TORTE: recepti, saveti, ideje...

Da li neko ima recept za zerbo tortu?

ZERBO TORTA


ispeci 5 kora od po 5 belanaca,5 kas secera,100 gr mlevenih oraha,2 kas brasna.
istopiti pola kg secera kao karamel i tanko premazati svaku koru.
300 gr margarina istopiti sa 300 gre cokolade i preliti svaku koru preko zalivenog secera.
25 zumanaca i 25 kasika secera kuvati na pari i kad se ohladi umutiti sa jednim margarinom i 200 gr putera.Filovati svaku koru.
Ova torta ubija koliko je jaka ali i ona ima svoje zaljubljenike.Ja nisam njen fan,ali recept je tacan i isproban,pravila sam je par puta i imam druga koji je obozava.Probaj.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ZERBO TORTA

ZA KORE:10 belanaca,180gr.secera,300gr.oraha,60gr.brasna.ZA FIL:10 zumanaca,140+250gr.secera,1 maslac.ZA PRELIV:200gr.cokolade i malo maslaca.
Umutiti belanca sa secerom,dodati brasno i orahe-od ove mase ispeci 3 kore.Kad se kore ohlade,svaku preliti secerom(250gr.secera uprzenog na maslacu).Kad se secer ohladi,preliti otoplenom cokoladom.Za fil skuvati zumanca sa 140gr.secera na pari,u ohladjeno dodati 250gr.umucenog maslaca.Zuti fil premazati preko cokolade(kora-przeni secer-cokolada-fil-kora-przeni secer-cokolada-fil-kora-przeni secer-cokolada).
Ja nisam ljubitelj przenog secera,tako da nisam pravila ovu tortu.Nadam se da ce vam posluziti recept.
 
Poslednja izmena od moderatora:
CHEESE CAKE

za podlogu
-300 gr. plazma keksa (mleven ili ga samelji)
-150 gr. margarina
-malo soka ili mleka

Za fil:

-400 gr. krem sira (ja koristila "Sirko"
-200 gr. kisele pavlake( jedna mala čašica)
-250 gr. šećera u prahu
-2 kesice želatina,
-jedna slatka pavlaka (u tetrapaku ona mala 2,5 dl)

za preliv:
-šaka jagoda, (može i neko drugo voće)
-jedan preliv za torte./može bezbojan a može i crveni-Dr.Oetker je super

Dve kesice želatina potopi u sudu sa 10 kašika hladne vode. Ostavi da nabubri.Keks prelij sa 25o gr. otopljenog margarina i dodaj malo soka da ne bude tvrdo. Može i mleko umesto soka. Tu masu prstima rasporedi stiskajući u pleh sa obručem koji se skida. Pošto ga ja nemam ja sam od hamer papira ili nekog tanjeg kartona napravila obruč, spojila dobro selotejpom i postavila na tacnu. Ostavi u frižider, a onda umuti mleveni šećer sa krem sirom i kiselom pavlakom. Posebno umutiti slatku pavlaku.Želatin stavi na šporet da se otopi da bude tečan ali da ne ključa. Zatim u masu sa krem sirom dodati otopljeni želatin i umučenu slatku pavlaku. Preliti preko osnove od keksa. Vratiti u frižider. Ostaviti malo da se stegne a zatim narezati jagode po površini. Preliti prelivom za torte koji spremiš po receptu na kesici. Ostaviti da se hladi u frižideru jedno 2-3 sata. Kod mene to mora da se načne i pre.
Možda će ti zbog detaljnog objašnjenja izgledati teško, ali veruj mi napraviš ga za 10 minuta.

Moja preporuka: Prvo napravi podlogu od keksa , margarina i malo soka.Zatim razmuti želatin, ostavi da nabubri, a za to vreme umuti posebno slatku pavlaku, zatim umutiti u drugom sudu kiselu pavlaku, krem sir i šećer u prahu. Staviti želatin na šporet da se otopi, a onda sve pomešaj. Ukus je kiselkast ali se kasnije izgubi prilikom hladjenja. Onda ide voće, preliv i gotovo.
Prijatno,
 

Prilozi

  • user172390_pic40872_1245869262_thumb.jpg
    user172390_pic40872_1245869262_thumb.jpg
    5,5 KB · Pregleda: 1.135
Poslednja izmena od moderatora:
Evo recepta za jednu fenomenalnu tortu! Ko je pravio zna da je super, a ko nije, obavezno da je proba. Torta je ogromna i teska je sigurno preko 5 kila.
Ako vam se svidi ova torta, napisacu recept za jos jednu varijantu milka torta. Ni ta druga nije nista manje ukusnija, verujte na rec!

