Torte

Mali Princ ima lepih torti, ali te slicice sto imate to naravno nije cela torta, vec samo ukras od marcipana koji dodje na vrh torte
cene su u malom princu takodje veoma visoke, torte su zapravo obicne, ali ti ukrasi koji se stave na vrh torte sa dizni likovima su lepi

ja bih preporucila u Novom Sadu poslasticarnicu, ili radionicu za izradu kolaca Žerbo, Vladike Ćirića 6, ili pogledajte internet prezentaciju http://www.zerbo.net.ms
oni isto imaju bas lepih torti sa disney likovima, a i cene su pristupacnije. pogledajte slike najbolje na stranici
cak su i cene ispisane
a i od klasicnih torti ima finijih: esterhazi, dobos
 

Prilozi

  • madagask.jpg
    madagask.jpg
    19,9 KB · Pregleda: 18
  • merami.jpg
    merami.jpg
    17,6 KB · Pregleda: 18
Ja pravim bas ovakve kakvih ima na slikama (onog zeku sa sargarepicama sam pravila i Toma i Dzerija sa maljem), sve je jestivo. Unutra je plazma torta kojom se deca odusevljavaju, a prekriveno je dekor masom (imam i sajt gde mozete da vidite moje torte www.mastaonica.org ); za nekih 25 parceta (oko 3kg) naplacujem oko 1800 din sve (cela torta), tj. za oko 38 parceta (oko 4kg) oko 2200 din. Slala sam torte u BG, NS, pa cak i u Svajcarsku :):):)


ili donesete omiljenu deciju igracku, a ja napravim tortu:


samo da deca budu zadovoljna:heart::heart::heart:
 
Evo recept torte koju deca obozavaju a i lako se pravi:
Kapri torta

kora:250gr secera,10 belanaca umutiti i susiti u rerni na 120 stepeni oko 2 sata.
kada je kora gotova preko nje preliti glazuru od;150gr cokolade za kuvanje koju otopite sa 2 kasike ulja.
I Fil(crveni):600gr malina kuvati sa 250gr secera i 2dl vode.Kada se ukuva dodati 3 pudinga od vanile umucenih u 2dl vode.kad se fil ohladi umutiti ga sa 1,5 margarina.
II Fil(zuti):u 1l mleka skuvati 250gr secera,4 pudinga od vanile,10 zumanaca.Kad se zgusne skinuti sa vatre i kad se ohladi umutiti sa 1,5 margarina.
Tortu gore ukrasiti sa 2 slaga.
 
Kakva je to kapri torta sa malinama. Ja kapri uvek pravim sa jagodama:):)
I ona belanca uvek mutim u dve kore jer se onako debela kora tesko susi, a dva sata je mnogo malo za takvu koru. I u moj recept ide 500gr secera na 10 belanca i obavezno kasika sirceta ;)

Ali ova ideja za glazuru preko kore mi se svidja. Meni glazura ide preko drugog fila, ali mi se cini da je ovako lepse (kao cvetna dolina):)
 

Back
Top