Tipične greške Hari Potera

Jos neke grescice...
U Redu Feniksa- Darslijevi odlaze da uzmu nagradu za najbolje odrzavan travnjak, a tad je susa i Harry sam prica kako je trava jadna i pozutela.
Vreme kada je Harry koristio Patronus cini u pismu i na sudjenju se ne poklapa. Jednom je 21, a jednom 23h.
Kada se Harry i Co prisecaju kada su prvi put igrali zajedno kvidic, kazu da je to bilo u trecoj godini. Zar ona nije starija od njega?
 
Ma dajte ljudi, nemojte se raspravljati o tome da li je bolja JKR ili JRRT. Nisu ni u istim kategorijama.
Iako volim Tolkina, OOTP sam nabavila prve nedelje izdavanja. Oboje su napravili divne stvari u kojima samo treba uzivati...
"I'm not putting them on," said old Archie in indignation. "I like a healthy breeze 'round my privates, thanks."
 
Feanor the elf king:
Paaa, ne znam, citao sam knjigu samo dva puta, i pravo da ti kazem, nisam na tom nivou kao sa Lotrom... Ali obecavam da cu uzeti opet da je citam cim budem imao vremena i onda cu se potruditi da nadjem pokoju gresku, jer siguran sam da ih ima poprilicno.
primecujem nekad u Potteru greske, ali u Lotr bi bilo mnogo teze, jer je slozenije... mnogo slozenije.
 
U pravu si. Jedino kada bi uzela da ucis vilenjacki, pa bi bila u mogucnosti da otkrijes par gramatickih gresaka, ali to nije strasno, s' obzirom da su male, i da je to ipak vilenjacki, tako da bi ih mali broj ljudi primetio. Ako si pokusavala da citas SIlmariliona (koji je blisko povezan sa Lordom) ima jedna misterija koja se javlja, i prilicno je nejasno. U padu grada Gondolina (najlepsi vilenjacki grad ikada izgradjen u Srednjoj Zemlji, koji je bio takmac i Tirionu na Tuni po pitanju lepote (Tirion je bio nalepsi grad ikada sagradjen, kako u Valinoru, tako i na celoj Ardi), dakle, u padu tog grada, javlja se vilenjak po imenu Glorfindel, koji gine padajuci u provaliju zajedno sa Balrogom kojeg je ubio. S' obzirom da i u Gospodaru prstenova postoji Glorfindel, koji je kao i ovaj, mocan i drevan, jedan od princeva Eldalije, ne zna se da li je ovo greska, ili postoji neka veza izmedju ova dva lika, ili sta vec. Pretpostavlja se da to nikada necemo saznati, posto je Tolkein preminuo... :(
 
Feanor the elf king:
U pravu si. Jedino kada bi uzela da ucis vilenjacki, pa bi bila u mogucnosti da otkrijes par gramatickih gresaka, ali to nije strasno, s' obzirom da su male, i da je to ipak vilenjacki, tako da bi ih mali broj ljudi primetio. Ako si pokusavala da citas SIlmariliona (koji je blisko povezan sa Lordom) ima jedna misterija koja se javlja, i prilicno je nejasno. U padu grada Gondolina (najlepsi vilenjacki grad ikada izgradjen u Srednjoj Zemlji, koji je bio takmac i Tirionu na Tuni po pitanju lepote (Tirion je bio nalepsi grad ikada sagradjen, kako u Valinoru, tako i na celoj Ardi), dakle, u padu tog grada, javlja se vilenjak po imenu Glorfindel, koji gine padajuci u provaliju zajedno sa Balrogom kojeg je ubio. S' obzirom da i u Gospodaru prstenova postoji Glorfindel, koji je kao i ovaj, mocan i drevan, jedan od princeva Eldalije, ne zna se da li je ovo greska, ili postoji neka veza izmedju ova dva lika, ili sta vec. Pretpostavlja se da to nikada necemo saznati, posto je Tolkein preminuo... :(
i to davno... :roll:
zanimljivo. veoma zanimljivo. ali, kao sto kazem potpuni sam nepoznavalac. e za Hobita mogu da kazem da znam i poznajem, jer sam vise puta citala.
ali, vreme je da se posvetim i Lotr... :lol:
 
Negde sam bas citala jednu studiju o tome da su ipak postojala dva Glorofindela i u mnogim raspravama o tome vecina ljudi je dosla do istog zakljucka (ljudi koji su otvarali Silmarilion vise puta nego svoju licnu kartu... :roll: ). A mozda je to i neka vrsta tolkinovskog pojma reinkarnacije kao onaj jedan momenat u knjizi: Lutijena - Aruen i sl....Ko ce to znati... :roll:
P.S. Dok je zivota u meni ime Tiriona se ne sme omalovaziti, pa cak ni zbog Turgonovog Gondolina :twisted:
 
tirionelf:
Negde sam bas citala jednu studiju o tome da su ipak postojala dva Glorofindela i u mnogim raspravama o tome vecina ljudi je dosla do istog zakljucka (ljudi koji su otvarali Silmarilion vise puta nego svoju licnu kartu... :roll: ). A mozda je to i neka vrsta tolkinovskog pojma reinkarnacije kao onaj jedan momenat u knjizi: Lutijena - Aruen i sl....Ko ce to znati... :roll:
P.S. Dok je zivota u meni ime Tiriona se ne sme omalovaziti, pa cak ni zbog Turgonovog Gondolina :twisted:
Ok, bez uvrede. I ja volim Tirion, vise od Gondolina, ali ipak, Goooondolin, ne bih imao nista protiv i tu da zivim. Mada, kada pomislim na kraj koji je doziveo... Paaa, ne znam. :roll:
 