MILKA TORTA 2.

Potrebni sastojci:

10 kasika kristal secera
250 g secera u prahu
10 jaja
3 dl mleka
2 margarina
300 g mlevene plazme
800 g krem slaga
200 g seckanog lesnika
2 cokolade za kuvanje
2 milka bele cokolade
2 milka cokolade od jagode
1 kg petit beure keks

Priprema:

1 FIL- Umutiti 10 belanaca sa 10 kasika secera, kada je umuceno dodati mleveni plazma keks.
2 FIL- Umutiti 10 zumanaca sa 15 kasika secera u prahu, pa zatim dodati 2 umucena margarina.
Pomesati oba fila pa podeliti na 3 jednaka dela.

I. -U prvi deo staviti cokoladu od jagoda, jednu otopljenu jednu rendanu.
II. -U drugi deo belu cokoladu, jednu otopljenu jednu rendanu.
III. - U treci deo seckani lesnik.

-Kuvati mleko sa 200 g cokolade za kuvanje. Keks umociti u toplu cokoladu.

-Slag umutiti sa vodom ili sa mlekom zavisi od ukusa.

Redosled filovanja

KEKS-FIL OD JAGODA-SLAG-KEKS-FIL OD LESNIKA-SLAG-FIL OD BELE COKOLADE-KEKS-SLAG

Napomena: Ja se plasim spremanja bilo kakvih poslastica sa zivim jajima, a ova torta je bas takva. Zato sam zumanca sa secerom prokuvala malo na pari i nije tortu ni malo pokvarilo.

Prijatno i volela bih da cujem misljenja :p
 
TRIKOLORI TORTA

200 g crne čokolade "Najlepše želje" od 60% kakaa
200 g mlečne čokolade "Najlepše želje"
200 g bele "Milka" čokolade
1 kupovna puslica kora
1,2 l slatke pavlake
2 "Dr Oetker" želatina
Priprema
U okrugli kalup, kojem se skida obruč, staviti na dno puslica koru, isečenu po obimu odnosno veličini kalupa. 600 ml slatke pavlake čvrsto umutiti i ostaviti u frižider da odstoji.

Prvi sloj - 200 g crne čokolade (60% kakao) istopiti uz neprestano mešanje, u 200 ml tečne slatke pavlake. U vruće (nikako vrelo!) umešati 1/2 želatina, prethodno istopljenog sa malo hladne vode. Sjediniti sa trećinom umućene slatke pavlake. Dobro izmešati masu i izliti u kalup preko puslica kore. Tako izliveno ostaviti 30 min. u zamrzivač.

Drugi sloj – 200 g mlečne čokolade istopiti uz neprestano mešanje, u 200 ml tečne slatke pavlake. U vruće (nikako vrelo!) umešati 1/2 želatina, prethodno istopljenog sa malo hladne vode. Sjediniti sa trećinom umućene slatke pavlake. Preliti preko stegnutog crnog sloja. Staviti ponovo u zamrzivač na 30 min.

Treći sloj – 200 grama bele čokolade istopiti uz neprestano mešanje, u 200 ml tečne slatke pavlake. U vruće (nikako vrelo!) umešati 1/2 želatina, prethodno istopljenog sa malo hladne vode. Sjediniti sa trećinom umućene slatke pavlake. Preliti preko stegnutog mlečnog sloja i ponovo staviti u zamrzivač na još 30 min.

