TATOO:YES or NO?

he ili je to samo pirsing
ma ako ih ali da li su chuli za reljefnu tetovazhu... mislim da se tako radi mozhda u nekim plemenima... kao neki oziljci se nikad ne puste da zarastu.. e pa ako oce da bude riba nek to uradi pa da vidimo
 
Ja sam se prije mjesec dana tetovirala.
Dugo sam htjela to da uradim, ali sam se bojala da ce puno da me boli slusajuci tudja iskustva.
Kompletno moje drustvo je mislilo da nema sanse da ja to uradim, jer ne trpim bol bas, a kad vadim krv padnem unesvijest od straha! Smijesno,al je tako.

I nekako sam skupila petlju.

Nacitala sam se kojecega: te ne smijes ovo prije tetoviranja, te ono...Moras biti odmorna, sita, bez alkohola u krvi 24 sata , bla bla bla

Prethodno vece sam bila na zurci i ostala do 4, a ustala u 6,posto od 7 radim.O promilima alkohola u krvi da ne pricam...

Dosla sam da se prvo raspitam sledeci dan,kao.
I uradila je odmah tad.

Doduse nije velika, mala, FAIRY - vila sa krilima , preslatka je, na clanku.I nije me boljelo. Vise kao golicanje. Ma smijala sam se kad sam pomislila na sve price koje sam se naslusala...
Nekako, bas ide uz mene.
Prezadovoljna sam.Ne mogu da je se nagledam.
Zao mi je samo sto je nisam uradila i ranije.

A kako ce da izgleda za 20-30 god ne znam.
Nisam razmisljala o tome.
Ne znam dal cu biti ziva tad uopste.
A tijelo se ionako mjenja samo od sebe.

Jednostavno sam strasno zeljela to da uradim, i nakon dugih razmisljanja , uradila sam to.

I sta ce da bude jednom , nekad?

Pa mislim da svako treba da se nosi sa posljedicama svojih odluka.
Na kraju krajeva, sami biramo...
 
NEEEEEEEEEEEE, prvo pokazuje da si nesiguran/na, drugo ako se dvoumiš-koji će ti, treće to je fazon, a ako, i malo držiš do sebe, onda nisi u masovnom fazonu-već u svom. Zamisli ostariš a tatoo se onako razvuče da te unuče pita što si se isprljao/la. Lako je za helanke i seljanke, to skineš za sekund, ali bato ovo boli u oba slučaja. Ako si baš toliko opsednut/a ono bolje uzmi neku nalepnicu!!!!!!!
 
Onaj ko se tetovira zbog toga sto je tetovaza u trendu i treba da se kaje jednog dana, jer mu je motiv bio debilan. Tetovaza na telu ljudi koji su imali jak motiv da je urade ima mnogo dublji smisao od trenutne mode.
Pa sta ako izgleda ruzno kad omatoris? Tada ti je svejedno kakvo ti je telo - u principu. Prava tetovaza je mapa duse na telu
 
dzordzV76:
NEEEEEEEEEEEE, prvo pokazuje da si nesiguran/na, drugo ako se dvoumiš-koji će ti, treće to je fazon, a ako, i malo držiš do sebe, onda nisi u masovnom fazonu-već u svom. Zamisli ostariš a tatoo se onako razvuče da te unuče pita što si se isprljao/la. Lako je za helanke i seljanke, to skineš za sekund, ali bato ovo boli u oba slučaja. Ako si baš toliko opsednut/a ono bolje uzmi neku nalepnicu!!!!!!!

Ne, to nema veze sa nesigurnoscu,vec sa godinama.
Sad vise razmisljam o svemu, analiziram, detaljisem,racionalizujem,...
Ne zelim da donesem pogresne odluke i zato razmisljam vise.
Jel za tebe sigurnost = brzopletost?
A dvoumila sam se ,jer sam mislila da jaako puno boli.
I kao sto sam vec rekla, da sam znala koji je intezitet bola,ucinila bih to i ranije.

Zamisli ti ostaris i ocelavis , ili jos gore ostanes sa jednim pramenom na glavi kojim pokrivas ostatak glave, a unucici ti umiru od smijeha?!
Mislim, konstatacija ti je bzvz!

I BATO,mene NE BOLI to sto tebe BOLI, ipak sam ja malo iznad takvih tvojih DILEMA: "seljanke i helanke" i "ostaris-isprljas"...

I, uostalom, ti to nemoj nikad uraditi.
Ali nemoj ni pokusavati da drugim ljudima nametnes svoja razmisljanja koja ne moraju da budu ispravna.
Svaki covjek je licnost za sebe.
 
Samo da se osvrnem na onu pricu o oziljcima...
Imala ja jednu drugaricu u osnovnoj kojoj se jako,pazite jaaaaako, svidjao jedan decko. Zvao se Milos. Ona je bila toliko nesrecno zaljubljena u njega,da je sestarom na nadlanici urezala slovo "M". Dimenzije otprilike 3x3cm. Kasnije se jos vise zaljubila u njega da je na podlaktici cak ispisala i njegovo citavo ime. Znaci "Milos" iznad ulne i radijusa. Sada,kao i tada mislim da je to apsurd. Cista bolestina. To,konkretno,za mene nije nikakva umetnost.Takve egzibicije dozivljavam kao skrnavljenje samog sebe.

Sto se tice tetoviranja-podrzavam, ukoliko tetovaza ima neko znacenje. I sama razmisljem o tome vec neko vreme. Zelim sasvim malu tetovazu na donjem delu stomaka ili na gleznju. Tu je nece svako videti,a ipak ce postojati i nositi poruku o meni. Razmisljam o nekom kineskom simbolu. Ne bih radila tribal,jer za mene ne nosi nikakvu poruku. Mozda gresim...
A sta mislim da cu time postici? Obeleziti kraj jednog dela svog zivota i jedan novi pocetak. Ko zna? Mozda mi cak poraste i samopouzdanje. A u tome ne vidim nista lose.
Moram priznati da se pomalo i bojim,ali ne toga sta ce biti kad ostarim,jer se tatu uvek moze laserom skinuti,nego toga da preko te igle nedobijem neku bolest. Hepatitis npr. ili jos gore sidu. To je zasad jedina stvar koja me od toga odvraca. Plus roditelji.
 

Back
Top