TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo i jedna moja. Prelepe su vam torte.
attachment.php
 
Evo jedne lepe čokoladne torte
DADA
Tezina torte 2,9 kg bez dekoracije fi 24cm 8cm visina
peći 4 kore od po 5 jaja, 5 kašika šećera, 2kašike brašna, 1,5kašika kakaa, 100ml ulja
fil: skuvati 300ml mleka, 10 kašika šećera, 4 jaja, 4 kašike brašna, dodati 500g čokolade, ohladiti
u hladan fil dodati 500g umućenog margarina
 
Nadam se dw nije greška što pitanje postavljam ovde..:) Planiram polako da počnem da pravim torte po narudžbini ali sam totalno neupućena, pa me zanima kako naplaćujete torte? Ja sam za torte koje pravim izračunala cenu materijala, gramazu, pa mi je to osnova. Fondan ću sama praviti, ali ne znam koliko da ga naplatim po kg? Koliko se naplate ruke za rad sa fondanom, a koliko sa šlagom? Jedna zena mi je rekla da naplaćuje materijal + ruke od 1000 do 1500 ali radi samo šlag, pa ne znam koliko da odredim cenu za fondan? Pomagajte, hvala unapred :heart::):)
 
Drage moje,trebam da napravim 6 kg sitnih kolaca ,a nikad ne mogu tacno da napravim vrsta za odredjenu kilazu,il mi ostane il zafali.Imate li vi neki predlog koje kolace (koje vrste ) bih mogla da pravim a da otprilike dobijem tu kolicinu?Bila bih vam zahvalna do neba kad bi mi dale predlog sta bih mogla da pravim da to bude nekih 4-5 vrsta a da budu te tezine.
 
Poslednja izmena:
Drage moje,trebam da napravim 6 kg sitnih kolaca ,a nikad ne mogu tacno da napravim vrsta za odredjenu kilazu,il mi ostane il zafali.Imate li vi neki predlog koje kolace (koje vrste ) bih mogla da pravim a da otprilike dobijem tu kolicinu?Bila bih vam zahvalna do neba kad bi mi dale predlog sta bih mogla da pravim da to bude nekih 4-5 vrsta a da budu te tezine.

Uradi eksperiment - uzmi jednu meru po receptu i jednu meru i napravi, onda izmeri koja je kilaža za jednu meru i napravi prostu računicu koliko ti treba za određenu kilažu. ;)
 
Jel zna neko recept za BAKIN KOLAC ?
( oni kolaci sto su u obliku srca i prave se u kalupu )

Imam ovaj
3 cela jaja
200 gr šećera
1 dcl mleka
1,5 dcl ulja
1 kašičica praška za pecivo
400 gr brašna tip 400 ili 500
1 kesica vanilin šećera

Ovo je recept za klasicne mekane kolace , ( kao kupovni )

Nekada sam jeo hrskave , tvrde , trosne kolace koji se lome ,
pa bih sad da se ponovo podsetim ?

Jel mozda samo razlika u tipu brasna koje se koristi ili ima jos nesto drugo ?


Hvala . . .
 
Poslednja izmena:
Gde grešim ? molim vas za pomoć ! pravim kapri tortu po receptu koji sam ovde dobila još prošle godine, ali mi se nekad desi da iz kore od belanaca curi šećerni sirup....pošto za subotu treba da pravim unuki za rodjendan, volela bih da mi torta bude savršena.... praviću je u petak , od 2 x 10 jaja .
 
Pa meni ta kora za kapri nikada ne curi. Doduše, retko je i pravim, ali mi je to ista torta kao za kinder tortu, a nju pravim bar jednu nedeljno. I nikada mi ne curi. Tek sada ne znam zašto tebi curi?


Hvala ti u svakom slučaju, što si mi odgovorila. :) našla sam recept kinder torte gde na 7 belanaca ide 16 kašika šećera, sad ću srazmerno da povećam šećer na 10 belanaca, pa ću tako da napravim....
 
fbgawy.jpg


evo ih...jednu sam pekla-sušila u četvrtak veče, drugu u petak prepodne....prvo na 200 stepeni 10 min, pa postepeno smanjivala do 120 stepeni i tu držala 90 minuta i ostavila u rerni da se ohlade...obe sam filovala u petak, juče su konzumirane i obe su malo procurile...uprkos tome postigle su zapažen uspeh, sve je prošlo...da dodam još i to da sam belanca mutila do besvesti, sve dok se šećer nije potpuno otopio...

Na ovu sa leptirićima je još posle dodata i svećica sa brojem 1 .
 
fbgawy.jpg


evo ih...jednu sam pekla-sušila u četvrtak veče, drugu u petak prepodne....prvo na 200 stepeni 10 min, pa postepeno smanjivala do 120 stepeni i tu držala 90 minuta i ostavila u rerni da se ohlade...obe sam filovala u petak, juče su konzumirane i obe su malo procurile...uprkos tome postigle su zapažen uspeh, sve je prošlo...da dodam još i to da sam belanca mutila do besvesti, sve dok se šećer nije potpuno otopio...

Na ovu sa leptirićima je još posle dodata i svećica sa brojem 1 .

Magdalena , ja bih samo stavila u rernu ugrejanu na 200 C pa smanjila na 120 C i sušila ...
jel staviš u belance malo sirćeta ?
Kora , ako ostane iznutra penasta mora da curka ;)
 
Magdalena 48, probaj promeni nacin pecenja. Ja je stavima na 250 i odmah stanjim na 150C i tako mi stoji u rerni pola sata. Nakon tih pola sata polagano smanjujem do nekih 100-105 C.
Mada moras da vidis i sama kakva ti je rerna. A kada pecem u drugoj rerni moram raditi drugacije.
I, ne znam, koliko imas iskustva u pravljenju kora, ali belanac se nesme ni preterati sa mucenjem jer kora hoce ozilaviti. ;-)
 

Back
Top