TORTE: recepti, saveti, ideje...

Narode, napravila sam masu od marshmellow bombona i ispala je fenomenalno. Sad se razmisljam da tortu za cerkin rodjendan pocnem sada da pravim, jer me strah da necu stici sve da odradim, posto je moje dete mnogo zahtevno. Pa da vas pitam, mogu li tortu prekrivenu ovom masom da zaledim? Da li ce to skoditi ovoj masi?
 
Narode, napravila sam masu od marshmellow bombona i ispala je fenomenalno. Sad se razmisljam da tortu za cerkin rodjendan pocnem sada da pravim, jer me strah da necu stici sve da odradim, posto je moje dete mnogo zahtevno. Pa da vas pitam, mogu li tortu prekrivenu ovom masom da zaledim? Da li ce to skoditi ovoj masi?

Shkodice, kada dodje u dodir sa toplim vazduhom pochece da se vlazi, moze da se desi da curi...Tortu mozesh napraviti i koji dan ranije pa je drzati u frizideru , nisgta joj nece faliti.
 
Zuta torta je luda potpuno, odusevila sam se!!! Evo i moje prve torte sa fondanom, iskoristila sam je kao poklon drugu za rodjendan i ujedno da probam i ja kako ide taj fondan. Svi su bili vise nego odusevljeni a interesantno je to da je prva torta koju sam imala porucenu za prodaju bila upravo korset. Eto...neke simbolike....da ne smaram evo torti!!!
vyb2x1.jpg

znaci ova je prva i isla na poklon a evo i prve prodate
wbqwc3.jpg

i iz drugog ugla
sdjn60.jpg

sa ovom nisam bila u potpunosti zadovoljna, ali mi je jako tesko bilo baratati sa njom. bila je ogromna, imala je 6 kg. I bila je reforma + plazma. Uglavnom, kupci su bili vise nego zadovoljni!!!
 
da li same pravite kore za onu tortu madjaricu sa rozen korama i filom od bele cokolade ili koristite kupovne?ako su kupovne,koje?ja sam tu tortu pravila 5-6puta sa korama iz Maxi-ja i samo 2 puta su bile ok,imale su neki cudan miris i ukus.a ako pravite,po kom receptu?
 
to je ona torta koju je Una pravila skoro,samo sto svako ima oseban naziv.meni je devojka narucila rozen i ja bezveze spomenem orahe,jer u rozen idu orasi(jel tako?)a ona meni,ma ne sa orasima,vec ona bela sa belom cokoladom!!a sta bi bilo da ne volim da lupetam?!!dobila bi rozen sa orasima!!!
 

Back
Top