Torte & kolači

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rum kuglice

Sastojci za 10 porcija
240 g mlevenog oraha
340 g šećera u prahu
2 rebra otopljene čokolade
3 kašike ruma
kristal šećer

Napravi smesu od oraha, šećera u prahu, čokolade i ruma. Od testa oblikuj kuglice, pa ih uvaljaj u kristal šećer i serviraj u papiratim korpicama.


Mozda je i bilo ovo, al sta ces... :?
 
ovo garant nije bilo, pravila sam sinoc kad je bila "slatka kriza", od materijala iz frizidera:
lisnato testo razviti na malo deblje pa seci kolutove (moze vecom soljom). uzeti PLEH sa rupama (ono za projice i slicno), staviti u rupu testo, pa odmrznute i posecerene visnje, samo malo griza i cimeta posuti u svaku pa preklopiti testom. znaci, krug je veci od precnika tzv. rupe u plehu. stisnuti prstima pri vrhu, premazati jajetom i peci ko svako lisnato u zagrejanoj rerni.
od jednog pak. testa i pak. visanja sam imala za 12 komada. izvaditi kad se ohladi, da se ne raspada, od gore moze sladoled i eto...
valjda sam jasno objasnila. :lol:
uglavnom, do ujutru nije nista ostalo, valjda su misevi opet setali nocas... :)
 
izgled ajedino ja ovde pravim kolace, kuvarice gde ste? :D

banini

2 soljice secera
2 jajeta
umutiti mikserom
dodati 2 soljice ulja
pa 6 soljica brasna
i pola praska za pecivo.

praviti kuglice (ja pravim oko 4 cm precnik), redjati u pleh na finom rastojanju, u svakoj napraviti udubljenje a u njega staviti dzem. peci dok ne porumeni.
umesto dzema moze mak skuvan u mleku, cokolada istopljena pa izmesana sa orasima i slicno...
fino za uz caj ili mleko.

prijatno!
 
Evo jedne lepe torte i nadasve jednostavne za napraviti.

KAJSIJA BANANA TORTA

Sastojci za kore:
15 belanjaka
15 kašika šećera
3 pudinga od kajsije.
Umutiti 5 belanjaca, 5 kašika šećera i jedan puding od kajsije i peći na 180 stepeni.
Ispeći tri kore.

Fil:
1l mleka
3 pudinga od kajsije
200 g šećera skuvati.
U hladno dodati jedan margarin.

Premaz:
1/2 litre slatke pavlake
2,5 kg banana rezanih po dužini.

Slagati tortu:kora,fil od kajsije,banane rezane po dužini,slatka pavlaka,kora....
Završiti korom i tortu ukrasiti šlagom ili slatkom pavlakom.

Probajte,nećete se pokajati.
 
300 gr. Plazma keksa, 1 margarin, 4 jaja, ½ od 250 gr prah šećera, 250 gr. Čokolade.

Umutiti margarin sa 125 grama prah šećera, dodati umućena belanca, pa žumanca i rastopljenu čokoladu. Keks ređati po dnu i obodu šerpe, puniti filom i preko toga staviti dve kesice šlaga. Keks pre nego što se poređa na dnu se potopi u skuvanu kafu da malo omekša i celi keks koji se ređa uspravno u krugu šerpe koja je bila obložena folijom se prvo potopi u kafu. Torta se hladi 1 noć.

Torta interesantno izgleda a pri tom je i ukusna. :) :wink:
Prijatno!
:P
 
Ovu tortu ja pravim za svoj rodjendan..jednostavna je.
Moze s korama a moze i bez..ja pravim bez…brze je :wink: …a umesto kora koristim piskote…

Testo:od 10 belanaca,umutiti sneg,dodati 10 kasike
secera(jednu po jednu)neprestano mutiti.Dodati 10
zumanaca,10 kasika mlevenih oraha i 4 kasike
brasna.Moze i malo praska za pecivo .

Fil:500 g mlevenih oraha popariti sa malo toplog mleka
i dobro izmesati.Posebno umutiti 2 pakovanja margarina
sa 500 g prah secera i u to dodati ohladjene orahe
sa mlekom.

Na tacnu staviti piskote(pre toga u mleko naravno
potopiti malo,jednu po jednu)pa ih redjati da bude kao
kora,pa staviti fil,preko fila iseckane banane na kolutove,pa
onda jos jedan red piskota,fil,pa kajsije iz
kompota(dobro ocedjene)i tako redjati dok se ne potrosi
materijal.i na kraju slag..i to je to…
:wink:
 
www mira:
TIRAMISU

4 jaja,1/2 l mleka,1kašika Neskafe,10 kašika šećera ,40 piškota
500 g sremskog neslanog sira ,malo ruma,kakao (za dekoraciju)
2 vanil šećera

ako ima da se nabavi taj neslani sir.. to je zamena za taj maskaprone? ako nije onda je ovo nekakav pokusaj surogata..posto je valjda sustina u tom siru..
nasla sam recept koji kaze da treba neki kremasti sir i taj M. plus pavlaka. aha, mozda sremski sir i mleko jednako je to drugo

a kako ti se ne raspadnu belanca...naravno da se raspadnu i da cure.
 
:?: Ljudi, rekla mi kosika recept za tortu, ali ja nikako da ukapiram u cemu je stos...mislim...torta je bez mleka, jaja, secera, margarina...ma, bez icega... Ide ovako, 350 gr praska za slag-penu umutiti sa 400 ml kisele vode i u to dodati 500gr mlevenog keksa pa rastanjiti i to je I sloj, zatim ponoviti postupak sa slag-penom i kiselom vodom pa u II deo ubaciti 400 gr rendane cokolade i to namazati na rastanjen I sloj. Na kraju umutiti opet jos 350 gr slag-pene sa 400 ml kisele vode i time premazati celu "tortu", rashladiti i to je to...jel neko, mozda, probao nesto slicno? Ona se kune da je odlicno...
 
