Tolstoj - Krojcerova sonata

..bila je jedna interesantna epizoda national geographica u kojoj na osnovu usporedbe čovjeka sa monogamnim i poligamnim životinjskim vrstama proizilazi zaključak da čovjek ne pripada ni jednim ni drugima već da je monogamija ili poligamija izbor čovjeka i da prije svega ovisi od sredine, društvenih normi i shvatanja, odgoja ... tako da bi se ta teorija zapravo poklapala sa naučnom činjenicom o čovjeku da je njegovo fiziološko i/ili patološko stanje proizvod genetičkih i faktora sredine ...
Je li to tvrdiš da je poligamija kod čovjeka patologija?
 
Setio sam se ove teme na forumu kad sam oko podne prolazio pored Ribljaka (Riblja pijaca u NS) i snimio
"mog" klošu...Prikočim,parkiram,kupim "unučića",dam mu i pitam ga da li je nekad bio oženjen...
"Još sam-od te lude sam i pobegao..."
"Isti si Oziman..."
"Ko ti je taj?"
"Jedan koji neće da se ženi..."
"Pozdravi pametnog čoveka..."
-----------------------------------------------
Pozdravljam Ozija...:mrgreen:

Гомилу правила, забрана , ограничења, које нам је друштво наметнуло а,од којих су пола тих правила и ограничења бесмислице изникле из наивности прошлих и садашњих времена а данас живе као табуи, не можемо да избегнемо јер смо на њих приморани силом закона. Пендрек нас тера у те окове друштва ма како већина њих бесмислена била. Рецимо, зашто не бих могао ићи улицом го? Кога угоржавам тиме? А ето, то је забрањено јер је неки бедуин на блиском истоку рекао у својој наивности и тупости да је то противу узвишнога бога. А ја то данас морам следити .

Али везивање у правила брака, одрицање од своје слободе зарад неговања црквених инситиуција...зашто би неко то радио? :neutral: Неко ће рећи због љубави? Ок, То је привлачан мотив. Али љубав постоји по свему судећу, свугде другде осим у браку. Ко није, нека поново прочита уводни пост.

Ја сам релативно не тако давно и сам био намамљен тим путем. Наиме имао сам циљ да ступим једном у брак, и све како то иде. Али са ове дистанце видим да ме је неко буквално провиђење спречавало у томе. И друштво ето није успело да ми натакне бар тај јарам.

laza-jaram.jpg
 
Zvone na vrata kupleraja dva pandura i kad otvorila madam,oni kažu da bi nešto da kresnu,ali imaju samo 20 evrića...
"Za dvaes evrića možete samo jedan drugom da poduvate..." zalupila im vrata madam.
Posle pola sata ponovo zvone na vrata kupleraja...
"Šta je sada! ! ! "Brecnula se madam...
"Došli da platimo..."
 
Zvone na vrata kupleraja dva pandura i kad otvorila madam,oni kažu da bi nešto da kresnu,ali imaju samo 20 evrića...
"Za dvaes evrića možete samo jedan drugom da poduvate..." zalupila im vrata madam.
Posle pola sata ponovo zvone na vrata kupleraja...
"Šta je sada! ! ! "Brecnula se madam...
"Došli da platimo..."


hehe, a došo keramičar isto u kupletraj
dobar dan, dobar dan..jel imate crnkinje? imamo, idite u sobu 39
ode on u sobu triesdevet, tamo crnkinja ko naomi
skini se, ova se skine
deder, okreni se..ova se okrene
sad se sagni i naguzi..

pošto se ova naguzila, majstor pogleda nešto i reče, dobro ćero, sad se obuci

to je to?
jeste jeste..samo sam teo da vidim kako idu roze fugne na braon pločice..

hihi
 
hehe, a došo keramičar isto u kupletraj
dobar dan, dobar dan..jel imate crnkinje? imamo, idite u sobu 39
ode on u sobu triesdevet, tamo crnkinja ko naomi
skini se, ova se skine
deder, okreni se..ova se okrene
sad se sagni i naguzi..

pošto se ova naguzila, majstor pogleda nešto i reče, dobro ćero, sad se obuci

to je to?
jeste jeste..samo sam teo da vidim kako idu roze fugne na braon pločice..

hihi
:hahaha::rotf: Estetka bolan...
 
Prava ljubav je kad poleti ka tebi i slomi štiklu,hebeš sad i štiklu...Daj samo da je istina i da...
Šta da ti kažem...To s metafizikom nema veze...
Ono na šta ti misliš-to se kod stručnjaka zove transfer i pun je empatičnih,ali fiksacionih osećanja...To
liči na metafizčno jer nema konkretne osnove i najčešće je okrenuto prema terapeutu ili zamišljenom liku...
U psihoanalizi služi ta"metafizična ljubav" tj transfer (prenos) za razrešenje fiksiranog konflikta izvlačenjem iz podsvesti i prevazilaženjem...
Ima solidne literature o tome...

o pravoj ljubavi se ne qenja na forumu..cak ni na filozofski nacin

ako se zaebes pa to uradis to vise nije ljubav vec postaje splacina

jel neko reko da je virtuel zlo? virtuel je hardkor najgoreg u nama ma koliko nekad lice naseg mantila delovalo kao da je napravljeno i od samih biblijskih svitaka


 
o pravoj ljubavi se ne qenja na forumu..cak ni na filozofski nacin

ako se zaebes pa to uradis to vise nije ljubav vec postaje splacina

jel neko reko da je virtuel zlo? virtuel je hardkor najgoreg u nama ma koliko nekad lice naseg mantila delovalo kao da je napravljeno i od samih biblijskih svitaka


Sory...Nesam zna da si se zaljubija u intermecu dva nika...:mrgreen:
 
Studije o faktorima koji utiču na udvaranje kod ljudi i koje su bile fokusirane na žene pokazale su da žene više vole “razbacanije” muškarce za kratku vezu a “štrebere” da se skrase jer smatraju da će im oni biti od veće pomoći u podizanju dece.

