TATOO:YES or NO?

Hellen:
Једном, давно, у Дунавском парку шета једна мама са дететом. Мама носи пунђицу, строги шанел костимић, штиклице, свилена кошуља...види се да је негована и имућна... а онда, у једном тренутку мама се сагне над дететом и ја спазим на њеном врату, испод пунђе тетоважу, класичну, плаву...пише неко име, неки Пера, Мика, Жика...ко зна....фууууј!
И та тетоважа проговори много више о њој него све њене свилене кошуље и кожне торбице. И она је сигурно то некад урадила верујући да је то ''ин'' и да ће тако остати заувек...


Ma ajde... govori o njoj da je smece i da je njen uspeh u zivotu nistavan zbog jedne tetovaze.
Sta to znaci, da si ti tetovirana po celom telu? ili da si uspela u zivotu samo zato sto nemas nikakvu tetovazu?
Kako mozes ti da znas zbog cega je, sa kakvim motivima i pod kakvim okolnostima "ptilepila" tu tetovazu?
 
dragojIo:
nije valjda da odustajes? eeeeeee a taman sam pomislio da si neka opasna riba...

...ne bih bas mogla reci da se odnosi na mene :).Naravno da sam opasna ;) :lol:
...Sad bez zezanja,ako je moguce generalizovati,sta vi muskarci pomislite kad vidite ribu sa tetovazom?Da li vam stvarno deluju "opasnije" ili...?
 
Ma ajde... govori o njoj da je smece i da je njen uspeh u zivotu nistavan zbog jedne tetovaze.
Sta to znaci, da si ti tetovirana po celom telu? ili da si uspela u zivotu samo zato sto nemas nikakvu tetovazu?
Kako mozes ti da znas zbog cega je, sa kakvim motivima i pod kakvim okolnostima "ptilepila" tu tetovazu?

Говори само толико да је некада живела другачијим животом и да су јој представе о лепом биле другачије него данас!Нисам говорила о успеху у животу и о томе да ли је неко ''смеће'', забога!
Ова прича је само илустрација да то ''заувек'' на које мислимо када имамо 18-20 година, врло брзо престане да буде ''заувек'' и после се стидимо своје глупости!

Када сам говорила о томе како ће то изгледати за 20 година, нисам мислила на смежурану кожу. Старост није ружна, може да буде лоше само то што ће наши погледи на свет и на лепо бити другачији и што ћемо се ружно осећати због нечега чиме смо себе ЗАУВЕК обележили!

Моја другарица је са 15-16 година свима поносно показивала опекотине од цигарета које је сама себи правила по руци, по надланици и подлактици...Тада су многе девојке пекле себе да би тиме ''доказале љубав према момку'', и сви смо им се дивили како су кул и страва...
Зашто оне данас и на 30 степени носе дугачке рукаве? Зашто се још увек не хвале тим ожиљцима, шта мислиш???
 
Zato jer su tada imale 15 godina (mislim... alo... 15).

Говори само толико да је некада живела другачијим животом и да су јој представе о лепом биле другачије него данас!
Njen primer nema veze sa predstavom o lepom, jer tetovazhe sa imenima i skracenicama ni nemaju cilj da budu lepe. Imaju veze sa njenim (ne)promishljenim stavom, kojeg se ona danas verovatno stidi.
Mnogi zhele da odbace svoju proshlost kao da je ona pripadala nekoj drugoj osobi. Onaj ko je u stanju da prihvati svoje proshlo "ja" taj nece imati ni problem sa tetovazhom za 20-30 godina.
Pri tom, vrlo bitna stvar - istetovirati "MILUTIN" na nadlanici i neki lep tribal udno ledja nije isto, i nikada nece biti isto.
 
Upravo tako...Do sada se nisam pokajao, a verovatno se i nikada necu pokajati shto sam tetoviran...Motivi koje sam onda imao da oznachim sebi ono shto mi je vazno do dana danashnjeg nisu promenjeni. Sa druge strane, to sam radio zbog sebe, ne zbog drugih, tako da me apsolutno ne interesuje shta ce neki sluchajni prolaznik reci.