Nema problema. Ondolinde i jeste bio predivan (u svojoj skrivenoj dolini i sa svojim brojnim izvorima), ali Tirion...beli zidovi i terase, kristalna stepenista, Mindon Eldalieva sa svojom srebrnom svetiljkom, Telperion drvo...divno...
Nije ni cudo sto je Turgon gradio svoj grad u spomen na Tirion... :)
 
bleach:
e znate sta...
ima ja sve to lepo da procitam i proucim :lol:

pa cu moci s vama da pricam... :cry:
Ma nema problema, siguran sam da ce tirionelfu kao i meni biti drago da te pouci. Siguran sam da se on razume u Silmarilion bolje od mene, tako da cu ga zamoliti da i mene poduci. Sto se tice Silmariliona, to ti svakako preporucujem da procitas. Ja najvise volim opise u toj knjizi (kao i u Lordu). Ali ovde su jednostavno neverovatni! Kao sto je kolega rekao, ipak je Tirion divniji od Gondolina, koliko god ja insistirao da nije... Cinjenice su cinjenice. Pozdrav!
 
Feanor the elf king:
bleach:
e znate sta...
ima ja sve to lepo da procitam i proucim :lol:

pa cu moci s vama da pricam... :cry:
Ma nema problema, siguran sam da ce tirionelfu kao i meni biti drago da te pouci. Siguran sam da se on razume u Silmarilion bolje od mene, tako da cu ga zamoliti da i mene poduci. Sto se tice Silmariliona, to ti svakako preporucujem da procitas. Ja najvise volim opise u toj knjizi (kao i u Lordu). Ali ovde su jednostavno neverovatni! Kao sto je kolega rekao, ipak je Tirion divniji od Gondolina, koliko god ja insistirao da nije... Cinjenice su cinjenice. Pozdrav!


Naravno da cemo pomoci! :D
Feanore, sine Finveov, Duse Vatre, verujem da Silmarilion poznajes kao i Silmarile koje si upravo ti sacinio! 8)
Da, opisi u knjigama su stvarno neverovatni, a sam Silmarilion je kao sveobuhvatna knjiga citavog Tolkinovog sveta.
Hvala na priznanju za Tirion, njegovi cuvari su ti vecno zahvalni...
Mada ovo "kolega"... :?
 
Feanor the elf king:
bleach:
e znate sta...
ima ja sve to lepo da procitam i proucim :lol:

pa cu moci s vama da pricam... :cry:
Ma nema problema, siguran sam da ce tirionelfu kao i meni biti drago da te pouci. Siguran sam da se on razume u Silmarilion bolje od mene, tako da cu ga zamoliti da i mene poduci. Sto se tice Silmariliona, to ti svakako preporucujem da procitas. Ja najvise volim opise u toj knjizi (kao i u Lordu). Ali ovde su jednostavno neverovatni! Kao sto je kolega rekao, ipak je Tirion divniji od Gondolina, koliko god ja insistirao da nije... Cinjenice su cinjenice. Pozdrav!
e bas vam hvala ... javicu se kad sve to lepo procitam...
eh sad bas imam vremena :lol:
 
tirionelf:
Feanor the elf king:
bleach:
e znate sta...
ima ja sve to lepo da procitam i proucim :lol:

pa cu moci s vama da pricam... :cry:
Ma nema problema, siguran sam da ce tirionelfu kao i meni biti drago da te pouci. Siguran sam da se on razume u Silmarilion bolje od mene, tako da cu ga zamoliti da i mene poduci. Sto se tice Silmariliona, to ti svakako preporucujem da procitas. Ja najvise volim opise u toj knjizi (kao i u Lordu). Ali ovde su jednostavno neverovatni! Kao sto je kolega rekao, ipak je Tirion divniji od Gondolina, koliko god ja insistirao da nije... Cinjenice su cinjenice. Pozdrav!


Naravno da cemo pomoci! :D
Feanore, sine Finveov, Duse Vatre, verujem da Silmarilion poznajes kao i Silmarile koje si upravo ti sacinio! 8)
Da, opisi u knjigama su stvarno neverovatni, a sam Silmarilion je kao sveobuhvatna knjiga citavog Tolkinovog sveta.
Hvala na priznanju za Tirion, njegovi cuvari su ti vecno zahvalni...
Mada ovo "kolega"... :?
Izvinjavam se ako sam te kojim slucajem uvredio time "kolega", to mi svakako nije bila namera! Ok, od sad te zovem zemljace :) Moze? He he, cujemo se onda. Nego, ajde nam se pridruzi na rp na glavnoj temi za Harry Pottera...
 
Spisateljica Harija Potera je pisala tu knjigu ''na metar'',sto ce znaciti da nije bitna sadrzina,poenta knjige vec komercijalno interesovanje izdavaca i filmadzija za nastavke...Neko pise glupe pesme,neko snima p'ornice,neko ovako glupe knjige...
 

Back
Top