TORTE: recepti, saveti, ideje...

:bye: Nova sam ovde,i imam jedno pitanje,ako moze pomoc..U sredu nam je 3.rodjendan i narucen mi je Nodi.E,sad,ja sam radila ranije torte sa fondanom i islo mi je onako ok,ali sad hocu da uradim sa slagom,ali nisam bas sigurna u to. Imam dve opcije:
1.da cela torta bude ukrasena slagom i nodija da uradim sa slagom ili
2.da premazem tortu sa slagom,a da nodija napravim od ratluk mase,ali ne kao figuricu vec kao sliku
I sad me muci da li ce ta slika stajati na slagu ili ce da utone u njega i kako da ofarbam slicicuda je sklapam iz vise delova ili da bojama za kolace samo nacrtam nodija,ako me razumete sta zelim. :confused:
Ovako nesto bih uradila,sad je pitanje da li slag ili ratluk :confused:
[/IMG]
 
Sada imam novi izazov, Pepa porodica na ljetovanju, neko da se sunca, neko da se igra u pijesku, znam da ima vise takvih tortica, ali se ne sjecam ko ih je radio?
 
drage moje treba mi velika pomoc nikad nisam pravila svadbbenu a sad imam porudzbinu koju nemogu da odbijem
oni bi hteli ovakvu za 200 gostiju
f0s2vo.jpg


pa me interesuje sve koje bi dimenzije trebale da budu,treba li kartonske tacne izmedju spratova,
i moze li da se odradi od nugat torte
 


Uploaded with ImageShack.us

Zoja
milka sa lomljenom cokoladom
gornje dvije su coko - zelirane visnje

Dekoracija jednostavna po zelji mlade, slika uzasna, ovo je bilo na brzinu u stanu, planirala sam slikati u restoranu, ali kada smo stigli skontah da sam zaboravila aparat. Jedino je bitno bilo da ona stigne u komadu, slikanje je nekakao bilo u drugom planu
 
Poslednja izmena:


Uploaded with ImageShack.us
Evo kako sam ja gradila svoju konstrukciju spratne torte.
Ova velika je bila 24x24cm i uz svaku stranicu sam priljubila polovinu nafilovane torte precnika 24cm, ivice malo zaoblila filom koji sam malo zgusnula plazmom i tako presvukla sa oko 1,5kg fondana, veselo je bilo to razvuci na stolu i presvuci tortu.
Bez ovih sakrivenih stubica ne bih bila sigurna da ce sve to stabilno da stoji, a sljedeca torta je stajala na tacni sa nozicama. Na mjestu gdje trebaju doci te nozice donju sam tortu probusila stubicima izrezanim na visinu te torte, a onda na to stavila onu tacnu sa tortom tako da nozice upadnu u stubice. Naravno, kroz sredinu jos ovaj stapic da se ne smaknu jedna sa druge, kao da bi bila skroz na skroz sigurna. Eto, tako je izgledala moja konstrukcija, mozda nekome dobro dodje kao ideja, a ja se nadam da konobari i osoblje restorana nisu zagubili koji dio mog sakrivenog stalka
 
Poslednja izmena:

Back
Top