:D Ko kaze da je problem, samo, zvucalo mi neobicno... pravicu sledece nedelje kad mi je majci rodjendan, mislim da je O.K. za ove vrele dane...Danas sam se "izvukla" mojim neobicnim, raznobojnim pudinzima...i bilo je fino... Kupim 2 litre mleka i dve kutije (200 gr) gustina i cetiri male bocice arome, po izboru (moze i tri, onda mi je zadnji sloj dupli). Onda od pola litre mleka ostavim malo, u to razmutim tri pune kasike gustina i cetvrtinu bocice arome, (obicno biram vocne, da se boje slazu, danas limun, narandza, jagoda i kivi), a u ostatak (od 1/2 litre) stavim cetiri kasike secera, zagrejem i skuvam kao svaki puding. Skuvano prelijem u "sud sa rupom" (za kuglof), pa to isto uradim i sa ostalim mlekom, gustinom i aromama... Moj sud je dovoljan za tacno dva litra mleka... Kad se dobro ohladi u frizideru izvrnem na tanjir za tortu i dodam slag, ako ga imam i ako me ne mrzi...Dobijem odlicnu letnju poslasticu, ukusi mogu da budu razliciti, i mnogo ih je vise nego da sam kupila "obican" puding...osim toga masa je cvrsca, moze da se sece na kriske, kao torta... Probajte...
 
Selena:
Evo jedne lepe torte i nadasve jednostavne za napraviti.

KAJSIJA BANANA TORTA

Sastojci za kore:
15 belanjaka
15 kašika šećera
3 pudinga od kajsije.

a sta sa 15 zumanaca?? :? :?
el moze u fil?

i taj puding od kajsije..aj dobro..to moze i neka druga mesavina

znam sta sa 15 zumanaca..majonez :P bice za celu svadbu. ako neko ima svadbu
 
Ako slučajno ne znate

PITA SA ŠLJIVAMA

Ređate kore i po njima seckane šljive, malo šećera, ko voli rum ili cimet, malo griza, i po neku koru poprskati uljem

uostalom isto kao sa višnjama :D

Brzo, lako i ukusno
 
dragi moji kulinari
evo posle pauze novih torti
oko ove torte nema dileme.jes da stize jesen rana ali
probajte.lako,lepo i ukusno.

SLADOLED TORTA Velika mera.

I kora
400 gr, šlaga na meru, 4 dcl kisele vode,400 gr. mlevenog keksa
umutiti šlag sa vodom i dodati keks.
Tu mozete dodati i malo mlevenih ili seckanih oraha, lešnika , suvog groždja i sl.
II kora
400 gr. šlaga na meru,4 dcl. kisele vode i 300 gr. eurokrema
Umutiti šlag sa vodom i lagano umešati eurokrem
II kora
400 gr. šlaga na meru i 4 dcl. kisele vode.

Slagati kore jednu na drugu i staviti u zamrzivaè. Izvaditi 1-2 sata pre služenja i seæi.
Možete uzeti i kalup za tortu ili šerpu pa ih obložiti sa folijom i u to slagati koru na koru.
Kada se stegne sve izvaditi ,skinuti foliju i staviti na tanjir.
Ko ne želi veliku tortu, mere jednostavno prepoloviti

sladoled-moja.jpg
 
nema me, nema me pa kad se navadim na forum ne mos da me skinete, hehe
tek sada sam obratila paznju na ovu temu posto retko spremam slatkise, ali kad sam videla da se pominje - kao voda za cokoladu, moj omiljeni film od detinjstva sve je krenulo da mi mirise na prepelice sa ruzinim laticama mmmmm
Pravim Cokoladni preliv - Ganache sa slatkom pavlakom i daleko je ukusniji, a kao svoj skromni doprinos evo prilazem

CHEESE CAKE (TORTA OD SIRA)

Kao prvo trebace vam onaj sud kome se skidaju ivice. U osnovu utapkajte (ja volim prstima, posle imam opravdanje da ih olizem) 200 gr napolitanki izmiksanih sa oko 80 gr putera.U originalnom receptu upotrebljava se filadelfija krem sir ali posto je dosta skup, ja obicno koristim vajkrem koji umutim sa 250 gr secera, 4 jaja, 2 zumanca, sok 4 limete ili 3 limuna. Fil se sipa preko osnove i pece oko 1h na 190C. Ono sto je jako bitno je da sud bude dobro oblozen alu folijom i hermeticki nepropustan jer se potom taj sud stavi u veci koji je pun vode, u tome je caka dobre torte! Voda ne sme da prodre u kolac! To je verovatno ista ona fora koju je espanol predlozio za pecenje hleba samo sto se stavlja manji sud u veci, mozete da probate i po njegovom predlogu ali ja ipak ne bih ekperimentisala
 
potom? potom cega. posle cega.. peces u toj vodi, ili sta? malo preciznosti? i kazes ne sme da prodre u kolac? zanimljivo. lepo zvuci kolac.
od cega je ukusniji taj ganash

a tih 80g putera ce da se topi... u tome je trik, aha
 
Kolac se pece u sudu kome se skidaju ivice!pre nego bilo sta uradis oblozi isti alu folijom i dno i ivice, kada sud lepo napunis onda ga stavis u vecu serpu u kojoj ima vode ali ne toliko da ulazi u kolac nego otprilike da bude do pola suda u kome se pece Comprende?
Ganache sa slatkom pavlakom je lepsi od onog sa margarinom - to je valjda neka nasa verzija
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top