TASOS - u reči i slici

Pa stvarno,tamo je to sto trazis...par koraka i deca piske u WC-u,posaljes muzica da skuva domacinsku kafu i donese na plazu(moj recept iz 2002,bili u Green Velvet-u,plaza bukvalno u dvoristu...)Uvece pravac Potos.setnjicom od 10 min,malo zivosti,kafica,radnjica.Luna park-e,kad deca vide onda tu svako vece proboravis podosta vremena.Pa posle 3 dana sednes u kola i pravac manastir,pa Aliki(tamo je guzva)pa Paradiso(lepi talasi),a uvece u Limenas.setnja,kupovina...Pa sledece vece u Limenariju...Ima sta da se radi,nema dosade ni slucajno...tu je i zapadna obala(meni je lepsa istocna),pa selo Teologos...Oba odlaska su nam izuzetno prijala,jedina razlika je sto je 2002 bilo vrlo malo nasih,a prosle godine mnogo vise,ove ce biti najezda Srba na Tasos sto celoj prici daje malo"temperamentniji "ton...
 
dobra ti ona - posaljes muzica da skuva kafu.......
ma sve mislim.....

inace, ja palim u limenariju, kraj jula, moze li se peshaka do pefkarija i potosa, i nazad?
imacemo auto, ali preferiramo porodicnu setnju pre spavanja.....
 
duleNS:
dobra ti ona - posaljes muzica da skuva kafu.......
ma sve mislim.....

inace, ja palim u limenariju, kraj jula, moze li se peshaka do pefkarija i potosa, i nazad?
imacemo auto, ali preferiramo porodicnu setnju pre spavanja.....
Nije daleko ali bi morali da idete putem kojim idu kola,iznad mora-ni malo romanticno ni sigurno,pogotovu uvece,mrkli mrak...ne,ne.Mozda rano ujutru,ako ste ranoranioci napravite probu,dok ne zapece.Moj muz je imao tu ideju da nas seta pesaka iz Pefkarija u Limenariju,ali niko od nas ostalih nije imao sluha za to...uprkos tim kaficama... :D
 
kakvo si cudoviste, odvedete covek na romanticno ostrvo, kuva ti romanticne kafice na romanticnim plazama, poziva te u romanticnu setnju, a ti gluva.......

vidi kako to radi pajamaca, obradjuje svog muza kaficama........

a ja cu rano ujutro samo preko ograde terase prevaliti se u bazen i lezati u njemu ko nilski konj dok se moje dame ne probude, kakva ti bre ranoranilacka setnja pada na pamet?
a posle na plazu, pa cu ko morz lezati u plicaku, samo da nadjem neku plazu koja ima ladovine nad vodom, ima li takve?
 
Moze li neko da mi odgovori kako je na Tasosu po pitanji komaraca i ostalih insekata u avgustu i cula sam da ima neka fabrika zlata i srebra da li je neko bio tamo i u kom se mestu to nalazi.Pisite o Tasosu sve zivo sve me zanima znam da je pisano vec dosta ali mene zanima sve zivo a zadnjih dana niko ne pise.Izvinite ako sam malo dosadna.
 
Bili smo jednom krajem avgusta,jednom pocetkom jula i komaraca nije bilo!Takodje ni u moru meduza,mada smo se prvi put uplasili kad smo prelazili trajektom jer smo videli usput gomile meduza (i to bas velikih) pa smo pomislili da ih je na Tasosu najezda,ali tamo ni jednu ne videsmo.
 
Sto se komaraca tice,ima ih malo, pomaze onaj aparat sa spiralicama ili tableticama.Meduza nije bilo kada smo mi letovali.Mi smo imali problema sa pcelama.Nasi prijatelji odustaju od Tasosa samo zbog toga ,iako idemo letujemo 3 godine tamo.Tako da ko ide sa malom decom obavezno nosi nesto protiv ujeda i protiv alergija.
Ja ove godine idem sa bebom od 10 meseci i sinom od 3,5godina i ako budem naletela na plazu sa pcelama jednostavno prebacicu se na drugu,jer u istom danu nema ih na svim plazama jednostavno vetar ili sta vec ih nanese...
Tasos je PREPUN prelepih i raznovrsnih plaza tako da je za mene to IDEALNO mesto za odmor sa malom decom.
E sad pitanje za nekog ko poznaje Tasos.Da li neko zna gde se nalazi vila Aleksandra 1, idemo preko Delfina a ne znam gde je i kakva je.
Ja sam aranzman rezervisala pre sajma turizma i ovaj studio je bio jedan jedini u celokupnoj ponudi slobodan za kraj juna...uzas,tako da nisam ni mogla da biram.
 