Shto se stava "Fuuuuuj", ja sam siguran da Hellen ima toliko fuj stvari u svom zivotu o kojima pre treba da brine. Mislim, smeshno...
 
LePiaf:
Zato jer su tada imale 15 godina (mislim... alo... 15).


Njen primer nema veze sa predstavom o lepom, jer tetovazhe sa imenima i skracenicama ni nemaju cilj da budu lepe. Imaju veze sa njenim (ne)promishljenim stavom, kojeg se ona danas verovatno stidi.
Mnogi zhele da odbace svoju proshlost kao da je ona pripadala nekoj drugoj osobi. Onaj ko je u stanju da prihvati svoje proshlo "ja" taj nece imati ni problem sa tetovazhom za 20-30 godina.
Pri tom, vrlo bitna stvar - istetovirati "MILUTIN" na nadlanici i neki lep tribal udno ledja nije isto, i nikada nece biti isto.

Ne Milutinu.
Da lepom tribalu!

Kad vam dosadi
zovite Blažu
da vam skine tetovažu.
 
milckych:
...ne bih bas mogla reci da se odnosi na mene :).Naravno da sam opasna ;) :lol:
...Sad bez zezanja,ako je moguce generalizovati,sta vi muskarci pomislite kad vidite ribu sa tetovazom?Da li vam stvarno deluju "opasnije" ili...?

meni da, meni takve deluju opako...
a cekaj sunce, da li ti vec imas tetovazu? mozemo li je videti? kiss
 
LePiaf:
Zato jer su tada imale 15 godina (mislim... alo... 15).


Njen primer nema veze sa predstavom o lepom, jer tetovazhe sa imenima i skracenicama ni nemaju cilj da budu lepe. Imaju veze sa njenim (ne)promishljenim stavom, kojeg se ona danas verovatno stidi.


Bas tako...
Imao sam klasica u vojsci koji je na grudima imao istetovirano (onom plavo-zelenom bojom) VESELA.... (jedan ciga Jova, inace mnogo dobar covek)...
Ta tetovaza nema veze sa lepotom, sta vise i rukopis je odvratan (zapravo font), ali govori ipak nesto. Nemam pojma sa koliko godina se Jova brendirao, ali ipak ne verujem da se danas kaje zbog toga isto kao ni da je tada kada je stavio tu tetovazu mislio da je to cool.
 
Мислиш, сигурно је мислио да је то нешто ружно и сељачки?
Ако теби та тетоважа није имала везе са лепотом, можда њему јесте. Откуд ти то знаш? Зашто би стављао на себе нешто што му се не свиђа???

Добро, ајд да видимо, могли бисмо поставити питање онима који имају тетоважу - зашто су то урадили? Чисто да видимо да ли мисле да је то нешто лепо, нешто што им се допада, нешто што их карактерише...или су неки други разлози у питању?

Искрено, ја сам раније размишљала о томе да ставим тетоважу на чланак ноге, малу, дискретну...али сам се, после размишљања, ипак одлучила да то буде привремена тетоважа...
То сам урадила зато што ми је то било лепо, допадало ми се, лепо ми је стајало...али нисам желела да један тренутак мог живота том тетоважом обележи цео живот...
 
Hellen:
Говори само толико да је некада живела другачијим животом и да су јој представе о лепом биле другачије него данас!Нисам говорила о успеху у животу и о томе да ли је неко ''смеће'', забога!
Ова прича је само илустрација да то ''заувек'' на које мислимо када имамо 18-20 година, врло брзо престане да буде ''заувек'' и после се стидимо своје глупости!

Када сам говорила о томе како ће то изгледати за 20 година, нисам мислила на смежурану кожу. Старост није ружна, може да буде лоше само то што ће наши погледи на свет и на лепо бити другачији и што ћемо се ружно осећати због нечега чиме смо себе ЗАУВЕК обележили!