Ovo je taj recept, ali mi je malčice nejasan. Da li je zaista bez šećera, tj. dovoljna je čokolada? Inače probala sam tortu sa ovim imenom, bila je odlična, delovala penasto, a ništa nije curilo. Međutim nisu hteli da otkriju recept.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo možete svrstati u "cheese cake", ali nisam sigurna da je "pravi". Improvizacije "na licu mesta" - poželjne :).
Dakle, za "ono sa višnjama" što ste jele u nedelju potrebno je (bilo):

Za podlogu:
400g pti ber keksa (jaca kupila "SL")
pola (oko 125g) margarina
sprajta... (onoliko koliko je trebalo da se ta masa smesi)

Za fil:
1/2 kg "švapskog" sira (išla po pijaci i mimo običaja probala - da ne bude slan i što manje kiseo)
oko 200-250g šećera u prahu
2-3 kašike milerama (domaćeg, od iste žene od koje sam kupila i sir)
2dl kisele pavlake
umućen šlag (oko 100g)
2 kesice želatina (mada ja mislim da bi to "stajalo" i bez njega, ali sam ga stavila)

Za preliv:
višnje (bilo je nešto manje od kilograma neočišćenih)
2 kašike šećera
kesica Dr Etker preliva za voćne torte

Podlogu svi znate kako sam pravila; Samelje se keks, doda margarin i polako se dodaje "sprajt", meša se isključivo rukama ;).
gotova smesa rasporedi se na tacnu, ja sam koristila i onaj "pokretni" deo okruglog kalupa za tortu.

Fil: Sir se jako, jako dobro umuti da bude skroz kremast. Doda se šećer, pa se još malo muti. Pomeša se sa pavlakom i mileramom i na kraju doda želatin rastopljen u malo tople vode (recimo 1dl).
Posebno se umuti šlag (ja sam sa vodom) i sve se lepo sjedini. Prelije se preko pripremljene podloge i stavi u zamrzivač na jedno 15-20 minuta.

Preliv:
Višnje mogu biti i samo iscepane i oceđene, ali ove moje nešto nisu bile lepe (bile su malo kiselije), pa sam ih na kratko prokuvala u sopstvenom soku uz dodatak kašike-dve šećera.
Oceđene višnje se rasporede preko stegnute podloge, a prah za preliv se, prema uputstvu, prokuva sa preostalim sokom od višenja. Prelije se preko višanja i sve ostaje u frižideru.
 
Danijela,za Panakote imam negde recept,pa kad ga nadjem postavljam.
Teta Iro,ovde kod mene ima momak koji je otkupio fransizu za licitarsko testo i ne da ga(normalno),mada mogu potraziti jer kod mene u okolini ima dosta Madjara i Nemaca, a oni su poznati po tome.
Evo i mojih obecanih recepata:

TORTA OD BELE COKOLADE

kora:
10belanaca,200 gr secera,1 zumance,10 kasika mlevenih,przenih lesnika,3 kasike brasna,pola praska za pecivo.Prosusiti na 180 C i seci piskotu po duzini.
fil:
9 zumanaca,200 gr secera u prahu, 100 gr bele cokolade kuvati na pari(mikrotalasnoj),kad je mlako dodati 1 margarin .U ohladjeno dodati 300 gr mlevenih przenih lesnika
glazura:
2 bele cokolade otopiti i dodati 1 kiselu pavlaku,najbolje novosadsku.
Filuje se KORA-FIL-VOCE(visnje,jagode,maline,mix)-SLATKA PAVLAKA - KORA- FIL- VOCE-SLATKA PAVLAKA-GLAZURA.
VISNJE JE NAJBOLJE PRE FILOVANJA OCEDITI NA KRPI I MALO ISECKATI.
Za ovu meru je dosta pola l slatke pavlake.


FIGARO STANGLE

300 gr secera isprziti(krokant) i ostaviti da se ohladi.Izlupati ili na drugi nacin isitniti.Na pari kuvati 8 zumanaca i 300 grama secera.Dodati margain i prohladiti.U ohladjeno dodati 200-300 gr suvog grozdja,toliko seckanih oraha i toliko i seckanih smokava i izlupan przeni secer.Filovati izmedju dve oblatne i pritisnuti necim teskim.Kada se sve dobro stegne staviti odgore cokoladnu glazuru.

Prijatno i uzivajte.

