TORTE: recepti, saveti, ideje...

svadbena torta moje kcerke.

152629210152541878171376-1.jpg
 
dajte mi predlog za dobru, cokoldnu deciju tortu! :D

Kinder torta je po meni fantastična, samo zavisi kolika su deca jer u koru idu seckani orasi ili lešnici.

a za Magdalenu48 evo recept kako ja pravim koru i takođe nikada nisam imala problem sa curenjem:
10 belanaca
350g šećera(s tim da ja smanjim na 280-300 jer ne volim praslatko)
1 kašika sirćeta
1 kašika ulja
2 kašike brašna

Na pleh obavezno papir za pečenje može i da se namasti na to rasuti 200g seckanih oraha/lešnika preko smesa od belanaca i sušenje sat i po na 150 C. Ja do sada nisam nikada menjala temperaturu pečenja.
 
:zcepanje::heart:
obozavam iskrene ljude

ovu mi je ustupila drugarica sa sve musterijom pa sad i ja imam lepu princezu sirenu:heart:

m9108h.jpg

trazeci na googl-u sliku fondan figurice sirene, koju moja cera hoce na torti za svoj rodjendan, stignemo do ove slike (za koju je moja cerka rekla da je jedina lepa sirena)... a ova slika nas dovede na krstaricu.
eto, kad covek hoce da nadje nesto vezano za torte na internetu dovoljno je ovde da dodje.

steta sto nema puno posetilaca u poslednje vrema, ali to sto radite je zaista umetnost! :bye: :heart:
 
Drage moje, ja sam se u subotu obradovala i castila jednom shoping turom do Segedina :D uz pomoc sestrine svekrve koja je madjarica pronasla sam radnju u segedinu gde se dosta preprodavaca snabdeva i presrecna sam kao malo dete... Konfeta, perlica, alata, boja svega sam nakupovala za narednih par meseci... Cene su povoljnije, u diskontu na granici sam nasla povoljno i maslac ponovo... Sve u svemu isplati se otici i nakupovati za par meseci ako ide 3-4 osobe da dele troskove puta.
 
Treba da pravim tortu za krstenje ukrasenu slagom. E sad ja bih neke ukrase pravila od fondana cipelice i sl. ali ne znam hoce li se topiti jer pravim u subotu a musterija tortu odnosi na Uskrsni ponedeljak.A odgovor za tzunami sam sad procitala na str. 395 znam da je kasno al mozda ce dobro doci za iduci put.
 
Evo me sa pitanjem na drugoj temi, kako dobijete ostre ivice na torti , mislim ono kada se presvlaci sa fondanom ? Uff valda ce neko da shvati sta je pisac hteo da kaze...
To je jako teško izteoretisati :)
Prvo, torta koja se oblaže, mora imati sređene ivice. i treba ti malo vešine u radu sa fondanom.
Ima na yutube dosta snimaka kako se to postiže... pa pokušaj da se tako snađeš.
 

Back
Top