Моја другарица је са 15-16 година свима поносно показивала опекотине од цигарета које је сама себи правила по руци, по надланици и подлактици...Тада су многе девојке пекле себе да би тиме ''доказале љубав према момку'', и сви смо им се дивили како су кул и страва...
Зашто оне данас и на 30 степени носе дугачке рукаве? Зашто се још увек не хвале тим ожиљцима, шта мислиш???


Mislim da poredjenje nije sasvim adekvatno, ipak su opekotine oziljci koji ostaju kao trag cistog hira i glupposti. mislim daje "tetka" ma kakva ona bila proizvod nekih drugih potreba.
Sa druge strane, ta teta koju si uzela za primer, verovatno ima dosta novca da bi platila uklanjanje te tetovaze da se stidi toga, danas (recimo).
I ne kazem da je starost ruzna... ali mladost je ipak mladost i ona nosi sa sobom nesto sto 'godine" ne razumeju. Da li se neko kaje zbog toga, to je vec sasvim individualno... ima nas kojekakvih.
Ja recimo u ovom trenutku ne bih stavljao nikakve tetovaze po sebi, ali pre 10g sam zeleo to da uradim. Mozda bih se da sam to uradio danas pokajao... ali to slucajni prolaznik nikada ne bi mogao da vidi... ili recimo da li bi bila u stanju da sretnes imaginarnog nikodima sa zamisljenom tetovazom, i vidis da li se kaje zbog toga ili ne?
 
Meni je lepo da vidim devojku sa tatoo oko gleznja, neka sitno radjena, ali ne premalena tetovaza, isto tako i oko nadlaktice. Ne svidjaju mi se one u dnu ledja, jer taj deo tela je nekako neprimeren, kao i vrat, lice, grudi...Ma samo oko gleznja i ispod ramena.
O muskarcima sa tetovazama imam predrasude, ali ima onaj jedan italijanski plivach tetovazu delfina na stomaku, nize, sa strane. Romanticno...
 
Hellen:
Мислиш, сигурно је мислио да је то нешто ружно и сељачки?
Ако теби та тетоважа није имала везе са лепотом, можда њему јесте. Откуд ти то знаш? Зашто би стављао на себе нешто што му се не свиђа???

Добро, ајд да видимо, могли бисмо поставити питање онима који имају тетоважу - зашто су то урадили? Чисто да видимо да ли мисле да је то нешто лепо, нешто што им се допада, нешто што их карактерише...или су неки други разлози у питању?

Искрено, ја сам раније размишљала о томе да ставим тетоважу на чланак ноге, малу, дискретну...али сам се, после размишљања, ипак одлучила да то буде привремена тетоважа...
То сам урадила зато што ми је то било лепо, допадало ми се, лепо ми је стајало...али нисам желела да један тренутак мог живота том тетоважом обележи цео живот...


Ja zaista ne znam sta je on mislio i sta sada misli o toj tetovazi. Mada, buduci da je ta osoba majka njegove dece i da zivi sa njim, pomisljam da se ipak ne kaje zbog toga.
Jel tvoj muzi ima tetovazu sa tvojim imenom i da li se kaje danas kaje zbog toga?

Recimo... nikada ne bih pisao necije ime na sebi, za to sluzi gips. Kad se polomim pozvacu sve forumase da mi se potpisu, a jedino ces ti imati pravo da u svrhe potpisivanja koristih poveci marker. I necu se pokajati... buduci da se gips ipak skida... jednog dana. ;)
 
OK, evo odacu vam svoju tajnu, zeleo sam da istetoviram Hijavatu na levoj preponi, ali sam odustao. Zatim sa zeleo da na zadnjici istetoviram gnua, misleci da je to dobro i lepo... ali onda bih morao svima da pokazujem te deove tela pa sam na kraju odustao.
Mada... i da sam se pokajao danas, zajedljivi posmatraci bi retko mogao da vidi mladalacke bijesove.
 