Hvala ostalim curama na lepim recetima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nadam se da nije kasno.....:D

grilijaž torta

Kore Karamelizovati 150 gr. šećera i u to dodati 200 gr oraha, izmešati dobro u masu sipati na pouljen tanjr. Kada se prohladi samleti.Izmiksati 10 belanaca, lagano dodavati 150 gr šećera, kada je čvrsto ulupano lagano dodavati 1 po 1 žumance, miksati i dalje, zatim u masu doadti 2 kašike oštrog brašna, 1 po 1 kašiku, ali onda mutiti varjačom, više ne mikserom i dodavati postepeno mleveni grilijaž. Od smese ispeći 3 kore.Fil 6 jaja umutiti sa 200 gr šećera u prahu i 2 kašike mleka i skuvati na pari, kada je na pola gotovo , dodati 100 gr čokolade i skuvati do kraja uz neprestano mešanje. U prohladjeno umutiti 1 puter 250 gr.Filovati kore. Za glazuru 100 gr čokolade i malo putera i li margarina istopiti izmešati i preliti preko torte....ukrasiti, ohladiti i poslai 3 parčeta DHL-om:mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Izvinjavam se što nisam stigla ranije da stavim recept za tortu sa malinama iz albuma.

TORTA SA MALINAMA


8 dl.slatke pavlake umutiti
odvojiti deo za ukrašavanje,a ostatak pomešati sa 4dl kisele pavlake(prethodno sa kiselom pavlakom umešati 2-3 kašike prah šećera).
Tu masu podeliti na 2 dela.U jednu polovinu staviti 200-300 gr mlevenog Plazma keksa.
Na tacnu ređati piškote natopljene u mleko.Preko staviti sloj sa keksom.Preko toga maline polusmrznute(naravno može i neko drugo voće).Sledeći sloj je pavlaka(mešana).Odgore ukrašavamo pavlakom.
Preko svega se prelije.(100 gr.bele čokolade se istopi u mikrotalasnoj sa 1 dl.slatke pavlake).
Pospe se listićima badema(malo zapečeni u rerni)

Postoji varijanta ove torte sa šlag kremom koji se muti sa kiselom vodom.Sve ostalo je isto.
Prijatno!
 
Poslednja izmena od moderatora:
ovaj tandarin receptic se degustirao i mogu vam reci.....u stvari nista vam necu reci posto smo smazali vise od pola .....hvala tandarice .....moj suprug je samo pricao o tvojoj tortilji .....hehehehhe moram je praviti za vikend....naredio muz puz a ja moram slusati

Samo vi nama dođite,biće još,a šta ću sad sam ti napravila posao.A moraš mu ugađati,dobar je on tebi,najbolji,čim si snjim.
 
Koji recept, biste mi preporucili za cokoladnu tortu,onako smrt,kore tanke a fil jak kremast,a jak?Ne znam kako da vam objasnim,jeli smo u poslasticarnici u Pa,mogla je tanko da se sece,jaka a divna,prava smrt cokoladna?Mozda neko zna ili ima ideju kako bi se mogla sklopiti?
HVALA
 
pa sad, imam ja neke gresne varijante, evo za pocetak jedne lako se sprema ali nema korica, i dobra je.

COKOLADNA TORTA

Potrebno je 250 gr tamne cokolade, 340 gr putera, 225 gr secera, 125 ml mleka, 6 jaja, 2 vanil secera. Na pari lagano mutiti secer, puter, vanil i mleko, mesati dok se ne otopi. jaja mutiti nikserom da budu penasta oko 5 min. i dodati prstohvat soli.U jaja lagano dodavati cokoladnu mesavinu, lagano, po malo da se ne bu stvorile grudvice od jaja, i mesati stalno. Sve iymesati da se dobije kompaktna masa. Pleh okrugli oko 26 cm, moze i 28 cm precnika, podmazati margarinom i malo posutio brasnom i uliti smesu.
E sas rernu ukljuciti na 180 C i u nju staviti veci pleh od pleha u kome ce se peci torta i naliti tople , vrele vode do pola, da se torta pece u njoj. Staviti pleh sa tortom u pleh sa vodom i peci oko 40 min, mada sve zavisi od rerne. Pecenu izvaditi i ostaviti da se hladi oko 30 min u plehu , pa posle nozem proci oko ivica pleha da se torta odvoji i prevrnuti je na tanjir. Ohladjenu staviti u frizider da se hladi bar 3-4 sata a najbolje preko noci....

evo toliko na brzaka imam jos par dobrih ali to veceras pisem...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top