TORTE: recepti, saveti, ideje...

Jedan Sunđer Bob.

faouhl.jpg


I plavi meda:

j8cwh5.jpg


I Miki Maus:

2rn7qk3.jpg
 
A ti ga Princess pretera sa krivim tortama, samo mi pravis zazubice:think:

jao izvini draga! Ova je bila za moju bratanicu. Kad je videla torte,oduševila se,onako, kao u filmovima. A brat mi je poljubio oba dlana i rekao da imam zlatne ruke.Ja ne mogu da vam to opišem kako je bilo dirljivo,jer on ne spada u neke cile mile, više je grublji u ophodjenju sa ljudima (veliki emotivac koji ima zaštitni gard, ali dobro...nemojte da mu kažete da sam ga provalila.:zcepanje:)
 
jao izvini draga! Ova je bila za moju bratanicu. Kad je videla torte,oduševila se,onako, kao u filmovima. A brat mi je poljubio oba dlana i rekao da imam zlatne ruke.Ja ne mogu da vam to opišem kako je bilo dirljivo,jer on ne spada u neke cile mile, više je grublji u ophodjenju sa ljudima (veliki emotivac koji ima zaštitni gard, ali dobro...nemojte da mu kažete da sam ga provalila.:zcepanje:)

Moraces da mi das detaljno uputstvo kako pravis krivu tortu...probala bih je za cerkin rodjendan! Nemam vise bona,a torte su ti divne!
 
Ellora ovo odlico izgleda!
Bas mi traze kapri pa cu ponuditi ovu varijantu..Zanima me samo da li si je slagala u obrucu?

Hvala cure! Meni je to jedna od dražih torti. Minice nisam slagala u obruču iako možeš, ali moj obruč je niži od ovoga, pa mi nije palo na pamet.. Ja uglavnom dobro ohladim kreme prije slaganja, pa ide bez problema. Nekad u jednom redu kombiniram pola žute i pola crvene kreme, a u drugom drugu polovinu. Tako mi je čak ukusnije dok se jede.
 
Pohvale svima mnogo lepih torti a bona niotkuda bice drugi put.:cmok:
Jao unchi ispadose mi oci:per: na onu sa belom cokoladom , a ja na dijeti:dash:.
Sve, sve ,volim :heart:kad je torta ukrasena i ima figure,cvece i sve te zavrzlame ,ali najradije bih pojela cokoladnu.P.S. Boja nije bitna.:zcepanje:
 
Ja imam ovaj recept za cokomus tortu..
ne deluje lose..jedino mozda da se ispece i treca korica ...da se nekako prekrije cmus..pa preko nje da se prekrije fondanom..
predpostavljam da se dobro steze jer ide tolika cokolada...:think:

cokomus torta

korice: 4 belanca umutiti dodati 4 kasike secera, 4 zumanca 2 kasike brasna i 2 kasike kakaa. Peci dve korice.
Fil:600gr. cokolade za kuvanje istopiti na pari, dodati ulupan sneg od 5 belanaca sa 5 kasika secera i na kraju dodati 750 grama ulupane slatke pavlake, sve sjediniti u glatku masu. U kalup sipati polovinu mase staviti 1 koricu zatim drugu polovinu mase i staviti drugu koricu, ostaviti u frizider da se dobro ohladi i stegne. Kada se ohladi izvaditi iz kalupa i preliti sa 250gr pavlake koja je prokuvana sa 200grama cokolade i preliti tortu. Ukrasiti po zelji.

mislim da je recept odavde samo neznam ciji je...
 
Poslednja izmena:
Ja imam ovaj recept za cokomus tortu..
ne deluje lose..jedino mozda da se ispece i treca korica ..pa preko nje da se prekrije fondanom..predpostavljam da se i dobro steze jer ide tolika cokolada...:think:

cokomus torta

korice: 4 belanca umutiti dodati 4 kasike secera, 4 zumanca 2 kasike brasna i 2 kasike kakaa. Peci dve korice.


Fil:600gr. cokolade za kuvanje istopiti na pari, dodati ulupan sneg od 5 belanaca sa 5 kasika secera i na kraju dodati 750 grama ulupane slatke pavlake, sve sjediniti u glatku masu. U kalup sipati polovinu mase staviti 1 koricu zatim drugu polovinu mase i staviti drugu koricu, ostaviti u frizider da se dobro ohladi i stegne. Kada se ohladi izvaditi iz kalupa i preliti sa 250gr pavlake koja je prokuvana sa 200grama cokolade i preliti tortu. Ukrasiti po zelji.

mislim da je recept odavde samo neznam ciji je...



Uh deluje savrseno ali puno puno cokolade ide razumem tako se i zove ali opet njam :)
 

Back
Top