. Obrenovicu su vodili austrofilsku politiku, da su kojim slucajem ostali na vlasti... pridruzili bi nas centralnim silama i opet bi zestoko najebali!

Ми смо да Балкану и вјековима су се велике силе обрачунале на Балкану и опет ће.
 
Statistika kaze ipak da nije ni pola miliona ni tvojih cetvrt miliona vec 2011 7 120 666 a 2002 7 498 001 znaci -377 335..znas li koliko je to naroda??

Mnogo, ali nije to samo prirastaj. Emigracije su takodje veliki probelm, koji nikako ne mozes da sprecis. Koliko god standard rastao u Srbiji, nema sanse da bude veci.. ... od recimo nemackog, engleskog, americkog itd. Apropo bele kuge, to se mozda moze ublaziti, ali da bude u plusu... to tesko. Ne samo kod nas, vec skoro u citavoj EU, koja ce za max 50 godina biti muslimanska. Eto ti razloga za slavlje!:D
 
Znam, ja pricam o hipotetickom slucaju, kada bi nam se dalo zeleno svetlo da "resimo" problem Kosova. Sa sve Albanijom, koja bi se verovatno ograniceno mesala, Kosovo bi sigurno bilo nase.... cak i u ovom kilavom stanju u kome se nalazimo. Dotle si u pravu, moramo da se mnozimo i to pod hitno!

To sto bi neki hteli da predstave za resenje je (najmanje) preseljenje oko 1,3 miliona Siptara... valjda u Albaniju. Mislis da mi mozemo to da sprovedemo? Mi uopste i nemamo saveznika.

Nemoj samo neko da mi spominje Ruse i piskaranje rezolucija tj. udaranje veta na druge.
 
Mislis? Daj ne budi naivan, svetske sile su se kad tad morale obranucnati. Nalazimo se na raskrsnici jugoistocne Evrope, morali bi da izaberemo stranu. Obrenovicu su vodili austrofilsku politiku, da su kojim slucajem ostali na vlasti... pridruzili bi nas centralnim silama i opet bi zestoko najebali!

Kako?

Ako je po tebi malo sto smo na saveznickoj strani izgubili pola muskog stanovnistva... Ako je to malo... onda ja moram da kazem da je tvoja statistika vrlo problematicna.
 
Mnogo, ali nije to samo prirastaj. Emigracije su takodje veliki probelm, koji nikako ne mozes da sprecis. Koliko god standard rastao u Srbiji, nema sanse da bude veci.. ... od recimo nemackog, engleskog, americkog itd. Apropo bele kuge, to se mozda moze ublaziti, ali da bude u plusu... to tesko. Ne samo kod nas, vec skoro u citavoj EU, koja ce za max 50 godina biti muslimanska. Eto ti razloga za slavlje!:D

Sto za slavlje..ne radujem se ja vasem nestanku vec tugujem sto cemo i mi kao narod zivjeti mozda 50 godina duze od vas ako se ne uozbiljimo i nastavi nam prirastaj ovako padati..bice to muslimani ali neki drugi(Arapi,Turci,Berberi...) ako mi sta ne promjenimo pa ostanemo s bracom na zivotu :D
 
Stvari su veoma jednostavne,Srbija je trenutno u ratu sa SAD i svaka neiskorishcena mogucnost protivofanzive se mora istraziti a krivci streljani(posto je u ratnom stanju to jedina kazna za to delo),znaci ako bi Srbija u trenutku rata bila u stanju da iskoristi momenat i na Kosmet udje sa vojskom a to ne uradi treba pred lice pravde izvesti vrhovne komadante.

I jos nesto,tadic i kamarila moraju biti osudjeni jer nisu iskoristili najbolji moguci geopoliticki polozaj Srbije u njenoj istoriji i vratili vojsku na Kosmet,u sustini oni su to i osujecivali ali da ne zakeramo.

Ma da... tebi je vise kriv onaj ko nije popravio stetu... a menje je kriv onaj koji ju je i napravio. Podrzavaj ti koliko hoces komunistu iz CG Milosevica - ja necu. Mislis da je bio nacionalista a ne komunista? A zasto su mu onda svi govori pocinjali sa 'drugovi i drugarice' ?!?
 
Pa probao je Nedic a i Pavelic. U Srbiji nije bilo rata a i ni u Hrvatskoj, nego po planinama i najvise u Bosni gdje su tjerali partizane, sve do kraja kad su se povlacili izgubljeni prema sjeveru. Taj rat je nista prema ovom zadnjem gradjanskom u Bosni.

Probaj da procitas strane izvore o Drugom svetskom ratu. To sto si procitao od domacih je vrlo pogresna slika.

Drugi svetski rat je bio ozbiljan, a ovo 90tih je bilo surovo, ali mnogo manje.
 
U Prvi smo uvuceni jer smo se od Obrenovica i proaustrijske politike okrenuli Karadjordjevicima i proruskoj politici (Rusi su prakticno izgubili Prvi svetski od Nemaca, ali je ukupnim porazom Nemaca to ponisteno - Rusi nisu bili spremni).

Drugi smo pokusali da izbegnemo, ali su Englezi platili da udjemo a Sovjeti da krenemo frontovski.

U oba slucaja smo mogli da izbegnemo da je bilo pametnih na pravom mestu - sto kod nas obicno nije slucaj. Moc je na jednoj strani a pamet negde drugde.