milckych:
Da li i koliko vam je sexy tetovaza na zenskom telu,generalno?
Sta vas to navodi da pomislite o "vlasnici"?
Izvinjavam se ukoliko je neko vec postavljao ovu temu u skorije,nisam u toku...

ne
nije mi sexy
nimalo

k'o ni pirsing na pupku
ni u nosu...
tako ni tattoo bilo koji...

najlepsa je prirodna lepota :lol:
 
Ja sam ponosna vlasnica tog obelezja koje simbolizuje moje zrele a ne tinejdz godine,upravo u zrelom dobu je i napravljena.
Ne da se ne kajem i verovatno necu nikad,vec planiram da je ubrzo i prosirim i doradim.
Do sada sam je jednom doradjivala.
Za mene je tetovaza nesto sto treba da ima svoj zivot uporedo sa telom na kome je.Bez obzira na razloge koji ce sigurno zastareti posle 20-30 godina ona bi bila i dalje aktuelna i ziva jer bi sibolizovala period a ne trenutak.
VOlim tetovaze i u cilju ciste dekoracije tela,ali znate kako,volimo i odredjen dezen tapeta pa ih posle par godina ipak menjamo.Zato tetovazi treba dati neki smisao.

Interesantan je podatak da je tako mnogo ljudi bar u jednom periodu zivota zelelo da se istetovira.Obicno u mladosti.

Mene interesuje,u cemu je ta razlika izmedju nas i vas,nas koji smo se usudili i vas koji niste jer sigurno je i nama padalo napamet da je moguce da cemo se pokajati.A isto tako verovatno i jedan mali deo vas zali sto to nije uradio

Dakle,navedite razlog zasto se NISTE istetovirali !

Samo neka ne bude "nisam zeleo da se kasnije kajem" jer se sve ostale odluke u zivotu donose se sa istom bojazni pa ih ipak sprovodite u dela (vencavate se pa se posle razvodite,kajete se zbog promasenih fakulteta,lose odabranih poslova,lose investiranih para....)
 
Osvrt na Hellen-in post (al da ne ispadne da smo je svi napali,nema smisla)

Tvoje razmisljanje pije vodu samo i iskljucivo ako ti je ta zena rekla da se pokajala.Inace,moguce je da ona i dalje istim zarom voli svoju tetovazu kao i ranije i ne smatra je greskom mladosti.Zar ne?
 
ja je zaista nikada nisam ni zelela...i sasvim sam sigurna da nikada necu (jedna od retkih stvari u koje sam tako sigurna)...

btw, ne mislim da imam probleme sa svojoim proslim "ja"...ali ne zelim da me proslost u toj meri odredjuje i da je toliko sveprisutna. nekako vise volim da me ya proslost vezuju uspomene koje cuvam u nekom kutku sobe ili duse.
 
Doors of Perception:
Mene interesuje,u cemu je ta razlika izmedju nas i vas,nas koji smo se usudili i vas koji niste jer sigurno je i nama padalo napamet da je moguce da cemo se pokajati.A isto tako verovatno i jedan mali deo vas zali sto to nije uradio

razlika izmedju vas sto jeste i nas sto nismo (svet se, naravno, deli na istetovirane i neistetovirane) je u tome sto mi nismo imali mooda da se istetoviramo.. lepo si rekla: nismo se usudili.. jer ja ne znam nijednog normalnog coveka koji ne bi zeleo da bude istetoviran

Doors of Perception:
Dakle,navedite razlog zasto se NISTE istetovirali !
nisam, jer sam se usrо kad je jedan ciga (kad je dolazio ringispil umelence) istetoviro sve moje drugare, a oni su vristali i pravili bolne grimase.. kad je reko:" aj bundeva", ja sam uhvatio tutanj.. posle mi je bilo jako zao, sakupio sam hrabrosti i hteo sam da se istetoviram, al ringispil je otiso i sa njim ciga..
 

Back
Top