Navodi se u studiji autora Entonija Litla sa Univerziteta Stirling i Benedikta Džonsa sa Univerziteta Glazgov.

Ovo je opste poznata cinjenica koja se potvrdjuje opet i opet. Narocito je u tom pogledu interesantan onaj eksperiment u kome je ,vise zabave radi, nasumicno utvrdjivano ocinstvo muzeva nad svojom decom u braku. Ispalo je da svaki treci muz nije otac deteta koje gaji. :neutral: Kada su istrazivaci videli da je vrag odneo salu eksprement je odmah prekinut.

To nije izuzutak vec pravilo. Zene vodjene instiktima biraju za oca svoje dece tkz. "sirovinu" a za gajitelja iste takozvanog "папучића".

Brak, осим што je jedna потпуно противприродна творевина која човеку натаче јарам на врат једне безвезне црквене и друштвене институције, са друге стране гаји у себи и једну кукавичку психологију кукавичјих јаја.
 
Nesigurnost u individualnim zivotima potice prije svega od uskog shvatanja svijeta. Najsira dusa je mirna, bilo sama sa sobom, bilo sa drugima. Zena je nemirna po prirodi, jer je posuda u koju stane dusa kod nje mala, a i tanka, te se lako probije.
 
August Strindberg u autobiografskoj knjizi Brak
do detalja opisuje uzase ove institucije
zaklinje se u svoju monogamnu prirodu i ljubav prema zeni sa kojom je u braku, Siri, koja mu samovoljnim ponasanjem unistava zivot, zbog koje ga javnost dozivljava kao sovinistu i ludaka

na kraju se bura zavrsava tako sto odlucuje da se razvede od prokletog zenskog

Vikipedija: August Strindberg se nakon neuspelog braka sa Siri jos dva puta zenio
voleo dramaturg dramu...

Vislava Simborska u jednoj pesmi opisuje kako je "suvise blizu" svojoj ljubavi, da on dok lezi pored nje sanja neku koja nije pored njega, jer je to princip
tako da je drama u braku cak mozda manja izdaja ljubavi
):

"Find what you love and let it kill you."
 
Ljubav je s one strane dobra i zla. Moras imati nesto zbog cega ce neko napustiti svakodnevno namirivanje potrebe da bude dobar. "Ko bi mene jos mogao voljeti?" I zaista, ko jos moze voljeti onog koga nije u stanju ni da razumije? Tek inferioran ima pravo na paranoju.
 
mislim da je bolje da budemo samo drugari :mrgreen:
Nema problema,ali malog ne smeš ni drugarski...:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Ljubav je s one strane dobra i zla. Moras imati nesto zbog cega ce neko napustiti svakodnevno namirivanje potrebe da bude dobar. "Ko bi mene jos mogao voljeti?" I zaista, ko jos moze voljeti onog koga nije u stanju ni da razumije? Tek inferioran ima pravo na paranoju.
Najbolje bi bilo da se ti i Ozi oženite,pa da zaključimo temu...:mrgreen:
 
mislim da cu odoleti iskusenju, fish

Ljubav je s one strane dobra i zla. Moras imati nesto zbog cega ce neko napustiti svakodnevno namirivanje potrebe da bude dobar. "Ko bi mene jos mogao voljeti?" I zaista, ko jos moze voljeti onog koga nije u stanju ni da razumije? Tek inferioran ima pravo na paranoju.

zasto nekom ko mi se stvarno dopada treba da zelim da napusti to namirivanje potrebe da bude dobar? to me bas muci

ne moras da imas nista specijalno da bi se drugi primili, i tvoj prijatelj kaze "zato sto i sami malo znamo volimo siromasne duhom, osobito ako su mlade zenice" (verovatno u originalu pise mlade utobe!!)... a oni koji traze nesto vise, nakon sto prepoznaju mali znak toga u nekom, ucitaju sve svoje fantazije do kraja, pa posle bude sumrak...
 
Brak je za veliku vecinu ljudi neprirodna I bolesna zajednica.
Zasto opstaje u ovom obliku I meni je vechna misterija.
Ljudska bica su nedovoljno inteligentna, vrerovatno zato.
Brak mora biti modifikovan ali tu mora drzava da se ukljuchi jer vremena su se promenila.Moral vishe ne vredi nishta, ljudi se ne plashe nekog fiktivnog boga tako da je brak u drushtvenom smislu postao cirkus.
Kad nas sve chipuju pravo nasledjivanja nek odredjuju informacije na njemu, jer sto se braka tiche drzavu samo to (treba) da zanima.
 

Back
Top