TORTE: recepti, saveti, ideje...

Malo da vas udavim...Svaka cast zenama koje rade po nekoliko torti odjednom...ja kad nisam poludela od stresa kako cu! Ali ispade dobro!

attachment.php
attachment.php
 
http://forum.krstarica.com/showthre...=12754989&highlight=mocart+torta#post12754989

Ovo je recept za mocart po Stefanelinom receptu. Ja sam je pravila, i nisam je probala jer ne jedem višnje, ali moji nisu bili nešto oduševljeni. Tako da ovo pitanje
Andrea 016:
Meni je u utorak rodjendan,mozete li da mi preporucite neku super ukusnu tortu???
odgovori mogu biti sasvim različiti. Ja bih odgovorila: nugat, doboš, cvetna livada, pusla, kinder u svakom slučaju, a moskva, mocart, diplomat ni pod tačkom razno. :D
 
Ovo je moja verzija Capri torte. Pravim tri beze kore, pa mi je lakše prekrivati fondanom.
attachment.php

Evo i moj prilagođeni recept za pleh oko 25x35 cm.

CAPRI TORTA
3x beze kora :
6 bjelanjaka
240 g šećera u prahu
1 žlica octa
Na dvije, a može i na sve tri kore staviti glazuru od čokolade (oko 10 dag po kori)-staviti u hladnjak da se stegne

Žuti fil:
18 žumanjaka
1,5 l mlijeka
3 pudinga od vanilije
6 vrhom punih žlica gustina
Skuhati kremu i u hladno dodati 250 g margarina

Fil od jagoda:
Oko 1,5 kg jagoda (ako koristite smrznute, otopite ih na sobnoj temp. i ocijedite sok) stavite oko 5 min prokuhati sa 350 g šećera, pa u to ukuhajte 4 pudinga od jagode i 1 žlicu gustina umućenih sa malo soka od jagoda ili vode. Kuhati nekoliko min. dok se ne zgusne. U hladno mikserom dodati šlag iz vrećice(šlag pjenu) izrađenu sa 0.7 dcl mlijeka i dobro izmiksati. Krema će biti kremasta i super za mazanje.
 

Back
Top