Ali si zaboravio da smo napravili kucu na carskom putu..... ne moze da nas ta posast mimoidje
 
Ma da... tebi je vise kriv onaj ko nije popravio stetu... a menje je kriv onaj koji ju je i napravio. Podrzavaj ti koliko hoces komunistu iz CG Milosevica - ja necu. Mislis da je bio nacionalista a ne komunista? A zasto su mu onda svi govori pocinjali sa 'drugovi i drugarice' ?!?

Mogao si koliko si puta hteo da vidis da ja prvenstveno kao krivce navodima -SAD,sto znaci da ne umanjujem krivicu onome ko je naneo stetu.

A tadica napadam kao njihovog saradnika a ne neko nevinashce koje eto "nije popravilo stetu".

D'izvines moras da ga podrzavas-u odredjenom segmentu,jer ne podrzavanje vrhovnog komadanta je akt veleizdaje,a to dal je komunista il nacionalista me zabole a bio je i jedno i drugo.


Mada se ovde ne radi o Milosevicu on je radio sta je mogao ovi su klasicno izdali i treba im suditi.

Na Srbiju su SAD izvrsile agresiju vojskom pa zatim tadicem i djindjicem i oni su samo deo okupacije i agresije na Srbiju.
 
Probaj da procitas strane izvore o Drugom svetskom ratu. To sto si procitao od domacih je vrlo pogresna slika.

Drugi svetski rat je bio ozbiljan, a ovo 90tih je bilo surovo, ali mnogo manje.

Ma sta imam citat. Ja imam dede i ujake i striceve koji su se zivjeli i borili se u drugom svjetskom. A ovi koji nisu bili u planinama su zivjeli mirno u Valjevu, u Beogradu skoro citav rat, u mostaru. Pa poledaj, nista osteceno nije u drugom svjetskom na podrucju juge, do bombardovanja beograda. Nije bilo rata nego tog po planinama bratoubilackog i oslobodilackog, i naravno etnicko ciscenje--ali ne rata. nije bilo rata po gradovima.
 
Mogao si koliko si puta hteo da vidis da ja prvenstveno kao krivce navodima -SAD,sto znaci da ne umanjujem krivicu onome ko je naneo stetu.

A tadica napadam kao njihovog saradnika a ne neko nevinashce koje eto "nije popravilo stetu".

D'izvines moras da ga podrzavas-u odredjenom segmentu,jer ne podrzavanje vrhovnog komadanta je akt veleizdaje,a to dal je komunista il nacionalista me zabole a bio je i jedno i drugo.


Mada se ovde ne radi o Milosevicu on je radio sta je mogao ovi su klasicno izdali i treba im suditi.

Eto vidis... dolazimo do kljucne razlike:
Ako se secas, bio je pre bombardovanja jedan referendum... ciji rezultat se tumacio tako da mi necemo mirno da odstupimo (mada povlacenje i nije trazeno :roll: )
Posle rata, sporazum o miru je potvrdjen samo u skupstini.

Da li mislis da je sporazum bio dobar? Ja ne. Ja bih glasao protiv.
 
Sto za slavlje..ne radujem se ja vasem nestanku vec tugujem sto cemo i mi kao narod zivjeti mozda 50 godina duze od vas ako se ne uozbiljimo i nastavi nam prirastaj ovako padati..bice to muslimani ali neki drugi(Arapi,Turci,Berberi...) ako mi sta ne promjenimo pa ostanemo s bracom na zivotu :D

Neiskren si do bola, ali ajde, niko ni ne ocekuje da budes iskren, posle svega sto se izdesavalo u zajednickoj nam proslosti.....
 
Neiskren si do bola, ali ajde, niko ni ne ocekuje da budes iskren, posle svega sto se izdesavalo u zajednickoj nam proslosti.....

Sto neiskren..ja se brinem za svoj narod..sta treba radovati se sto komsiji crkla krava a svjestan sam da je i moja stara i bolesna..nemam vremena za to..ako bude kod nas natalitet se vratio bar na razinu iz '95 onda cu se radovati jer necu strahovati za nas opstanak :D
 
Eto vidis... dolazimo do kljucne razlike:
Ako se secas, bio je pre bombardovanja jedan referendum... ciji rezultat se tumacio tako da mi necemo mirno da odstupimo (mada povlacenje i nije trazeno :roll: )
Posle rata, sporazum o miru je potvrdjen samo u skupstini.

Da li mislis da je sporazum bio dobar? Ja ne. Ja bih glasao protiv.

Ja mislim da je bio dobar je smo dobili na papiru da je Kosmet sastavni deo Srbije,to se do tog 72 dana bombardovanja nije priznavalo,dakako da smo nastavili sa vojnom odbranom zemlje dobili bi jos mrvicu ali bi toliko oslabiti da se oni opet vratili,kao u Iraku.

Drzavni vrh je iznudio stavise nikad bolji sporazum ako se uzme u obzir protiv koje sile smo ratovali,napr na 1389 protiv mnogo slabijeg protivnika nego sto je danas NATO izgubili smo sve.

Nasa je greska i beda sto smo naseli i na ulici za 1 sendvic prodali ono sto nismo pod bombama i za sta su mnogi dali zivote.

Ako si na to mislio.
 

Back
Top