I mene nesto zanima: u puno agencija mi kazu desetak min. od plaze i desetak min. od centra (pitam za Limenas) se nalazi vila. Pa gde su te vile? Jel u Limenasu postoji neki izdvojeni deo sa vilama ? Kao blize je onoj plazi Makryammos?( a ona je 2km kazu udaljena od centra ) Ja kapiram da taj Limenas i nije nesto veliki, a desetak min tamo-vamo i nije bas cas posla. Jer od plaze do centra onda imas bar dvadeset. Nije mi problem da malo prosetam, nego plasim se da te vile nisu nesto jos dalje nego sto oni kazu. Jel zna neko gde se obicno nalaze te vile u koje vode nase agencije?
 
I ja sam takodje u ovoj grupi medju znatizeljnima:))) Prosle godine sam bila u Olimpic Beach-u i iznajmili smo kola na jedan dan. Platila sam rentu Visa karticom, ali me zanima koje kartice imaju prodju konkretno u Potosu i da li ih u opste primaju za placanje, i da li negde postoji automat za podizanje novca sa Visa ili MasterCard? Te kartice inace nosimo sigurnosti radi i konkretno da bi iznajmili kola da bi smo obisli kompletan Tasos i njegove plaze:)))
 
Koliko znam Visa prolazi, ja sam je doduse nosila, ali je nisam koristila (bilo je ono - za svaki slucaj, ako preteram s troskarenjem :P) Sto se vila tice one su novoizgradjene (uglavnom) i nalaze se po obodu centra.Stvarno nije problem stici do plaze do koje je potrebno nepunih 10-ak min lagane setnje od centra.Od vila do plaze 10, 1,. 20 min - zavisi od vile.
@stsuki - kako bre blize Makrijamosu? To je onda bas nesto udaljeno od Limenasa, sto te nece obradovati ako ste bez kola.Pitaj ti njih koliko ima peske do centra Limenasa!!! Vile se stvarno nalaze na sve strane, puno ih ima blizu pristanista i prema putu za plazu Tarzanas, ali opet ima ih i gore prema magistrali...Sto se pcela tice i komaraca ja licno nisam naletala na njih, a ni oni na mene!;) Meduza takodje nije bilo.Glavna gradska plaza je sa divnom cistom tirkiznoplavom vodom u kojoj se nalazi pesak.A ko bude mogao nek obidje celo ostrvo - ima prelepih plaza (licno sam samo mali broj njih obisla, nazalost, i to brodicem)Eto, stvarno ne znam sta vise napisati o Tasosu, a da vam vec ovde nismo rekli.Al, ajd pitajte, ja mogu da vam pisem sto se Limenasa tice, u drugim mestima nisam bila...
 
Sto se tice vila ,evo ja znam za nekoliko.Prve godine bili smo u vili Erato (Atlantic agencija) i ona je nekako najbliza gradskoj plazi.Kolicima sa bebom 10tak minuta, centar i setaliste 5min.Vila Albatros je izvan Limenasa ,mada to u prospektu ne pise, i bas je nekoliko metara iznad Tanzanas plaze.Do centra 20 min hodom.Prelep ambijent ali gotovo nemoguce doci do centra sa kolicima,mi smo isli kolima,pa se mali uspava u kolicima pa ga prebacuj u kola pa zivo mucenje.Divno za smestaj ali mislim da bez kola ne ide.Vila Meresi je u centru,po meni podjednako udaljena i od gradske i od Tanzanas,10 min do centra a 15-20 do plaze.Tu je negde ,nekih 200m vise i Vila Lina i Efes Garden i Kostalina a i Aleksandra.Toliko znam...
 
E, pa sta je tu je! Danas sam uplatila vilu u Limenasu i kao covek koji je bas bio u vili kaze da ima do centra i plaze 10-15 min. lagane setnje. Pa, videcemo. Inace, vila je mnogo lepa i apartmani su lepi, gledala sam slike u agenciji. A i bas je povoljna cena ( Inex turs ) od 12.6. 150E za apartman za dvoje.Dobili smo i fenomenalnu lux brosuru o Tasosu. Imao je i Argus povoljne aranzmane, ali njima je sve rasprodato do jula. Jedino sto nisam nikad bila u junu na moru, ali ove godine smo morali, pa se nadam da je lepo vreme i toplo more. Javicu utiske kada se vratimo! Pozdrav svim Tasovcima koji su svojim opisima pomogli da se odlucim bas za ovu destinaciju!
 
pa..sad...pitanje je teško...da uložim kviska?
mi(suprug,ja i 2 dece) uvek računamo na 60 evra dnevno....pa koliko bude.
ali sve zavisi šta tražiš...ma nemam realan odgovor na to pitanje..
long live plastikice:lol:
 
rasipnici?
pa sladoled je po 3 evra!!
i kafa..i kafa...i kafa:p
a koca ili hladni čaj?
a da jedeš nešto?
u restoranu za 4 osobe sa pićem pristojan ručak je bar 35 evra!!!
pa ?
eto ode 50 kinti dok se okreneš..
(misliš da je meni lako...bila sam škot u prošlom životu:lol: )
 

Back
Top