Torte

dajte bre neku poshtenu staru poslasticharnicu a ne te novokomponovane talijane....

ma salim se ynam da su odlicni ali nekako mi je zhao. :cry:
oni sladoledi shto izgledaju kao odlicno pa moyda i nisu tako dobri. mozda to vazi i za torte. meni su mnogo drecave ali i nisu tako lose te aurelijo
 
e ti ih zezni pa se pokaki umesto cokolade

a atkins je nesto de se ozdires slatkim? uiuu pa vrme je da overim starog majstora.
pa da, na onim slikama je debeo i sa cvikerima...
 
jao i meni bi bilo zao ja bih plakala da mi daju tu tortu da jedem. Pa kako da ubodem tog zecica

napravljene su od ljubavi. od cega bi. bash sui sladjane. :P

e nekad su bili kolachi sendvici da se kupe
 
bejbica:
Sedela sam tamo i mamfala neku strava tortu dok sam cekala da mi opticarka nashteli naocare.
Steta sto joj nisam zapamtila ime, ali nesto slicno kao sto je bila ta torta do tada nisam probala sa cim bi mogla da je usporedim, iako ne vazim za nekoga ko bas voli da konzumira te vrste slastica.
Znaci kad dodjem za Bg mozemo na kaficu u Princ.Naravno ko je zainteresovan i ne drzi dijetu :D
Chokoladice divna ti je tema :D

hahah sestro vid i shecer su povezani
 
Hellen:
Видех оне шаргарепе и керефеке и стварно интересантно изгледају.....али јел неко пробао то? Мислим, од чега ли су направљене? Мени некако ипак важнији укус од изгледа.
Pa ove male figurice (Dusko Dugousko, maca itd) su pravljene on marcipana i to se uglavnom ne jede vec se cuva. Moze i to da se jede ali ja mislim da bi se svako dete rasplakalo u tom slucaju. :lol: Ispod je skroz normalna torta, glazura kojom su stvarcice nacrtane je verovatno od nekog secera kao i sve ukrasene torte.
Ja licno nisam jela u Malom Princu (na leto cu :D ) ali kaze moja drugarica koja radi tamo da su super ukusne! :p I da mi ona nije rekla ne verujem da bi poslasticarnica koja je na glasu i koja toliko ulaze u izgled i ukrase pravila sranje torte. :wink:
 
Die Cinderella:
By the way, super nam je ovaj transfer sa - one dijete - na torte :p
Ja sam volela te torte sa puuuuno fila, tu mi je OK tiramisu torta, kapucino torta i varijacije na temu. Kao kora pomesa se mleveni keks (po zelji) sa buterom pa se moze napraviti ultratanka kora, a SVE ostalo je fil. Npr. Trüffeltorte - u fil ide 0.5l slatke pavlake, 200g secera, 160g butera, 400g cokolade i ruma po zelji. Ja sam je obozavala sve do atkinsove dijete, ogadila mi slatko na duzi period, al ajd da sada ne trujem na tu temu 8-)
Ma ne pravim za sebe, da je za mene napravila bih reformu ili rigo janci imam odlicne stare recepte nego ovaj moj jede samo torte bez kore. Ne mogu danas nista da pravim, sad sam dosla kuci mije me bilo ceo dan pa cu sutra da smisljam sta da mutim :-D
 
carolina 212:
Ma ne pravim za sebe, da je za mene napravila bih reformu ili rigo janci imam odlicne stare recepte nego ovaj moj jede samo torte bez kore. Ne mogu danas nista da pravim, sad sam dosla kuci mije me bilo ceo dan pa cu sutra da smisljam sta da mutim :-D
Moja majka pravi reformu bez kora! Tj. ne ide trunka brasna, kore su od shauma i mlevenih oraha, fil od chokolade,torta je da umres! Ako te zanima recept, da je pitam?Inace jela sam torte u M.princu super su, a i Bondjorno ima fenomenalne torte, imate ih u Bulevaru i u Strahinjica Bana...
 
018.html


kad smo kod torti :)
 
Pa kore za reformu se prave od belanaca, oraha i malo secera, ali se to pece sto godina, ja imam za nju savrsen recept jos od prababekoji se prenosi sa kolena na koleno sto bi rekli. Kad kupujem tortu, ja je uzmem u Mocartu, oni prave odlicne
 
mnogo su jake te boje odma pomisli covek na E454 ili E440 ili tako neku oynaku :)
(pogledati sastojci pudinga od cokolade C)
 

Back
Top