TASOS - u reči i slici

mirarbi:
Djole, Strajder, Doktore, Mila...jel' dobro obelezeno?

Vidim da su ostali vec potvrdili, ali da ne ispadne da necu da odgovorim, da potvrdim i ja.
Tacno je ovako kao na mapi i zaista je tablama dobro obelezeno.
Mi smo imali problem kada smo se vracali jer nam je na mapi koju smo imali skinutu sa nekog sajta, na kome mozes da dobijes citav itinerer iz mesta A do mesta B, izlaz za Evzoni bio pogresno oznacen. U stvari na tabli ne pise Evzoni, vec Atina i Edesa, pa smo malo vise usli u Solun, ali ni to nije ispalo strasno, nasli smo sledece skretanje, samo je bila malo veca guzva.
 
GSM doctor:
Vec sam negde ranije napisao, prosle godine sam uplatio aranzman u Magic-u, ali nikakav kontakt sa njima nisam imao dok mi se nije zacepila wc sholja u apartmanu (Tasos apartmani Pefkari) i zena iz agencije je dosla da nas obidje da vidi da li je sve u redu, za razliku od gazdarice koja je bila neljubazna i nekulturna, lupetala je nesto neznajuci da znam grcki, a kada sam joj odgovorio propala je u zemlju.
Znaci, agencija ko agencija, totalno je nebitna za letovanje, ovog leta smo hteli na Golden Beach (Hrisi Amudia - zlatna pescana plaza) pa smo po tome i birali agenciju.
Ljudi, pazite se, grci imaju uske kanalizacione cevi !
A sto se Nikane tice, ne moram uopste da je upoznam, ako nam je sudjeno srescemo se ili tamo ili ' vamo, jel tako?

Pa ako zapalis u Limenariju(u sta cvrsto verujem) napravices da bude sudjeno.
Znam te doktore 8)
Samo............... jel ti ono spomenu muzeve forumasica.........
 
Mislio sam da je ovaj:

crnogoracbr6.jpg
 
mirarbi:
Evo prevoda teksta iz knjige o Tasosu "Thasos - The emerald island":
"Selo Potamia je izgradjeno u podnozju najvise planine na Tasosu Ypsario ..."
Puno hvala ! :)

GSM Doctor:
Inace, Skala Potamia i Skala Panagia ili Golden Beach (sve je to isto) je po mnogima najlepsi deo Tasosa, ali nazalost nase subagencije mu nedovoljno posvecuju paznje, cast izuzecima. Uhvatili se Limenarije i Potosa i kraj.
;)

cheery:
I mi idemo preko Perle-sutra uvece u Skala Potamia app. Aloe.
da ... i mi smo zeleli upravo taj smestaj ali smo odustali posto nemaju klimu :mad: malo neverovatno ali ... sorry ako to nisi vec znala :oops:

hvala svima!

poz iz NS
 
taaasa:
da ... i mi smo zeleli upravo taj smestaj ali smo odustali posto nemaju klimu :mad: malo neverovatno ali ... sorry ako to nisi vec znala :oops:

Ma znam da nemaju klimu, ali prosle godine u Limenasu smo imali klimu ali je nismo ni jednom ukljucili-cak smo se i pokrivali nocu, a bili smo na suncanoj strani tako da se nadam da nam nece trebati ni ove god... :)
pozdrav
 
Interesantno :p

Body language

Throw the Head into the neck and an additional tongue crack means NO (= oxi).
Bending the head easily to the side and/or turning the head means YES (= ne).

Definitely not you should show a Greek following gestures:
Shaping thumb and forefinger to a ring, means so much as an obscene gesture and/or idiot.
The lifted one, spread palm of the hand (according to the motto "Give me five") the Greeks take also as an insult.

preuzeto sa: http://www.thassos-island.com/specials/dos/
 
yuca:
I da, jos jedno pitanjce pred polazak.

Ko zna, kolko ima od vile Vana u Limenariji do marketa Maliatos (koja levo desno ulica i td.) sa gazdom grobarom. PARTIZAN!!!
Ma videces ga sa terase i pozdravi nam "brata" Mariosa !!!!!!!!!!!
I poruci mu : PRIJATELJSTVO NAJJACIH ZA SVA VREMENA :lol: :lol: :lol:
P.S.I gazdaricu pozdravi kad vec voli Partizan, nismo je upoznali ,ali valjda cemo ovog leta!!
 
Sad cemo imati priliku i da se uzivo pocupamo, a ne samo na forumu. Pazi se, ovo je moj teren.

Vazi. Ima da padne zensko rvanje u blatu ispred Ralitse. He, he, he...

Ej, jos ce narod koji cita ove stranice svasta da pomisli.

Nikana i ja smo se kacile oko limenarijskih plaza (izes temu za svadju), ali smo zakopale ratne sekire. A i posto je organizovala akciju betoniranja kanala pored hotela Ralitsa i prenosenja kamenja na Aliki, sve joj je oprosteno.
 
Verovali ili ne, iscitavam temu od prve stranice, kako bih povadila informacije o lepim, divljim plazicama, koje su nasi forumasi pronalazili.

Nesto me buni. Secate li se onih silnih prica o divljim plazicama, levo i desno od cuvenog drveta, u blizini Skale Marion? Jedan forumas kaze da se te plazice nalaze posle Skale Marion, kada se ide iz pravca Limenasa i Skale Prinos, dok drugi kaze da su posle Skale Marion, ali kad se ide iz pravca Limenarije. Posto su to dva razlicita pravca, jedno od tih objasnjenja je pogresno. Koje?
 

Back
Top